İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İndexlenme hakkında birkaç soru

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zamandır kapalı olan sitemin indexleri tek tek google'dan silinmişti. Ancak herhangi bir ceza almamıştım cunku site açıkken indexlerde düşüş yoktu ve aksine sürekli artıyordu.

1 sene kapalı kaldıktan sonra tekrar açtım siteyi ve şu anda 5 gunde 4 sayfayı indexledi.

Soru 1 : Google'dan ban ihtimali varmı ? Çok geç indexliyor
Soru 2 : Şu anda google arama motoru ve google adsense arama motoru adlı 2 ziyaretçi forumu geziyor ve surekli farklı konulara giriyorlar. Şimdi bu google arama motoru bütün başlıkları gezdikten sonra ne zaman indexler ? Tahminlerinizi bekliyorum. Teşekkürler ...!!!

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şeyi bende merak ediyorum bilgisi olan varsa cevap yazarsa minnettar kalirim

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda yahoo geldi ama 2 başlık okuyup çıktı. Dini bilgiler okudu. Allah Allah çok ilginç :D

ZuZuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sitemi ortalama bir haftada bir index liyor

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde toolbar da page rank cıkmıyor. 0 da yazmıyor koyu gri o kadar.

sitelerde kontrol ettiriyorum. 3 tanesi n/a dedi 3 tanesi 2 dedi.
index.php sayfası içinde 2 dedi hepsi. ama ana sayfa için bir karışıklık var. nasıl hem 2 hemde bilinmeyen çıkabilir.

google çok değişti.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Google both geldiği zaman içeriğinizi kaydediyor zaten. Ama google sitesine yansıması biraz aman alıyor, sizde takdir edersiniz ki bir ton site geziyor bu bothlar. Bu arada backlinkiniz sağlam olursa hergün bile gelir google both sitenize. Bana mesela 2 günde 1 kesin geliyor :)

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google both geldiği zaman içeriğinizi kaydediyor zaten. Ama google sitesine yansıması biraz aman alıyor, sizde takdir edersiniz ki bir ton site geziyor bu bothlar. Bu arada backlinkiniz sağlam olursa hergün bile gelir google both sitenize. Bana mesela 2 günde 1 kesin geliyor :)

Tşkler umarım bir an önce indexler. Bu başlıgı actıktan sonra utanıp gitti demiştim ama gene gelmiş. Yahoo da ne zaman gelse din kısmına giriyor. Müslüman olmaya karar vermiş sanırım :D

Bu pagerank için açıklaması olan varsa bir zahmet yardım isteyeceğim.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Pagerank hakkında ne bilmek istiyorsun? Elimizden geldiğince yardım edelim :)

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde toolbar da page rank cıkmıyor. 0 da yazmıyor koyu gri o kadar.

sitelerde kontrol ettiriyorum. 3 tanesi n/a dedi 3 tanesi 2 dedi.
index.php sayfası içinde 2 dedi hepsi. ama ana sayfa için bir karışıklık var. nasıl hem 2 hemde bilinmeyen çıkabilir.

wiseasssed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siten uzun zamandır güncellenmeden kaldıysa google yenilenmeyen siteleri ya geri sıralara atıyor yada kirlilik yaratmasın diye listesinden siliyor. İndexleme işlemide zaten önce 1-2 sayfa üzerinden başlayıp bisüre sonra inanılmaz hızlı artıyor.Bnm sitemin 1 sene önce indexli sayfa sayısı 300 iken şu anda 36000 indexli sayfası var ve 36000'e ulaşması yaklaşık 3 ay sürdü. Hızlı indexlemesini istiyorsan eğer; sitemap yaratıp sitene ekleyebilir bunu google webmaster tools kullanarak google ın görmesini sağlayabilirsin.Bu işlem hem işlemleri hızlandırmakta hemde indexlenmesini istemediğin sayfaların googleda gözükmemesini sağlamaktadır. Googleda pagerank gözükmemesi ise bildiğim kadarıyla google henüz sitene bi rank vermediğinden kaynaklanıyor yani 0 vermediğini sadece henüz karar vermediini belirtiyor(En azından ben öyle biliyorum)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5