İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İngilizce siteden yüksek adsense geliri

robertrendek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Merhaba arkadaşlar uzun süredir kendime yabancı siteler yapıp adsense geliri sağlamaktayım güzel rakamlar yakaladım ve iyi kazanıyorum her ay kendime yeni bir site açıp gelirimi arttırmaktayım. Bir karar verdim ve buradaki bazı arkadaşlarada destek olabilmek açısından adım adım anlatımlı bilgi paylaşacağım.

1.İyi bir domain kararı ( en önemli etkenlerden biri ) - örnek : howtogetaloan.org

Burada en önemli olan etken domainizin yüksek adsense tıklamalarını alabilmesini sağlamak buda domainin yüksek ödemeli sözcuklerden oluşması ben sizler adına adwordsden iyi kelimeleri ayırdım ortalamaları 3-7 usd tık başı kelimeler.

Loan sözcüğünde (kredi) - ( how to get a business loan, how to get a mortgage loan, how to get a loan, how to get a car loan, how to get a boat loan, how to get a home loan )

Birth control sözcüğünde (doğum kontrol) - ( birth control patch, birth control pills, birth control methods, birt control systems, birth control barrier, birth control hormonal )

Artık sizde adwords de arayıp kelimeler bulabilirsiniz verdiğim örneklerden kendi reglediğim howtogetaloans.com sitesini baz alarak gidelim site 7 günlük günde 2-3 clik alıyorum ortalama 7-9 usd günlük geliri var.

2.İçerik bulıuyorsunuz

Loan kelimesi için kaynak : http://www.loansafe.org/loans

Birth control kelimesi için kaynak : http://www.womenshealth.gov/faq/birth-control-methods.cfm

Size güzel bir metod anlatacağım mesela bu sitelerden aldığınız içerikleri Tittle dahil google translate aracılığı ile önce ingilizceden almancaya cevireceksiniz sonrada almancadan ingilizceye buda içeriği değiştirecek tabiki biraz ingilizce bilginiz mevcut ise gramer hatalarını düzenleyebilirsiniz sonuç = özgün içerik.

(*Yazının telif hakları ile ilgili sıkıntı çıkarsa bilemem ama bu metodu 2 yıldır kullanıyorum ve güzel sonuçlar aldım ve sorun çıkmadı)

Ayrıca eklediğiniz yazılara kullandığınız domain adı ile alakalı tag ları güçlendirmelisiniz misal içeriğin içinde ( varsayılan Howtogetaloans.com dan gidiyorum ) How to Get a Loan var ise hemen tag haline getirmek lazım güçlendirme için.

Hergün düzenli bir şekilde içerik eklemeniz gerekmektedir özellikle ilk aylar sonra haftada 1-2 içerik bile ekleseniz yeterli olacaktır.

3.Wordpress kullanımı ( bu tür sitelerde en mantıklı sistem Wordpress dir )

Güzel Wordpress tema arşivi : http://wordpress3themes.com
Gereken eklentiler : AdSense Now!, All in One SEO Pack, Google XML Sitemaps

Permalink ayarı : /%postname%.html bu şekil en kısa en sade ve google.com un en sevdiği permalink sistemi.

4.Reklam dizilimi ( benim örnek sitemden bakabilirsiniz %5 tıklama oranı )

5.Backlink ve Site tanıtımı

En önemli kısım iyi backlink sağlamak iyi yabancı dizinler bulup sitenizi eklemek özellikle loan kelimesinde business directory ler bulup oralara ekleme yapmalısınız eğer yok ben backlink ile uraşmam derseniz benim gibi backlink satın alabilirsiniz örnek site (ben 1000 adetlik paketi aldım ama zamanım olsa kendim bulup eklerdim) : http://thebacklinkbuilders.com/index.php

Sonra iyi forumlar bulup sitenizi ve konularınızı tanıtmanız gerekiyor Loan kelimesi ile ilgili : http://www.loansafe.org/forum/ - buraya üye oluyorsunuz 15 mesajdan sonra hem imza kullanmanıza hemde linkli konu açmanıza izin veriyor business bolumu çok raabet gören bu forumda abartıya kaçmadan konularınızı tanıtabilir hitinizi çok hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz tabiki direk reklam olarak değil oraya loan ile ilgili bir yazı gönderip altına kaynak (Source) diye ilgili konunun sitenizde bulunan linkini vermeniz gerekiyor.

Birth Control ile ilgilide bir sürü büyük forum siteleri mevcut örnek : http://ehealthforum.com/health/health_forums.html

---------------------------------------------

Bu yöntemleri uygularsanız ayda 150-200 dolar adsense geliri olan siteniz olması çok kolay benim bu bilgileri paylaşma amacım yararlanmak isteyen arkadaşlar için klavuzluk yapmam çünkü 2 senedir bu tarz siteler yapıyorum ve güzel kazanıyorum ama pasta çok büyük buradaki arkadaşların bana rakip olması emin olun pastamdan hiçbir pay götürmez. Bu yüzden arkadaşlar oyun siteleri video siteleri ile uğraşmak yerine bu tarz sitelere yönelirseniz uzun vadede düşük hitle yüksek gelir elde edebilirsiniz.

frknc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Allah razı olsun. İlaç gibi geldi ingilizce seviyem makale yazacak kadar iyi olmadığı için korkuyordum ingilizce site açmaktan. bu üni'ye başlıyorum parasal konuda süper oldu. Teşekkürler=)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Google translate hilesini ilk açıklayan sen olmuşsun. Tebrikler :)

Takdir ettim. Böyle bilgileri paylaşan pek yok bu piyasada.

