İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

indexleme google bot ?

B

bugrosoft

Misafir
indexleme google bot ne işe yarar ? program mıdır ? programsa nasıl kurup bende sitemi googleye indexleyebilirim ? AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
GoogleBot Google firmasına ait bir program, görevi siteleri dolaşarak içeriklerini kendi veritabanlarına kopyalamak ve gerekli işlemleri (arama motoru için) yapmak. Yani Google kendi arama motoru için bir örümcek yazmıs ve kullanıyor, bunun adı GoogleBot. Ücretli veya ücretsiz dağıtılan bir program değil.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet bu botlar beni cok sever sürekli 9-10 gelir çayımı içerler 5 dk bir :) bak dostum elmalı kurabiyeyei cok severler :)

Google Bot www.google.com ayit bir bot yani sitendeki keyword veya metalarını bulup arama yapan ziyayetciye ulaştırı..

nilgün071

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bot siteye gelmiş sonrada geri kaybolmuşsa nedeni nedir ve geri nasıl veya nezaman gelebilir

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Botlar sitenize, güncellenme aralığınıza bağlı olarak belli periyodlarla gelirler. Botların gelip indexlemesi olayı 1 defaya mahsus değildir.

umteka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bot siteye gelmiş sonrada geri kaybolmuşsa nedeni nedir ve geri nasıl veya nezaman gelebilir

Bot siteye gelip kaybolumussa sitende bi cukur vardir oraya dusmustur. Geri gelmesi icin senin bi vinc gonderip onu ordan cikarman gerekir. :D

Saka bi yana ;

Bot siteye gelip kaybolmaz :) isini yapar geri gider. Ne zaman gelir onu bilemem. Sitene bagli yani sevmisse sik sik gelir. Sitenin icerigi temizse (yasal ve ozgun) ise sever mutlaka ;) Tabi ne kadar cok guncellersen o kadar daha sever.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5