İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İntel Centrino ve Pentium Arasındaki Fark?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu aralar laptop araştırıyorum kendim için nereye gitsem internet sitelerinde centrino işlemci diyolar ve versiyon söylüyolar ve fiyatta baya uygun diğerlerine göre kafamı karıştıran centrino p4 ten sonra mı çıktı önce mi? p4'ten daha iyimi? daha mı kötü ? bilmem gereken ne varsa ögrenmek istiyorum aslında vede laptop konusunda toplama internet sitelerinde tavsiye edebilecekleriniz varsa edebilirseniz sevinirim..

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
centrino sonra cikti p4 ten orasini kesinlikle biliyorum. Ama faklari ne bilmiyorum . Centriona nun p4 den daha iyi olmasi gerekiyor. Bende su aralar laptop ariyorum. centrino lar bayagi pahali.
Ben en ucuzunu ariyorum, ozel kampanyalara bakiyorum. celeron, athlon filan hepsine bakiyorum. Ne alirsan al iki yil sonra eski olcak nasil olsa. ram i yuksek olsun diger baglantilari filan olsun yeter diye dusunuyorum.
sen en ucuz nerde kaca buldun?

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=623809&aType=product&catId=2787
http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=606918&aType=product&catId=2787
http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=601315&aType=product&catId=2787
http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=601292&aType=product&catId=2787
marka olarak diil ama centrino işlemci olarak bi göz at istersen diğerlerine göre düşük bunların fiyatları bascuda'da

http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=607167&aType=product&catId=2787
birde şu yukardakine baksana p4 3.0 diyo ama fiyatıda acayip ucuz ne derdi var anlamış diilim baktım baya iyi bi sistem aslında p4 mobile işlemci diyo oda normalinden farklı sanırım.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
centrinonun tek avantajı wireless sistemleri desteklemesi , ek olarak w-lan kartı gerektirmemesi.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Centrinolar laptoplar için özel işlemciler. Daha az ısınnma problemi oluyor sanırım. P4'lerde ısınma daha fazla. P4 kullanıyorum ama centrino işlemcili bir laptop siparişi vereceğim bu ay :)

İsteyen olursa, elimde p4 2.4, 512 ram, 60 gb hdd vs. özelliklerde SmartBook marka laptop var :D

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
centrino nun hangi versiyonu ve hangi markaya uyumluluğu iyidir dersin?

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mp3arsivi' Alıntı:
centrino nun hangi versiyonu ve hangi markaya uyumluluğu iyidir dersin?

laptop lar zaten uyumluluk testi yapılmadan üretilmez. duyulmuş bir marka alacaksan sadece kaba özelliklerine bakman yeterli uyumluluk kısmını zaten adamlar test ediyor.

centrino taşınabilir bilgisayarlar için özel üretim ve esprisi sadece soğutmadan dolayı çok geç ısınıyor ve enerji tasarrufu diye biliyorum. hız olarak daha hızlı oluğunu sanmayın zaten hızını yazmışlar :d kullandınmı derseniz hayır :) henüz denk gelmedi bana takip ettiğim kadarı burda yazdıklarım.

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hızını yazmışlar derken nerde yaws ben bir türlü göremiyorum :(

top10

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Centrino Intel Firmasının; Intel Pentium Mobile işlemci, Intel Anakartı ve Intel Wireless Kartı olmak üzere bu 3 bileşeni üzerinde bulunduran dizüstü bilgisayarlarına verdiği addır.
Görüldüğü üzere bu soru yersizdir çünkü Centrino bir işlemci değildir.
Pentium Mobile işlemciyle birlikte kendi anakartını ve kendi wireless kartını kullanan firmalarda vardır. Örneğin ASUS kendi anakartıyla daha hızlı, daha az pil tüketimi ve sonraki nesil işlemcilere uyumluluk sağlamaktadır, Kendi wireless kartıyla ise 802.11g(54Mbps) hız sağlayarak 802.11b(11Mbps) in yaklaşık 5 kat üzerine çıkabilmektedir.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Centrinolar laptoplar için özel işlemciler. Daha az ısınnma problemi oluyor sanırım. P4'lerde ısınma daha fazla. P4 kullanıyorum ama centrino işlemcili bir laptop siparişi vereceğim bu ay :)

İsteyen olursa, elimde p4 2.4, 512 ram, 60 gb hdd vs. özelliklerde SmartBook marka laptop var :D

kafandaki fiyatı alsak belki ?

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
kafandaki fiyatı alsak belki ?

Laptopu 1,5 yıldır kullandığımı, bu yüzden biraz aşındığını söylemeliyim en başta. Herhangi bir sorunu yok. Bir dahaki ay servise göndereceğim zaten genel bir bakım için. Fiyat olarak 1.500 - 1.750 YTL arasında düşünüyorum. Satılmasa da sorun değil ;)

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bi tane win 3.1 kurulu laptop var.Değiş tokuş yapsak olur mu?
Not: Antika değerindedir :)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
H

hostcu

Misafir
aradaki tek fark az ısınması ve daha az pil yemesi başka farkı yok

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Centrino teknolojisi Notebook ların performansını artırıp ağırlığını düşürmek için üretilmiştir. Şüphesizki P4 ten daha iyidir ama gereksiz ve lüx olduğunu düşünüyorum. Kablosuz ağ desteklemesi ve Pentium M işlemci kullanmasıdır tek farkı. Aslında sadece bir modeldir.

Marka olarak ilk önerim sana Toshiba dır ama çok tuzlu olduğundan HP-Compaq alabilirsin. Bunlar dışında pek birşey aramasan iyi edersin sorun yaşamamakta fayda var. Bir laptop teknik servis ücretinin min. 75$ olduğunu düşünürsek servisi iyi bir marka almalısın. DELL alma mesela bu yüzden. Netten alıcan sanırım.

Daha fazla bilgi için
http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=304 adresini önerebilirim. Gerçekten çok kaliteli bir site.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5