İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

inci sözlük kapandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

halilarici

Misafir
Doğru insanın içinde saklıdır.Doğru insanın nerede olduğuna bağlıdır.Doğru Atatürk'ün eğitime verdiği katkılara küfür edip Atatürk'e yapılan saygısızlıkların olduğu yerde bulunmaksa bizler yalancıyız.Tek doğru sizsiniz.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
yok o vatan hainleri hala toplumda.

Vatan haini demek biraz ağır bir tabir kardeşim. Orada bulunan herkesin vatan haini olduğunu düşünmüyorum. Olanlar var tabiiki ama genellemek yanlış olur.

Vatan haini diyor bu çocuk :D Bilgisayar başından etkinliklere katılarak vatan kurtaran birinin bunları demesi ne kadarda üzücü. İnci Sözlük yazarıyım ve vatah haini değilim. Tayyipçi değil Atatürkçüyüm, AKPli değil CHPliyim, Faşist değil Eşitlikçiyim. Senin demenle oradaki üyelerin hiç biri vatan haini olmuyor. Biliyorsan konuş, bilmiyorsan sus.

Siyaseti karıştırmasak daha iyi olur. Burada tartıştığımız nokta A partisi yada B partisi değil. Tartışılan, inci sözlüğün kapatılmasının iyi mi kötü mü olduğudur. Ben Milliyetçiyim ama faşist değilim mesela. Nasıl ki milliyetçilerin büyük çoğunluğuna faşist denilmesi yanlışsa, inci sözlüğü kullanan tüm kişilerin vatan hainidir denilmesi o kadar yanlış. Fakat bu site de etik olmayan yazılar yazıldığını da hiçbirimiz inkar edemeyiz. Daha önce de söyledim. Girip girmemek kullanıcının insiyatifin de. Fakat Türk Milleti olarak böyle konularda hassaslaşıyoruz. Kendi iradesi dışında, yani sadece merak için girip kötü bir rol model alabilecek küçük kardeşlerimizi de düşünmek zorundayız. Deşarj olmanın çok farklı yolları vardır. Fakat bu şekil de değil. Tabii bunlar benim görüşüm. Her görüşe saygım vardır.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Vatan haini diyor bu çocuk :D Bilgisayar başından etkinliklere katılarak vatan kurtaran birinin bunları demesi ne kadarda üzücü. İnci Sözlük yazarıyım ve vatah haini değilim. Tayyipçi değil Atatürkçüyüm, AKPli değil CHPliyim, Faşist değil Eşitlikçiyim. Senin demenle oradaki üyelerin hiç biri vatan haini olmuyor. Biliyorsan konuş, bilmiyorsan sus.

Arkadaşım bilmiyorsan sen de sus. Milliyetçilikle faşistliğin ne alakası var? Kastetmek istediğin şeyi çok iyi anladım ama saçmalıyorsun. Sana hangi partili olduğunu soran da olmadı, siyaseti karıştırma burada

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Geri kafalarınız oldukça başta kalacaksınız hep.

Bu ne demektir halilarici? Ozkan ile tartışma içindesin konu içinde anladıkta, bu mesaj neyin nesidir?

Ayrıca, burası dingonun ahırı değil. Seni bir çok kez uyardık ve banladık, hala akıllanmıyorsun.

Ayrıca konu içinde diğer arkadaşlarda siyaset ile ilgili söylemlerde bulunmuşlar.

İnci sözlüğün kapatılmasını mı tartışıyoruz başlık altında, siyaset ve ahkam kesme başlığı altında kapışıyor muyuz?

Üsluplarınıza biraz olsun dikkat ediniz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sen İstanbuldasın senin anana bacına Zonguldak'tan küfür ediyorda bir şey mi oluyor? İnci Sözlüğe girmediğiniz için zaten orada yapılan küfürleri kimsenin ciddi anlamda yazmadığını anlarsınız ama at gözlüğü takmaya devam ediyorsunuz. İnsanlar 12 saat çalışıyorlar. İşveren işçinin psikolojisini önemsemiyor, gidipde terapi yaptırmıyor. İnsanlarda stres atmak için ÖZGÜR bir alan olan interneti kullanıyorlar. Adam günde 12 saat çalışacak üstüne birde halı saha maçı yapacak, yok artık.

