İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ingilizce site türkçe link

C

chish

Misafir
ingilizce bir site yapıyorum sitemi yerli toplistlere ve diğer türkçe sitelere eklememin bi sakıncası olurmu amacım hit kazanmak değil link almak sadece

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Türkçe sitelere Türkçe textle kayıt yaptırmayın..

C

chish

Misafir
domainimin elmaarmut.com olduğunu varsayarsak benim için eklediğim yerlerde elma armut şeklinde geçmesi bu şekilde link almam yetiyo ekstra bi açıklama yazmıcam yazmam gerekirsede ingilizce yazarım kabul eden eder etmiyen etmez ama senin sorunu tam olarak anlıyamadım

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yani 'dogs' sitesine köpekler diye link verirsen banlanabilir domainin!
elmaarmut.com şeklinde yazarsanız google search için sorun olmaz.
ama Türkçe hitler adsense için sorun olabilir!

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani 'dogs' sitesine köpekler diye link verirsen banlanabilir domainin!
elmaarmut.com şeklinde yazarsanız google search için sorun olmaz.
ama Türkçe hitler adsense için sorun olabilir!

peki site Türkçe, atıyorum kedi sitesi. İngilizce siteye kedi olarak mı link vermek lazım, cat olarak mı ? (site adsense kullanıyor) link alımı pr için yapılacak.

C

chish

Misafir
sitenin dogsmogs.com olduğunu varsayalım benim alacağım linklerde dogs mogs şeklinde olucak köpek möpek diye link almıyacağım :) ancak yabancı bi siteden link alamamın zor olduğu için bende diğer sitelerimden ve toplistlerden link alıcağım ve sitede türk hit istemiyorum zaten amaç sadece opmizasyona yardımcı olmak siteyi üst sıralara taşımak

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
şöyle söyleyeyim.
bir tane ing. köpek sitesi yaptım.
uzun süre bekledim arama motorları hit yollamayınca,
Türkçe sitelerden 'Köpekler' diye link verdim. 5-6 ay böyle sürdü ve googleda köpekler diye aratınca ilk sıraya çıkardım ing siteyi. çok da iyi hit geliyordu ama
1 ay sonra domainim banlandı.. diğer ayda adsenseim!

hitiniz sayfa dili üzerindense, ya da dil seçeneğini sunuyorsanız, çok da önemli olmuyor ek olarak hangi dilde text verdiğiniz. ama dediğim gibi sayfa dilinizden hit bulamayıp Türkçe textle Türkçe hit sağlıyorsanız search için de, adsense içinde sonuçları kötü olabiliyor.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hit için değil de, pr değişimi için yapsak bir sorun olur mu ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şey değilmi sonuçta değişimlerden de hit gelecek ?

Footer'daki linkten hit geldiği nerede görülmüş :rolleyes:

pigeon ingilizce sitesine Türkçe link verdiğini söylemiş. ya da Türkçe site için ingilizce link verirsek sorun olur demiş. (ya da ben öyle anladım)

Benim öğrenmek istediğim; ingilizce bir siteye Türkçe içerikli sitemiz için Türkçe link versek (pr için, hit için değil) bir sorun olur mu ?

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancı dilde backlink

Bu konuyu epey araştırdım , sonuç olumlu değildi genelde sıralamalar konusunda olumsuz etki olacağına dair yorum vardı.Buna rağmen yabancı sitelerden link aldım iyileşmek istediğim bir kelime grubunda.Sonuç türkçede 6. sırada olduğum kelimede yeni yerim onunculuk :D , Ama bu türkçe kelimelerde ingilizce aramalarda birinciyim (polyanna mode on).
Bunun açıklaması şu şekilde google lokalizasyona giden bir arama motoru olduğu için sitenin dilini en öncelikle dört faktöre göre belirliyor.Bunlar sırası ile
-serverın ip adresi (bu çoğumuzda yabancı genelde yurtdışı serverlardayız)
[türk hostingçiler için iyi bir reklam noktasıdır bu tüyo ona göre :) ]
-Domain -Odtü baronluğu ve bürokrasi sağolsun çoğumuzda .tr domain yok
-meta tagleri bu konuda tamamız genelde
-ve Bizim konumuz backlinklerin dili.

Bu konuda ki teori kısa vade de bunlarda eşit etkili olduğu varsayılsa da (ki bizim çoğumuz bu konuda dezavantajlıyız server adres vb) backlinklerin diğerlerini aşabileceği ileri sürülüyor.
Benim örneğimde bu görüldü malesef ama uzun vadede bu linkler dolayısı ile rank artışı ile nasıl bir değişim olacak , olacak mı göreceğim.Buradan bildiririm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5