İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

imzahost ve ekahost'dan uzak durun

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
neden silinsinki...bir şekilde buraya yazma olanağı bulman gerekirdi...aradan 2 yıl geçmiş şimdimi aklına geldi adını googleda aratmak...çok inandırıcı gelmedi bu yaklaşımın

turkkant

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
imzahost net com adresleri 2008de açılmıştır

biz 2008de domainleri satın aldık bu işlem 2 yıl once yapılmışmı bilgim yok bu mesaj 2 yıl önce yazılmış bir mesaj domainlerimize whois çekip bunu öğrenebilirsiniz bir firmayı vede bir grubun haksız yere karalanması tc yasalarına görede suç olduğunu biliyorsunuz ayrıca biz o dönemde bu isimle faaliyet göstermedik buda aşikar burda şikayet edilen şahıslarla bugunkü firmanın hiç bir alakası yok ayrıca bundan dolayı sırf isimden dolayı bizim burada adımızın lekelenmesi ve bazı çıkar sahiplerininde bundan keyif alması bazı kişilerin hoşuna gidiyor olsa gerek ki sizde neden silinsinki diyorsunuz ben gizli mesaj çekerek iyinet adminlerine bildirim yapabilirdim ama bunun yerine burada aşikar bir şekilde mesaj yazmak daha iyidir bence bu piyasada beni herkes tanır 2 yıl önce nerdeydiniz diyorsunuzda bu domainler 2 yıl önce zaten bizde deildi

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
2 sene önce sizde değilse neden gocunuyorsunuz....

Bilen biliyorsa takmayın kafanıza,bu domainlerdekiler dolandırıcıydı o zamanda...

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
turkkant çelişkili kelimeler kullanıyorsun....Hem domaini yeni aldım diyorsun hemde o dönemde cevap yazamadık diyorsun? Ne ayaksın sen?

sayın iyinet admin buradaki konuyu forumunuzdan silerseniz memnun olacağım çünkü imzahost sahibi benim o dönemde buradan cevap yazma olanağımız dahi olmadı parasını ödemeyip bedava host kullanmaya çalışanlar buralara gelip karalama çalışması yapıyor sizden ricam buradaki mesajı silmeniz çünkü seo denen şeyi sisteminize adapte ettiniz imzahost yazınca sizin siteniz çıkıyor böyle rezalete tahammulümüz yok ayrıca burada isim belirtilen şahısları ben şahsen tanımıyorum benim adımda zeki firmamızı ne maksatla karaladıklarını bilmiyorum bu mesajı umarım en kısa sürede silersiniz saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
biz 2008de domainleri satın aldık bu işlem 2 yıl once yapılmışmı bilgim yok bu mesaj 2 yıl önce yazılmış bir mesaj domainlerimize whois çekip bunu öğrenebilirsiniz bir firmayı vede bir grubun haksız yere karalanması tc yasalarına görede suç olduğunu biliyorsunuz ayrıca biz o dönemde bu isimle faaliyet göstermedik buda aşikar burda şikayet edilen şahıslarla bugunkü firmanın hiç bir alakası yok ayrıca bundan dolayı sırf isimden dolayı bizim burada adımızın lekelenmesi ve bazı çıkar sahiplerininde bundan keyif alması bazı kişilerin hoşuna gidiyor olsa gerek ki sizde neden silinsinki diyorsunuz ben gizli mesaj çekerek iyinet adminlerine bildirim yapabilirdim ama bunun yerine burada aşikar bir şekilde mesaj yazmak daha iyidir bence bu piyasada beni herkes tanır 2 yıl önce nerdeydiniz diyorsunuzda bu domainler 2 yıl önce zaten bizde deildi

Ben sizin karalanmanızdan keyif almıyorum, heleki çıkarım hiç yok.Benim iş potansiyelimle uzaktan yakından alakanız bile yok. Ne sizi nede legalpara eden kişileri tanıyorum. Bu durumda siz beni hiç ilgilendirmiyorsunuz. Beni asıl ilgilendiren daha önceden haklarının çalındıgını legalpara eden ve devamında aynı duruma düşmesini istemediğim yeni kişiler.Dolayısyla sizin yaşadığınız olumlu ya da olumsuz durumlar beni hiç alakadar etmiyor.

