İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İndexlenme hakkında bir soru

Definemerkezi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sitemin indexlenme tarihleri hep geriden geliyor. Mesela dün index tarihi 5 mayıstı. Bugun (18Mayıs) sitem indexlenmiş ama index tarihi 12 mayıs olarak görünüyor.

Sorum şu. Sitem 12 mayısta indexlendiyse neden bugune kadar index tarihi 5 mayıs yazıyordu?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
aynı konuyu ya da anasayfayı arattığınızda öncesinde 5 ve sonrasında 12yi gösteriyorsa google aramanın bir nanesi olabilir bu, birde tarayıcınının çerezleriyle ilgili olabilir

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Iki alakali soru:
* Indekslenme tarihini neyi kontrol ederek aliyorsunuz?
* 5 Mayis ile 12 Mayis arasinda sayfa icerigi acisindan degisiklik var mi?

Definemerkezi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iki alakali soru:
* Indekslenme tarihini neyi kontrol ederek aliyorsunuz?
* 5 Mayis ile 12 Mayis arasinda sayfa icerigi acisindan degisiklik var mi?

cache:www.definemerkezi.com dan bakıyorum. Aynı olay dünde olmuş mesela. dün index tarihi 12 mayıs yazıyordu. bugün 16 mayıs yazıyor. madem 16sında güncelledin neden bana ayın 22sinde haber veriyosun diye sormak istiyorum google a

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google cache indekse gore daha dusuk oncelikli. Indeks crawl zamanina cok yakin guncellenir, ancak gorunen o ki cache'in guncellenmesi daha uzun zaman aliyor. Bence endise edecek bir durum yok ortada. Sunu test edebilrsin. Ana sayfanda bir degisiklik yaptiginda yeni metni Google'da belli araliklarla aramaya basla. Degisikligin arama sonuclarina ne zaman girdigini belirle. Eger bu sure uzunsa o zaman endise edebilirsin. Yoksa cache'in gec guncellenmesi senin siteni arayanlar acisindan ne tur dezavantaj yaratabilir ki?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5