İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İngilizce içeriğin Türkçe içeriğe göre indexlenme hızı

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
İngilizce içerik Türkçe içeriğe göre google tarafından daha hızlı indexleniyor.

Yeni açılmış Türkçe bir bloga 1 yazı girdim ve sıfırdan indexlenmesini bekledim. İlk indexi aramalarda 2 gün sonra çıktı.

Yeni açılmış İngilizce bir bloga 1 yazı girdim ve sıfırdan indexlenmesini bekledim. Yaklaşık 2 saat gibi bir sürede ilk indexi çıktı.

Buna göre:
- İlk indexler blogların yazı linkleri yerine sadece anasayfalarıydı.
- Türkçe bloga kopya içerik girildi ve üzerinde 1 harf bile oynanmadan yayınlandı. İndexlenmesi yaklaşık 2 gün sürdü. Hatta dahada uzun.
- İngilizce blogada kopya içerik girildi ancak rewrite yapıldı.

Türkçe blogun altyapısı Türkçe olarak ayarlandı ve yazı yayınlanma saati Türkiye İstanbul saatine ayarlandı.

İngilizce blogun altyapısı İngilizce olarak ayarlandı ve yazı yayınlanma saati Pacific saatine göre ayarlandı.

2 blogada google webmaster toolsa ekleme ve site haritası gönderme işlemi yapıldı. 2 blogda analyticse eklendi. Sonrasında 2 blogun yazıları ping servisiyle pinglendi.

Sonuç: Türkçe içerik 2 günde indexlendi, İngilizce içerik 2 saatte indexlendi.

İlk defa yeni açılan bir blogun bu kadar hızlı indexlendiğini görüyorum. Bide bu özgün içerikte sayılmazken.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bir kaç deneme yapsaydın amenna. Tek deneme ile bu sonuca varmak insana sadece tesadüftür dedirtiyor.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1 ay sonraki sonuclarla karsilastir. Ilk gunler boyle cikmasi gayet normal. Tam tersini Turkce site ile yasayan bircok kisi var. Ek olarak o yabanci sitene ilk birkac hafta beklentinden yuksek hitte gelebilir. Sonra rayina oturur. Kesin bir kaniya varman icin yetersiz verilerle hareket etmissin.

irtem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bencede bu karşılaştırma biraz aceleci olmuş biraz beklemek gerekir bu konularda. + birer site bu karşılaştırma için kıstas olamaz

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ben karışlaştırma yapmak için site açmadım zaten. Bunla kim uğraşır :D İşlerim için tr ve ing site açtım ve bu sonucu gördüm ;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Eklediğin konudaki kelimlerin popülerliği belkide dikkatini çekti botların hemen indexe aldılar. Veya domain adı popülerliğe yakındı vs.vs. Tabi popülerliğide biliyorsun o anki durumdan ibarettir. İphone tr için belki önemsizken o an için ing terimler arasında popüler olabilir. Fakat 3 gün sonra yine açsan aynı hızı alamassın.
Kısacası tamamen tesadüf.

macalsoft

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Eklediğin konudaki kelimlerin popülerliği belkide dikkatini çekti botların hemen indexe aldılar. Veya domain adı popülerliğe yakındı vs.vs. Tabi popülerliğide biliyorsun o anki durumdan ibarettir. İphone tr için belki önemsizken o an için ing terimler arasında popüler olabilir. Fakat 3 gün sonra yine açsan aynı hızı alamassın.
Kısacası tamamen tesadüf.

Merhaba
Websayfam yabacı bir dille indexlendi sebebi sizce ne olabilir.
Bazı arkadaşlar yurdışından alıanan backlinler sayaseinde oldugu söyleniyor .
Sizce sebebi ne olabilir.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Merhaba
Websayfam yabacı bir dille indexlendi sebebi sizce ne olabilir.
Bazı arkadaşlar yurdışından alıanan backlinler sayaseinde oldugu söyleniyor .
Sizce sebebi ne olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5