Kaldı ki ortada T.C. yasalarına göre herhangi bir suçta yok atıp tutmayın boşuna. 2 yıl önce mağdur olan kişilerin çığlıkları bunlar sadece. Bir firma satın alırken düşünmediğiniz şeyler şimdi karşınıza çıkıyorsa bunun suçlusu yoktur. Almadan önce itinalı bir araştırma yapsaydınız belkide böyle birşeyle karşılaşmayacaktınız. Ayrıca size yapılan bir legalpara değilse ve vakti zamanında farklı kişilerin yaptığı şeyler diyorsanız zaten size etki edecek bir şeyde yoktur ortada.

Ayrıca şöylede bir durum var. Bir firmanın el değiştirmesi sadece domain adının farklı kişiye reg edilmesiyle ilgili değildir. Bahsi geçen legalparalar domain adına değil firma adına yapılmış. Demek oluyorki sizde yasal hakkınızı, firmanın değişen pay sahiplerini, vergi numarası ve dairesini devamında ise diğer resmi evrakları sunarak hakkınızı aramanız çok daha mantıklı olacaktır. Zaten kendinizde demişsiniz biz o zaman faaliyette değildik diye. Demek oluyorki firmayı yeni devir aldınız, o halde buna bağlı resmi evraklar sizin en büyük ispatınız olacaktır.

turkkant

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
burada size tam olarak anlatmak istediğim şudur ya siz anlamak istemiyorsunuz yada ben anlatmayı bilmiyorum evet 2 yıl önce başka kişiler tarafınddan sizlere bi yanlışlık yapılmış olabilir şayet siz foruma seo guncellemesi yaptığınızdan beri googleye imzahost yazıldığında bizim adımız iyinet forum kayıtları en tepede çıkmaya başladı bundan dolayı müşterilerimiz ile diyaloğumuz olumsuz sonuçlanmaktadır daha önceden bu durum böyle değildi elbette forumlarda kötü kişilerin kötü niyetli firmaların kullanıcılar tarafından dile getirilmesi normaldir ben ilk cevap yazdığımda forum tarihini okumadan size cevap sundum tc kanunlarına göre suç değil diyorsunuzda bu bence suç bir firmayı karalayıcı ilan slogan kişisel ve kurumsal haklara zarar ve rencide edici davranışlar turk ticaret kanuna ve rekabet piyasası hukumlerine göre suç siz bir web sitesinde dunya kadar yazılar var hepsi suçmu diyeceksiniz şikayetçi olunduğunda işlemler yapılıyor mu yapılmıyor mu bunu hukuk bilgisine sahip insanlar iyi bilir ben burada size bildirmiş oldum rahatsızlığımı bizim kurumsal kimliğimizde belli kendi kimliğimizde belli bu seo meselesi asıl rahatsızlık veren konu bu isterseniz deneyin

turkkant

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
mack kardeş ne ayaksın falan filan bu yazılar ne demek be buradan atıp tutuyorsun sen bizi tanıyormusun biliyormusun yada sen karşında iki sene evvel kazık yediğin çor çocuk mu var sanıyorsun aklınızı başınıza toplayın kimse efendiliğini nezaketini bozmasın bence burası sadece bir forum sokak kavgasının yapıldığı yada meyhane ağzının konuşulduğu bir meyhane yada kahvehane deil iyinet forum uyeleri bu yazı diyaloğundan ve saçma sapan tartışmalardan dolayı özür dileriz imzahost internet hizmetleri

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firma bilgilerini ve el değişikliğine dair kanıtları ortaya sürerseniz sorun çözülecektir sanıyorum

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
burada size tam olarak anlatmak istediğim şudur ya siz anlamak istemiyorsunuz yada ben anlatmayı bilmiyorum evet 2 yıl önce başka kişiler tarafınddan sizlere bi yanlışlık yapılmış olabilir şayet siz foruma seo guncellemesi yaptığınızdan beri googleye imzahost yazıldığında bizim adımız iyinet forum kayıtları en tepede çıkmaya başladı bundan dolayı müşterilerimiz ile diyaloğumuz olumsuz sonuçlanmaktadır daha önceden bu durum böyle değildi elbette forumlarda kötü kişilerin kötü niyetli firmaların kullanıcılar tarafından dile getirilmesi normaldir ben ilk cevap yazdığımda forum tarihini okumadan size cevap sundum tc kanunlarına göre suç değil diyorsunuzda bu bence suç bir firmayı karalayıcı ilan slogan kişisel ve kurumsal haklara zarar ve rencide edici davranışlar turk ticaret kanuna ve rekabet piyasası hukumlerine göre suç siz bir web sitesinde dunya kadar yazılar var hepsi suçmu diyeceksiniz şikayetçi olunduğunda işlemler yapılıyor mu yapılmıyor mu bunu hukuk bilgisine sahip insanlar iyi bilir ben burada size bildirmiş oldum rahatsızlığımı bizim kurumsal kimliğimizde belli kendi kimliğimizde belli bu seo meselesi asıl rahatsızlık veren konu bu isterseniz deneyin

Yahu ben neden anlamak istemiyim ya da anlaşılmayacak bir şey yokki ortada. Konu seo meo değil. Anlaşılması için ben kendimi katarak örnek veriyim size.