T

trgy

Misafir
Deniyeceğim kesinlikle 1 hafta ya da 2 hafta sonra yazarım buraya sonuçları. Güzel yöntemler açıklamışsın. :)

robertrendek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Deniyeceğim kesinlikle 1 hafta ya da 2 hafta sonra yazarım buraya sonuçları. Güzel yöntemler açıklamışsın. :)

Sonucu merakla bekliyoruz zamanla daha detaylı bilgiler de aktarıcam bu yazıma, yabancılar ile backlink anlasmaları yapmaktan sıkıldım artık türk arkadaşlarda piayasada olsun istiyorum :)

T

trgy

Misafir
Sonucu merakla bekliyoruz zamanla daha detaylı bilgiler de aktarıcam bu yazıma, yabancılar ile backlink anlasmaları yapmaktan sıkıldım artık türk arkadaşlarda piayasada olsun istiyorum :)

Domaini aldım bile ama ihs sağolsun daha aktif etmedi. Elektirikleri kesikmiş ihs'nin. :D

resisoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kayde değer bilgilerin paylaşılması gerçekten sevindirici .
Deneyenler sonuçları yazarlarsa bizlere de fikir oluşur.
Paylaşımın için Teşekkür Ederim robertrendek

T

trgy

Misafir
Domaini aldım aldığım gibi duruyor. Boş vakit bulduğumda deneyeceğim bi.

wassup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler bende blogspot dan bir site açıp 1-2 ay kasayım bakalım ne olucak ayrıca r 10 daki konunuda takip ediyorum ( üyeliğim olmadığı için cevap yazamadım r 10 da) banlanmana üzüldüm gerçekten ama her yerde illaki bir muhalefet çıkıyor takma fazla kafana :) tekrardan teşekkürler bilgiler için.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu tarz sitelerden kazananlar ne yöntemlerini açıklarlar ne de sitelerini. Sadece Adsense kazançlarını gösterirler. Ama siz her şeyi açıkca ortaya koymuşsunuz. Öyle ki kaynakları bile eklemişsiniz. Bunun için sizi taktir ediyorum.

Herkes gibi bende (boş vakit olursa) deneyeceğim. Sonuçları da burdan yazarım :)

Teşekkürler.

resisoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana göre bu arkadaşın yeterince bilgisi mevcut. kimseye ihtiyacı yok.
( Diğer ve iyinet'e ) yeni üye olmuş Dürüst bir şekilde bildiklerini bizlerle paylaşmış bu forumlar'da yokken'de kazanıyordu.

Diğer'de yaptığı paylaşım da bunun aynısı fakat acayip eleştiriler ve muhalefet olanlar çıktı.

Zaten yeni üye olmuş sizler bizler için faydalı bilgi paylaşmak istemiş ve buna rağman rep to rep'den de banlanmış bu duruma gerçekten üzüldüm.
Bence iyi analiz yaparak yaptığın paylaşımlara saygıyı dürüstlüğü gördüğün yer'de olmalısın. (Nacizhane Fikrim)

İnsanların bu şekilde tepkileri, muhalefetleri, - eleştirileri, olduğu sürece Bilgisi Olanlara ne paylaşma isteği nede birşey bırakıyorlar.

Umarım o yaşanan olay'dan etkilenmiş olmazsın. Paylaşımlarının Devamını dilerim.

Teşekkür Ederim..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Arkadaşın yazdıklarına ek olarak linkwheel yapıp alt siteler oluşturun. Alt sitelere social bookmarking, forum profil linkleri yapın. Ana siteye iste alt sitelerden link verin. Makale sitelerine submit edin (ezinearticles, goarticles vb.)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
güzel yazı :) daha önce bende yazmıştım golf kelimesinden baya iyi geliyor 2$ civarı tık başı.

Kantura

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar Öncelikle Bilgi için teşekkür ederim. Sormak istediğim sey şu :

5.Backlink ve Site tanıtımı

En önemli kısım iyi backlink sağlamak iyi yabancı dizinler bulup sitenizi eklemek özellikle loan kelimesinde business directory ler bulup oralara ekleme yapmalısınız eğer yok ben backlink ile uraşmam derseniz benim gibi backlink satın alabilirsiniz örnek site (ben 1000 adetlik paketi aldım ama zamanım olsa kendim bulup eklerdim) : http://thebacklinkbuilders.com/index.php

Bu Backlink Sitesinde 1000 adetlik paket 1000 ayrı yere link eklemek oluyor değilmi_?
Ve burda kredi karti soruyor Paypal ile ödeme sekli. Bunda bir zarar söz konusumudur ? yani Kredi kartından fazla para cekme vs gibi zararlı bır duruma düşme söz konusu olabilir mi_? Malum ingilizcem fazla iyi değil :)) yarın ocagima incir agaci dikmesinler. :)

teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5