İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

indexservers.net

D

deja-vu

Misafir
yaklasık 2 hafta once tasarım ıcın kendılerıne basvurdum bana hıc bır ucret ıstemeden 2 tane tasarım yolladı kendısı

bızım bunu edıtlıycek bılgımız olmadıgı ıcın kendısıne gerı donus yaptım ve fıyat teklıfı ıstedım kendısı ucretı belırttı bende ok dedım

konusmamız 2 hafta once pazartesı gunu oldu aynı gecesı odemesını yaptım gereklı bılgılerı kendısıne verdım en gec cuma gunu bıtıcek dedı ama aradan 2 hafta gectı ortada bısı yok 2 3 gun once yenı yenı bıtmeye basladı ve sıparıs kısmı calısmadı

kendılerıne 14.05.2006 cumartesı gunu gerı dondum stenın aktıf olarak calısmadıgı ıve tamamlanmadıgı ıcın ucretımın gerı odenmesını ıstedım kendısı bunun mumkun olmadıgını soyledı

pazartesıden kalma bı yazı 1 hafta once

--------------------------------------------------
Re: selam

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi deja-vu
ındex ne oldu bızım tasarım pazartesı oldu ger ı kalmayalım cevap maıl vs de yazmamısıın

bu gece ftp ye yüklerim bana bir hesap bilgilerini yolla yüklüyeyim.

-----------------------------------------------------------------------

elımde kanıtta var ıyınettekı mesaj kutum kac kere yazı yazdım.msn kayıtlarımda mevcut.

sonuc husran oldu kendısı odeme ıslemı yapmadı bende kendısıne odeme yaptıgım aracı steye basvurmak zorunda kaldım sonucu hep beraber gorucez

sızlerde benım dustugum durumlara dusmemenız ıcın bu yazıyı buraya tasımak zorunda kaldım

msn kayıtları

http://www.hemenpaylas.com/download/711366/indexbilisimmsn.doc.html

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecmiş olsun umarım bende yakında bu tarzda bi yazı yazmak zorunda kalmam kendini ispatlamış başka bir firma için ...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İşi ilk alırken size süre vermişler miydi?

Ayrıca bitmemiş bir tasarım işi için neden tam ücret ödediniz ki? Keşke bir kısmını verseydiniz. İletişim kurup işi bitirtmek daha mantıklı parayı tam vermeseydiniz daha bşr hevesli yaparlardı işi. Tabi karşı tarafın durumunu yazacaklarını okumadan yorum apmak yanlış olur.

D

deja-vu

Misafir
durumu kendısıne anlattım cumaya kadar bıtıcegını soyledı ama 2 hafta oldu forumda yazılan yazılar 1 2 kısıden aldıgım cevaplar sonucu guvenılır bı yer olarak gordum ama yanıldım

su yazı dıkkatımı cektı bana kendısının yapıcagını soyledı sonra tasarımcılar cıktı bu gun ogrendım

msn konusmasında gecıyo

ben ücreti tasarımcılara ödedim gitti geri ödemede tasarımda yok

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çoğu host firmasından daha iyi çalışıyorlar hosting konusuna yaşadığım bir problemden dolayı hosttan vazgeçtim ve ödememi yaptılar.. oysaki ben hiç ümitli diğildim

(sadece yaşadıgım olayı anlatıyorum böyle bir olay olmuş veya olmamış olabilir..)

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 tarafta hakli gibi gozukuyor. bence tarafsiz bakarsaniz ögle ama illa bi taraf secerseniz bence hakli olan ortada gibi.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek cevap verecem.

aslında cevap yazmıyacaktım ama bir çok kullanıcı cevabı beklediğinden yazıyorum.yoksa cevap vermiyecektim çünkü bıktık artık lanet ediyoruz.

bundan 9-10 gün önce aynı müşteriye hosting scripti sattım oda hata bizde deyip buraya yazmış.sonradan anlaşıldı ama buraya yazmaları iyi değil.o buraya yazdıgından deja-vu msn de sizin hakkınızda forumda konu açılmış haberiniz yokmu dedi baktım doğru cevapladım.