Yukarıda geçen legalparayı ben okursam sizden alışveriş yapmam. Bu bir gerçek. Çünkü bir takım legalparalar var ve bu doğrumudur yanlışmıdır diye araştırma yapacak zamanı kalkar yeni bir yer arayarak geçiririm. Sizinde bu olumsuz durumdan kurtulmak ve benim gibi düşünenleri ikna etmek için firmanın devriyle alakalı resmi belgeleri bir şekilde sunmanız gerekmektedir. Aksi halde ben dahil kimse bu duruma ikna olmayacaktır. Benim anlatmak istediğim bu. Siz "benim adımı lekeliyolar" diye dava açsanız bile mahkeme sizden devir vs gibi resmi belgeleri isteyecek. Bu resmi belgeleri mahkemeye ibraz ederseniz haklı çıkacaksınız etmesseniz zararın tanzimine gideceksiniz. Bende diyorum ki madem bu firmayı yeni aldıgınız konusunda samimisiniz, işi mahkemeye götürmeden burdanda bir şekilde sunumu yaparak forum sahibi ve modlarını ikna edebilirsiniz. Aksi halde mahkemede oldugu gibi buradada temize çıkamassınız.

turkkant

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
imzahost.com domaini 2008 yılında boştu bu alan adını kant bilgisayar olarak aldık ve hizmet vermeye çalışıyoruz bu söylediği adamlardan neyi devralacağızki hiç bişeyi devralmadık sadece bu alan adı direkt karalanmış biz bu alan adını kullanıyoruz ve deseki arkadaş bilmemne internet hizmetleri ltd şti falan yazsa buna bişey demem ama adamın yazdığı şu www.imzahost.com bu adresten alış veriş yapmayın bunlar sahtekar siz ne anlarsınız yada başkası ne anlar eğerki bu adamlar beni tanıyorsa şikayet eden arkadaş hala forumda eğerki bizim firmaysa muhakkakki deil... kimden şikayetçiyseniz onun tam adını yazın ilk konuda satın aldığımız domain adının forumdan kaldırılmasını rica ediyorum oraya firma adı ne biliyorlarsa onu yazssınlar neden bizim domain adını yazıyorlarki... nihayetinde konu değiştirilebilir..

Son düzenleme:

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ohooo desene iş daha karışık :(
Şahsen ben yapılan legalparaları önemserim bu durumda.
Neyse o kadar uğraşacağınıza yeni bir domain almanız daha mantıklı değilmi ? Buraya yazan adam ellikişiyede söylemiştir. Ayrıca bir kişiyemi yapıldı acaba bu tarz bir şey oda belli değil. Adı çıkmış bir domain ile uğraşmayın o zaman daha mantıklı olacaktır ;) 15liralık bi domain için çok vakit harcadınız ben şirket devri sandım bilsem hiç yazmazdım :D

ZaZa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vay Şerefsizler Ya Bu Tür İnsanları Anlamıyorum Ftp Şifrelerini Bilerek hek Yapıyorlar :D Ne Kadar Komik Bi Olay :)

milli-harekat.org Domaini Directide Directi Domain Name Serverda rootum istersen senin için Domain Hesabını Silebilirim Benle İletişime geç

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bütün Türk hostlardan uzak durun! sadece bu 2 firma değil?

Pardon ama bütün türk host firmalarını suçluyorsunuz kaçtanesi ile çalıştınız ne gördünüz ve bu tür bir suçlamada bulunuyorsunuz...

kusura bakmayın ama özür bekliyorum hem kendi adıma hemde düzgün çalışan işlerini layıkı ile yapan host firmalarından

hidonet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting isi insanlar tarafindan cok basit gorulerek baslanan, sonra malesef zor oldugu anlasilinca yapanlarin ortadan kaybolabildigi, karalamasi da bir o kadar kolay bir istir...

Bunun bir ornegi de bu mesaj...

Bu isi basite alanlara da, abuk subuk elestiri yapanlara ( hatta hakaret edenlere )
kar$iyim... Gicigim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5