İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnclude kullanıcam ama öncesi lazım

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba şimidye kadarki sorularımda çko yardımcı olduz teşekkür ederim. ancak ben yine bişi sorucam.

şimdi sitedeki sayfların çoğunu index.php?mode=a gibi a neyse o dosyayı include etmesi için kullanıcam. hani case modumu diyolar ne diyolar. Gelelim soruma
<html>
<head><title>BURAYA SAYFANIN ADININ GELMESİNİ İSTİYORUM</title>
</head>
<body>
vs vs...

<? include("sayfa.php"); ?>

falan diyelimki bi download modülü yazdım dosyanın bilgi sayfasında title a dosyanın adını naısl yazdırabilirm. sadece index.php üzerinden yapmak istiyorum ve include den çok çok satır önce olan title a bunu nasıl yazdırcam siz nasıl bi sistem kullanıyorsunuz

Umarım anlatabilmişimtir. yardımlarınızı bekliyorum

D

dejafu

Misafir
index.php?mode=a

<title><? echo $_REQUEST["mode"]; ?></title>

<title>a</title> diye gözükür. zaten include ettigin sayfanın adıda a.php olacak. söylediklerine göre

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dosyalar SQL de olduğunu varsayarsak.

dosya.php?id=15 dersin

PHP:
<?
$islem   = "select * from dosyalar Where id=$_GET[id]";
$sonuc = mysql_db_query($dbname,$islem);
while($soyturk=mysql_fetch_array($sonuc))
{
$titlem = $soyturk['dosya_adi'];
}
?>
<title><?=$titlem;?></title>

yeterli olur umarım

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
defaju herkezin kendine göre kod yazma stili vardır evet arkadaş tek değer için uzatmış ama o onun kendi stili sen direk kısasını kullan.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu konudan bagimsiz olarak kod yazarken surekli <?php ?> ile html icine giris yapmak cok iyi degil. HTML kodlari direk echo'lanirsa, tek <?php ?> icine butun kod girer. Derleyici zorlanmaz.

D

dejafu

Misafir
Sanalvadi' Alıntı:
defaju herkezin kendine göre kod yazma stili vardır evet tek değer için uzatmış ama o onun kendi stili sen direk kısasını kullan.

öncelikle ben o soruyu sana veya başkasına degil @dsgnr sordum. siz niye cevap vermeye çalışıyorsunuzki ? belki while dongusu kullanmak gerekiyor sanabilir. bundan sonra her sorgu için while mı kullansın ?

yazan arkadaşın belki dalgınlıgına gelmiş olabilir. o tek sorgu icin while dongusu kullandı diye soruyu soranında oylemi ogrenmesi gerekir ? sonra adam her şey icin while kullansın kendi stili olur.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dejafu haklısın belki dediğinde ama en basit döngü olarak onu görüyorum. sonuç olarak o sayfada Dosyanın bütün verileri gözükecek. arkadaşımız sayfa başına o döngüyü kurar ve o döngüden sadece dosya adını çekmez dosya ile ilgili bütün verileri değişkenlere aktarır. veri yoksa exit() ile kapatır. ve bilgi kısmına sadece değişkenleri yazar. diye düşündüm

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlış anlamadıysam bir index.php içinde farklı sayfalar include edilecek ve o include edilen sayfaların titleleri index.php sayfasında görüntülenebilecek ?

Peki şunuda açıklayabilirmisiniz, sadece title değişimi deilde include ettiğim sayfanın meta bilgilerinide include ile aktarabilirmiyiz ?

Örnek:

<meta name="generator"
<meta name="keywords"
<meta name="description"

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modül sayfa ortasındaysa misal case git adını almışsa diyelim ki git=program_adi

title ın olduğu yere direk get ile değeri alabilirsin.

<title><? echo $_GET["go"]; ?></title>

gibisinden ... ?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konudan bagimsiz olarak kod yazarken surekli <?php ?> ile html icine giris yapmak cok iyi degil. HTML kodlari direk echo'lanirsa, tek <?php ?> icine butun kod girer. Derleyici zorlanmaz.

bunun aksine genelde kitaplarda, kaynaklarda anlatılan html olarak çıktı alabileceğiniz şeyleri echo komutu kullanarak php ye bastırmayın derler yani html kullanabildiğiniz yerleri html kullanın yani bir html tablo
yapmak için html kodunu echo ile php ye yaptırmayın.

<?php ?> ile html icine giris yapmak daha mantıklı

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
title yazdırman için önce db baglantısınız <head> ve <html> üstüne eklemen lazım. Aşagıda arkadaşın belirttiği gibi..

dosyalar SQL de olduğunu varsayarsak.

dosya.php?id=15 dersin

PHP:
<?
$islem   = "select * from dosyalar Where id=$_GET[id]";
$sonuc = mysql_db_query($dbname,$islem);
while($soyturk=mysql_fetch_array($sonuc))
{
$titlem = $soyturk['dosya_adi'];
}
?>
<title><?=$titlem;?></title>

yeterli olur umarım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5