deja-vu da sonradan script istedi böyle hosting scriptleri nerde bulabilirim.bende kendisine 2-3 tane verdim karşılıksız.ertesi gün mesaj atmış biz yapamadık bize bunları ne kadara editlersin demiş.bizde hiç hesaplamadık ağzımızdan 100YTL direk çıktı.onlarda kabul etti ve kredi kart ödeeme yapıldı.bize ne kadar sürede yaparsınız deyince düşündük fazla sürmez 1 hafta verdik.ama kesin olarak %100 1 hafta sonra bitecek kelimesi kullanmadık.siteye ertesi gün başladık daha ilk gün görüntüsünü istedi.neyse verdik ertesi gün msn de Nazım bey bize cumaya yetiştirebilirmisiniz dedi 4 gün içinde yetişmesi biraz imkansız neyse yetiştirmeye çalışacaz dedik işimize devam ettik.ne olduysa o ara oldu Hakkari de askeri araca bombalı saldırı oldu bende mecbur işi bırakıp ailemi almaya ilçeye gittim bunu söylememin sebebide msnde ona söylemişler nazım bey ilçeye gittiğini 2 gece sonra geldim tekrar son hızla başladım cumartesi bitirdim ama bir kaç eksiklik hata var ondan herhangi başka bişey istiyormusun hatalarımız varsa neresi vs... söylemesini istedik hataları söyledi düzeltik ama sipariş formu çalışmadı ne yaptıksa çalışmadı meğer serverları yeni daha herhangi bir ayar vs... yükleme yapılmamış çünkü o scripti başka yerde denedik çalıştı.onun izni olmadanda servere bakamadık öyle kaldı bu gece o ve bir arkadaşı gelir msn de geri ödeme istediler.bizde anlayışla tasarımda geri ödeme yok şu şekil var daha işe başlamadan önce yada işe 1-2 gün başladıktan sonra söyleseydiniz tamam ama iş bittikten sonra söylüyorsunuz.geri ödemeyi kabul etmedik.bu kabul ediyoruz.

ama ödemeyi yaptıgımız halde tasarım yok diyor.
www.ns1turkey.com buradaki nedir.eksikleri ve hataları var ona söyledik ne hata ne eksiklik varsa iletin yapalım.yani aceleden yaptık hataları olmadı doğaldır.

Not: çok yakında herkesin kullanabileceği ücretsiz bir hosting scripti yapıp dağıtacam belki artık böyle konular açılmaz.çünkü artık lanet ediyoruz böyle işlerden.başka cevap yazmıyacağım ondan dolayı uzatmayada gerek yok.

D

duyurbeni.com

Misafir
normalde 30 gün içinde ödeme yapılması lazım eğer müşterinin isteklerini zamanında yapılmazsa.Tabiki bu profesyonel firmalar için gecerli.iNDEXSERVERS.NET ne kadar profesyonel görülüyor.

kardeş ödeme yapıldı mı sana?

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
duyurbeni.com' Alıntı:
normalde 30 gün içinde ödeme yapılması lazım eğer müşterinin isteklerini zamanında yapılmazsa.Tabiki bu profesyonel firmalar için gecerli.iNDEXSERVERS.NET ne kadar profesyonel görülüyor.

ödeme yapıldı mı sana?

cevap yazmıyacaktım ama şu söylemekte fayda var.benimle msn de görüştüğünüzde ortağıyım dedin burda ise ödeme yapıldımı diyorsun.ama deja-vu da msn de yeni tasarımın sizin yapacağınız söyledi.ben bu işten bişey anlamadım gitti.

neyse size kolay gelsin.

D

deja-vu

Misafir
odemem yapılmadı

ilçe kaymakamlığına
Tüketici sorunları hakem heyetıne dılekcemı bıldırıcem pazartesı gunu gereklı ıslemler bıtene kadar gerıye beklemek kalıyo

Satıcı tarafından bildirilen reklam ve ilânlarında veya sözleşmedeki veya teknik kuralında tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran , hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir. Sizin de bir tüketici olarak ayıplı hizmete karşı haklarınız bulunmaktadır. Buna göre 1-sözleşmeden dönme 2-hizmetin yeniden görülmesi 3- ayıp oranında bedel indirimi 4-tazminat gibi haklarınız vardır.

Avukat Barış Bey yardımlarınızdan dolayı tesekkurler

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deja-vu' Alıntı:
odemem yapılmadı

ilçe kaymakamlığına
Tüketici sorunları hakem heyetıne dılekcemı bıldırıcem pazartesı gunu gereklı ıslemler bıtene kadar gerıye beklemek kalıyo

Satıcı tarafından bildirilen reklam ve ilânlarında veya sözleşmedeki veya teknik kuralında tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran , hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir. Sizin de bir tüketici olarak ayıplı hizmete karşı haklarınız bulunmaktadır. Buna göre 1-sözleşmeden dönme 2-hizmetin yeniden görülmesi 3- ayıp oranında bedel indirimi 4-tazminat gibi haklarınız vardır.

Avukat Barış Bey yardımlarınızdan dolayı tesekkurler

Mesajiniz cok agir olmus tehdit ederek bi yere varamazsiniz.. biz bu alemde tek cümle deriz "işimizi yapar sonra yaptigimizi söyleriz." onaylamadim kusura bakmayin.

indexservers'i herkes övüyor bi tek siz kötülüyorsunuz anlamadim gitti. neyse iyi geceler.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kusura bakmayın ama arkadaşın tasarım sitesinde bir hizmet sözleşmesi yok. Anlaşma anladığım kadarı ile online MSN de yapılmış. Elinizdeki loglarda birişe yaramaz. Size kar olarak mahkeme masrafları kalır.

Ayrıca, size kesin bir teslim tarihi verilmemiş. Yani ciddi bir anlaşma yok ortada. İş şu zaman biter. Bu zaman teslim ederiz diye gün ay diye belirtilemiş hiçbir yerde.

