İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İngilizce Siteye Tık Başı 2 Cent

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adwordsten ingilizce siteme hit gönderiyorum. Tıklama oranı %10un üstünde olmasına rağmen tık başı yaklaşık 2 cent alıyorum. Bunun nedeni nedir sizce. İngilizce sitesinden 2 tıka 1$ alan insanlar duyuyorum ama bugünki istatitiğe göre 30 tıka 61 cent almışım. Sizlerdende 1 tıka 2 cent alan varmı. Bu arada sitemin içeriği cep telefonu üzerine

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence normal arkadaşım.
Ben sağlık sitemden 1 dolar felan alıyorum ortalama.
İçerik çok önemli ona dikkat et...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hit gönderiyorum derken? Türk hitimi?
e ne anlamı kaldı o zaman yabancı dil içerikli siteye türk hiti?:)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites'in dediği gibi adwords'de umarım ülke seciminde TR seçmemişsindir

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwords reklamlarını verirken Bütün ülkeri seçtim sonra da arasından Türkiye'yi çıkardım :D Bir de adını ilk defa duyduğum ülkelerden ve özellikle Hindistandan çok hit geliyor onlar kaliteyi düşürüyor olabilirmi acaba.

F

fatihgoz

Misafir
bana da 2 cent 3 cent veriyor ülke etkiliyor ama o kadar fazla değil en önemli etken site içeriği..

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adwords reklamlarını verirken Bütün ülkeri seçtim sonra da arasından Türkiye'yi çıkardım :D Bir de adını ilk defa duyduğum ülkelerden ve özellikle Hindistandan çok hit geliyor onlar kaliteyi düşürüyor olabilirmi acaba.

Ingilizce bir forumda Hindistanli sitelerle ilgili bir tartisma vardi. Kalitenin dustugunden bahsediliyordu. Bence Hindistani, cini ve fakir ulkeleri listenden cikar. Amerika ve avrupa ulkelerine yonel

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
içerik önemli. bende ingilizce wallpaper sitesi var 3 cent gibi ortalama.

ziyaretcinin geldiği ülkede önemli.

para eden ülkeler şunlar...

USA, UK, Canada, almanya, avustralya ... gibi

mantık basit, para hangi sektörde ve hangi ülkelerde ise onlara hitap etmeli siten.

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede çok az ve garip ....Adwords kullananlar bilirler ...Acaba adwordsten gelen hitlerden gelen tıklamaları ,adsense bi şekilde düşük mü ücretlendiriyor ?Gerçi öyle olsa o kadar adsense için hazırlanmış site dolu ...Onlar reklam verir mi ?

Yani türkçe site türk ziyaretçi bile daha çok kazandırmalı ....Ki sen para harcıyorsun ....Büyük bi olasıklada zarar ediyorsun (kupon vs de olsa para neticede )

*Bu arada bir çok ülkenin değeri Türkiye ile aynı hatta daha az ...Arap ülkeleri,hindistan ,çin ---yani fakirler -----para kazandırmıyor..Mümkünse yani fiyatlandırma aynıysa sadece kuzey amerika ,uk ,au ya çıkart reklamını ...Eu click bile düşük oluyor ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5