İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İngilizce içerikte konu öneriniz nedir ?

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Malum Türkçe sitelerden ne kadar kazandığımız belli. O yüzden çareyi İngilizce içerikli sitede aramaya karar verdim. Google dostu WordPress ile "ADSPRESS" isimli Adsense için optimize edilmiş temayı kullanıyorum.

İçerikte daha çok ne tür şeyler eklememi önerirsiniz. Makaleleri ya kendim yazıyorum ya da özgünleştirerek ekliyorum siteye. Daha çok ne tür konularda yazmamı önerirsiniz ?

Amacım adsense ile birşeyler kazanabilmek. Bir ara bir konu görmüştüm. Adsense'den tıklama başına ortalama 8.75 $ gibi birşey kazanıyordu bir arkadaş. Onun içeriği gibimi yapsam ben de, otellere mi yoğunlaşsam. :rolleyes:

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vergi Sistemi yada Finansal konulara yönelirsen iyi paralar var.

Tıp konularında fazla şansın yok zaten herkez o alana yönleniyo rekabet çok fazla oluyo..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Tıp konusuna sakın yönelme. Ben daha yeni site açtım ve bi ton rakibim var bide sen rakip olma :p

İmzamdaki ekitapta sana referans olacak kelimeler bulabilirsin. (Kitap cüzi bir ücrete tabidir.)

Bu arada wp yeni site için indexlenme önerisi olan varmı? (Backlink dışında)

10 martta 2 adet wp site kurduk. Ortalama her birine 50-70 arası içerik çektik. Webmaster toolsa site haritalarını ekleyip tarama hızını ve hedef bölgeyi vs. ayarladık. Sitemaptaki bilgileri google almış görünüyor ama daha hiçbirini aramalara eklememiş. Siteyi pingledik.

Sizce bunlara ek olarak ne yapmalıyız? İlla backlinkmi almalıyız, almazsak 1 hafta içinde indexlenirmi?
2 sitede büyük şeyler beklediğimiz projeler.

qrnk90.jpg

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
çektik derken başka sitelerden veri çekmeyse zaten yararı olmyacaktır çok fazlaca. Birde blog dili, title dili v.s. onlarıda ingilizce ayarlamalısın.

Arkadaşın konusuna gelince ;

Lawyers üzerinde durulcak bir konu, finans sektörü başta olmak üzere ödeme araçları iyi getiri veriyor. Son olarak önereceğimse, micro konulardır. Yüksek ücret için iyidir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Blog dili vs. hangi bölümden ayarlanıyor?

Seo takdiğidir gökhan yabancı dil site kurarken mutlaka, yabancı host alıp çarpaz linkleme yoluna git ve yabancı bağış sitelerine link ver. Mümkünse dmozda girebileceğin kategorigedeki 3-4 siteye link ve ve dmozun o kategorisine link ver. Hemen ardından wp ni yabancı dilde kurup, hiç bir türkçe harf kullanmamaya gayret göster. Google harflerden işi çözüyor. Türk teması kullanma ve kullandığın temanın seo soccerinin en az 51 olmasına özen göster. Veri çekiyorsan işe yaraması için 3-4 hile kullan. Mesela veri çektiğinde bota çok kolay bir dönemeç uygula. Sondaki iki cümleyi ortaya, baştaki ilk iki cümleninde yer değiştirmesini sağla ve ilk 5 cümleyi h1 tagı içerisine mutlaka ekle..

Şimdilik bu kadar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5