İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnci Sözlük

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
İnci sözlüğü bilmeyen az kişi vardır eminim hele ki webmaster forumlarında. bilmeyenler için söyliyeyim tamamen bilgisayar arkasında gizlenen, küfür ettiği kişilerin karşısına geçtiğinde ayakları titreyecek kişilerden oluşan ekşisözlük çakması biryerdir. Önceden aklımda böyle bir durumları yoktu, tamamen kendi halinde takılan, rahatlamak için kullanılan biryer olarak görüyordum.

okandede.com ve dün gece Okan Bayülgen'in programında yapılanlardan sonra dedim ki bu çocuklar veya adamlar veya kızlar kaşınıyorlar. Bilmiyorlar ki oradaki ettikleri bir laf yüzünden binlerce TL tazminat davası ile karşı karşıya kalabilecekler. Bilmiyorlar ki gizli saklı yaptıkların şeylerin aslında gizli saklı olmadığını.

2 saat inceledim, inanılmaz derecede küfür edilen ünlüler var, sayfalarca küfür yazılmış belkide..

Türk gençliği mi demeliyim ne demeliyim bilmiyorum ama o siteyi gördükten sonra çok yanlış yerlere gittiğimizi anladım. Oraya yazı yazmasını, küfür etmesini bilen kişilerin 5 para etmediği ve oldukça kalabalık bir grubun olduğunu görünce Türk olmaktan bu küfürleri edenlerle aynı memlekette durmaktan utandım.

Sizlerin de fikirlerinizi merak ediyorum açıkçası.

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
Haklısın,yaptıklarının ve yapacaklarının nelere maal olacaklarının bilincinde değiller.Çok yazık.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sözlük camiasını bile internette sansür olmalımı olmamalımı ikilemine sokan sitedir.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Ben bilmiyordum şimdiye kadar.
Girim bir bakım dedim şimdi siteye neyle karşılaşım herkes küfür ediyor.
Abazada var sanırım aralarında, mastır..... yaparım filan yazıyor. Hahahaha :)

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
İncisözlük tamamen çoçuk ve aklı dengesi olmayan ahlaki çöküş yaşayan kişilerin toplandığı bir tabakanedir. İğrenç ve bel altı, kişilere yapılan son derece ağır küfürler..

Atatürk'e bile küfür edenler var sitede. Yorumlara bakarsanız anlaşırsınız.

http://www.ihbarweb.org.tr/ihbar.html?subject=8

İHBAR KONUSU Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar seçiyoruz

İhbar Edeceğiniz İçeriğin Yayınlandığı URL Adresi*
http://www.incisozluk.org/inci-sozluk/atat%C3%BCrk/1/627

İhbar Edeceğiniz İçeriğin Detayları (Lütfen ihbar edeceğiniz adresleri bu alana yazmayınız!)
Atatürk hakkında alalen aşağılayıcı sözler kullanmak ve veritabanında saklamak,

Hatırlatma;

5816 KANUN:
Madde 1: f1. Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
f2. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir.
f3. Yukarıki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.
Madde 2:
f1. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.
Madde 3:
f1. Bu Kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır.
Madde 4:
f1. Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Madde 5:
f1. Bu Kanunu Adalet Bakanı yürütür.

T

trgy

Misafir
Sözlük camiasını bile internette sansür olmalımı olmamalımı ikilemine sokan sitedir.

İnternete sansür bunlara olmalı işte. Küfür etmekle gurur duyuyoruz nasıl insanlara sahibimiz bilmiyorum. Aslında bunu Recep İvedik serisi ile de belli ediyoruz. Edilen küfürlere gülerek nasıl bir ruh halindeyiz açıkça ortaya koyuyoruz.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İnternete sansür bunlara olmalı işte. Küfür etmekle gurur duyuyoruz nasıl insanlara sahibimiz bilmiyorum. Aslında bunu Recep İvedik serisi ile de belli ediyoruz. Edilen küfürlere gülerek nasıl bir ruh halindeyiz açıkça ortaya koyuyoruz.

internette sansür olmamalı ama cezayı yaptırım olmalı incisözlüğü yasaklamak yerine oraya o yazıyı yazan kişinin cezalandırılması gerekmekte benim kişisel fikrim budur.

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Koskoca bir webmaster forumunda, internet üzerinden ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü engellemeye çalışıyorsanız, çok yazık.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Koskoca bir webmaster forumunda, internet üzerinden ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü engellemeye çalışıyorsanız, çok yazık.

isim ve soyismini söyler misin p.m ile.

doya doya küfür etmek istiyorum sana, ailene, çevrene sevdiklerine.

düşünce özgürlüğü.
p.m bekliyorum.

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isim ve soyismini söyler misin p.m ile.

doya doya küfür etmek istiyorum sana, ailene, çevrene sevdiklerine.

düşünce özgürlüğü.
p.m bekliyorum.

bakın onların yaptıklarını savunmuyorum. ama düşünceleri ne olursa olsun saygı duymalıyız. Küfür ? kendini öyle mi ifade etmek istiyor.. bırakalım etsin!

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
bakın onların yaptıklarını savunmuyorum. ama düşünceleri ne olursa olsun saygı duymalıyız. Küfür ? kendini öyle mi ifade etmek istiyor.. bırakalım etsin!

boşa yazılmış bir yorum kabul ediyorum son 2 mesajını, çünkü gerçekten öyle :)

ne demek kendini öyle ifade etmek istiyor. Türkiye Cumhuriyetinde bırakın küfür etmeyi kişiye hakaret etmekte suçtur.

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boşa yazılmış bir yorum kabul ediyorum son 2 mesajını, çünkü gerçekten öyle :)

ne demek kendini öyle ifade etmek istiyor. Türkiye Cumhuriyetinde bırakın küfür etmeyi kişiye hakaret etmekte suçtur.

peki, öyle diyorsanız öyledir.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27

Ben şimdi gitsem R10 da bi güzel küfür etsem sence ne olur ( Beni engellerler )
Ne olursa olsun özgürlüğümü engellemiş olurlar değilmi?

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben söylesem tartışalım da bunu ben söylemiyorum :)

bu çok detaylı bi tartışma konusu. İnternet, Türkiye'de internet, Sansür, Düşünce Özgürlüğü ... Muhtemelen Türkiye 5-10 yıl içinde bu konuda ne tarafta olduğunu gösterecek. Burada inci'nin avukatlığını yapmak istemiyorum tabii ki.
Düşüncelerimi son 2 yorumda dile getirmeye çalıştım. Fakat forum yönetimi tarafından olumsuz-kapalı bir şekilde açılmış konu. Ne kadar düşüncelerimi söylersem söyleyeyim konunun yönü belli.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Çoğu dejenere olmak için oraya girmiş bir topluluk olarak görüyorum...Küfürlerinide küfür olarak değilde birazda eğlence amaçlı abartma amaçlı kullanıyorlar.

Biraz abarttılar tabi , küfür değilde küfrün yasak olduğu yerde daha yaratıcı cümlelerle saçmasalar çokda eğlenceli olabilir orası...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5