Küfür ederek rahatlamak, bunu terapi saymakta enteresan bir yöntem. Küfür etmek iyi bir şey değildir, iyi birşey olsaydı yolda yürürken karşısına geçip birine küfrettiğinizde size saldırmaya çalışmak yerine gülümser ve teşekkür ederdi.

Küfür, muhattabını rahatsız eden bir davranıştır. Biri diğerini rahatsız ederken özgürlükten bahsetmek pekde akıllıca bir davranış değildir. Küfürü ne kadar haklı bir terapi yöntemi olarak buluyorsanız, çalarak zevk alan bir adamın telefonunuzu, bilgisayarınızı, arabanızı veya paranızı çalmasınıda özgürlük çerçevesinden değerlendirmeniz gerekir. Bakalım o zaman ne kadar müsamaha gösterebiliyorsunuz.

Siz bu fikri savunarak, yarın evinizin önüne park ettiğiniz arabanızı çizen ve bunu rahatlamak adına yapanlarıda, arabanızın lastiklerini patlatanı da, hatta evinizin camlarını indirererek rahatlayanlarıda normal karşılamanız gerekecektir.

Gerçek terapi istiyorsanız bir derdi olanın derdini çözün, zorda kalmışın elini tutun, insanlara faydalı olun.. Ve gerçek terapi istiyorsanız, ibadet edin.. Şurada klavyedeki tek tuşa basabilmek için bir sinir hücresinin nasıl çalıştığını bilseniz, nasıl bir yaratıcının eseri olduğunuzu anlamanız çok daha kolay olacaktır. O yaratıcıya yönelin, ruhunuzu arındıracak olan gerçek terapi budur.

csariaslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazık böyle küfür dolu bi site icin insanların ailelerine hakaret edilen bir ortm icin burda savunma yapan insanlara eger stres atmak küfürle gececekse isimiz var bizimde herkezin hakına saygı duyalim özgür bir toplumuz ama böyle edebsiz siteler icinde birbirinizi kırmayın hic kimseye bi yarar saglamaz biz türküz diyoruz ama hic kardes gibi yasamayi beceremiyoruz
elin gavuru vatan millet askına ülkesine söz ettirmez bizim halkimiz birbirine düser.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Senin yaşın kaç sorabilirmiyim?

benim yaşımın önemi yok. ortada benim yaptığım birşey yok çünkü. aslında bunun da yaşının önemi yok. ama sen yaş konusunu açarsan, yaşına göre adam gibi dursun derim. buranın da r10 dan bir farkı kalmadıgını anladım. eskiden buraya gelir yorumları okur rahatlardım böyle insanlarda var diye hepsi öyle değil diye. şimdi burada böyle doldu. o yüzden son yorumum artık iyi günler

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
benim yaşımın önemi yok. ortada benim yaptığım birşey yok çünkü. aslında bunun da yaşının önemi yok. ama sen yaş konusunu açarsan, yaşına göre adam gibi dursun derim. buranın da r10 dan bir farkı kalmadıgını anladım. eskiden buraya gelir yorumları okur rahatlardım böyle insanlarda var diye hepsi öyle değil diye. şimdi burada böyle doldu. o yüzden son yorumum artık iyi günler

Yaşın önemi yok ise yaş konusunu açmanın da bir önemi yok. Size hayatınız da başarılar diliyorum. Güle güle.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
halil bunu nasıl başarıyorsun?

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
halilarici nickli genç kardeşimiz, forumu genel forum havasına sürüklemeye çalıştığından dolayı, daha önceki hataları ve süresiz banlarıda hesaba katılarak, sınırsız olarak uzaklaştırılmıştır.

İnternette legal olan şeylerle ilgilendiğimizde başımızın ağrımayacağını az çok bilmekteyiz, sözlük saçmalıkları bir kenarda kalmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5