Bencede bu işi bu şekil tehditle çözmeye çalışmak yerine aranızda iletişim kurmayı deneseniz sorun çözülecektir.

Mahkemeler 100 YTL lik sanal işlerle ilgilenmiyor. Hepimiz biliyoruz.

İyi çalışmalar

D

deja-vu

Misafir
conair bızım tarafta bakarsan ısler aksadı bakılan gozler su anda farklı sekılde bakılmaya baslandı.+ + eklıyebılırsın

gecenın ucunde avukatı kaldırdım uykudan o kadar kotu durumdayımkı anlatamam benım ıcın gercekten onemlıydı ama su andan ıtıbaren amac deyıstı.duzgunce cozelım dedık olmadı.gerekenı yapılıcak ben ugrasmıyorum bu saatten sonra Barıs Bey ılgılenıyo

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk' Alıntı:
Kusura bakmayın ama arkadaşın tasarım sitesinde bir hizmet sözleşmesi yok. Anlaşma anladığım kadarı ile online MSN de yapılmış. Elinizdeki loglarda birişe yaramaz. Size kar olarak mahkeme masrafları kalır.

Ayrıca, size kesin bir teslim tarihi verilmemiş. Yani ciddi bir anlaşma yok ortada. İş şu zaman biter. Bu zaman teslim ederiz diye gün ay diye belirtilemiş hiçbir yerde.

Bencede bu işi bu şekil tehditle çözmeye çalışmak yerine aranızda iletişim kurmayı deneseniz sorun çözülecektir.

Mahkemeler 100 YTL lik sanal işlerle ilgilenmiyor. Hepimiz biliyoruz.

İyi çalışmalar

+1 ugrasmaz 100 YTL icin ne ugrasicak daha önemli işleri var avukat abilerimizin..

G

gibigibiyim

Misafir
Aranizda bir sözlesme yoksa bosuna debeleniyorsun.Ne olursa olsun isleri aranizda halletme olanaklarinin tükendigine pek inanasim gelmiyor,gecmistede bu sekilde amanin dolandirildim,söyle oldum böyle oldum diyerek gelen bir kac kisi biliyorum forumda.Sonra özür dilediklerinide biliyorum sucladiklari insanlardan.E iyi olmuyor tabi karizma gidiyor.

Öncelikle bu isten para kazanan insanlari kolayca yerden yere vurmadan önce bir yerine 5 kez düsünelim.

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gibigibiyim' Alıntı:
Aranizda bir sözlesme yoksa bosuna debeleniyorsun.Ne olursa olsun isleri aranizda halletme olanaklarinin tükendigine pek inanasim gelmiyor,gecmistede bu sekilde amanin dolandirildim,söyle oldum böyle oldum diyerek gelen bir kac kisi biliyorum forumda.Sonra özür dilediklerinide biliyorum sucladiklari insanlardan.E iyi olmuyor tabi karizma gidiyor.

Öncelikle bu isten para kazanan insanlari kolayca yerden yere vurmadan önce bir yerine 5 kez düsünelim.

ewt 5 az 1000 kez olsun 1 kez karar verelim . en iyisi ve en temizi. aslinda herşey olacagina varir. ama indexservers yapmaz galiba zaten cözücekler olayi biliyorum kavga etmeden halledicekler.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben o kişinin avukat olduğundan şüphe duydum doğrusu. Elinde sözleşme olmadan iş alıyorsa dikkat et o da paranı alıp sonra geri iade etmiyoruz demesin :)

Arkadaşım bu arada ortada benim kanımca geçerli bir mazeret var. 100YTL'ye bu arkadaşın yaptığı siteyi ben upload etmek için sadece 25YTL alırım senden. Emeği geçmiş teşekkür etmelisin. Sonuçta 100 milyon verip mynet gibi site beklemek hata bence. 1-2 hata varsa biraz da sen kas çözmeye çalış. Yapamıyorsan da sabret. Adam kaçıyorum veya paranı aldım üzerine yattım demiyor.

Bende tasarımcıyım. Geçen bir iş aldım 10 mayısta teslim ederim en geç dedim. Aksilik budur ya 2 mayısta anneannem rahatsızlandı acil ankaraya gittim. 11 mayısta geri dönebildim. Hastaneler vs.. vs...
Ve işini aldığım arkadaşa telefon açarak durumu izah ettim. Arkadaş sitenin %80nini bitirdim. 1-2 günlük işi kaldı ama durum böyle böyle diye. Anlayışla karşıladı.

Emin ol ki kaybı seninkinin 10 katı oldu. Ama güleryüz, karşılıklı anlayış herzaman ön planda olmalı.

Avukata verdim, hakime verdim, savcıya verdim gibi laflar hoş laflar değil. Tehdit unsuru içeriyor ve dediğim gibi senin bu olayına el atan avukat varsa git bi BARO'dan bak bakalım cidden avukat mı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5