İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Intel ve Google, Microsoft’a Karşı

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Intel ve Google Ortaklaşa Bir Çalışma ile Atom Tabanlı Dizüstü Bilgisayarlar ve Benzeri Cihazlar İçin Özel Bir Android Sürümü Hazırlıyor. Yeni İşletim Sistemi Windows 7′e Sıkı Bir Rakip Olabilir.

intel-ve-google-microsoft-a-karsi-2126234_o.jpg

Haber: Intel ve Google, Microsoft’a Karşı
Sadece 10 dk.’da dişleri beyazlatmak çok basit!
ıntel tarafından yapılan açıklamada şirketin Google ile ortak çalışarak, Froyo kod adlı Android 2.2 işletim sisteminin Atom yonga setlerine uygun olacak bir sürümünü yapacakları duyuruldu. (Froyo’nun kaynak kodları)
ıntel’den Renee James, Android 2.2′nin x86 sürümünün yaz aylarında geliştiricilere sunulacağını belirterek, Linux ile çok fazla tecrübeleri olduklarını ve sürümün çok rahat bir şekilde kullanılacağını söyledi.
Android 2.2′nin x86 sürümü netbook’larda kullanılacak
ıntel’in geliştirdiği bu proje netbook’larda ve benzer taşınabilir cihazlarda Windows 7 için ciddi bir rakip olabilir. Öte yandan, Google’ın dizüstü bilgisayarlar için asıl tasarladığı işletim sistemi olan Chrome OS’in de 2011 yılının başlarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: webmasterblogu.net

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bu tahtı sallasa sallasa google sallardı, bu da onun ayak sesleri..

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
"Her yasak; kendi isyancısını yaratır." diye geçenler bi söz duymuştum. Google'ye karşıda elbette bir blok kurulur. Tabi bu blok hemen kurulursa çok iyi olacaktır. Çünkü Googlenin el atmadığı çok az şey kaldı. Bir bakacazki bütün piyasa Googlenin elinde...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aslında hepsinin yanlışı microsoftla uğraşmak. Sunucu yazılımları, ofis ve grafik vs. gibi programlarla uyum olmadıkça kullanan sayısı her zaman az olacaktır. Bedava oldugu halde hala ücretsiz os lar fazla revaçta olmuyor.
Madem rakip olacaksın apple gibi bir oluşum yap bari. Hem kendi hardware lerini toplarla bir kasa içinde hemde o kasanın çalışması için yazılmını üret. Yoksa google projeler çöplüğüne bunuda ekleyecektir.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Aslında hepsinin yanlışı microsoftla uğraşmak. Sunucu yazılımları, ofis ve grafik vs. gibi programlarla uyum olmadıkça kullanan sayısı her zaman az olacaktır. Bedava oldugu halde hala ücretsiz os lar fazla revaçta olmuyor.
Madem rakip olacaksın apple gibi bir oluşum yap bari. Hem kendi hardware lerini toplarla bir kasa içinde hemde o kasanın çalışması için yazılmını üret. Yoksa google projeler çöplüğüne bunuda ekleyecektir.

Haklısın Google Projeler Çöplüğüne dönmek üzere...
Gerçi şunuda görüyoruz ki Google kendi projeleri için sürekli yandaş arayışında, bunuda atlamamak lazım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aynen. Ya hazır birşeyleri satın alıyor ya da ürettiğini yürütebilmesi için birilerine ihtiyaç duyuyor. Bol parası olan ve devamlı renkleri şekerler alan çocuk gibi :D
kısacası boş işler. dursun kenarda ileride lazım olur hesabı.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Demek ki proje çöplüğü yapınca daha çok para kazandırtırıyor Google'a. O da para kazanmanın gerekliliğini yapıyor :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Alakası yok. Lansman ya da tanıtıcı kampanyalar yapmıyorki kazandırsın. Kısa bir süre picasa nın tanıtım reklamlarını yayınlattı internette o kadar. O bile şu an kaç kişinin makinasında kurulu veya yıllardır üzerine ne yenilik koyduda yeni versiyon yaptı. Sadece oda değil bir çok servisinde bariz yenilikleri olmuyor zaten.
Demek kazanmıyor.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Milyar dolarlık adamlar boşuna birşey yapmaz. O kadar danışmanları vardır.

Picasa mı nedir artık, tam bilemiyorum, o da webmasterlar için bir yem olabilir. Zaten içerik için adsense yerine basit bir yazılımı ve onun tanıtıcı reklamını koyarak yenilikmiş gibi göstermiş olabilirler.

Düşüncem yani, Google avukatı falan değilim :)

asilturk1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google MS'nin Tahtını Sallayamaz Bu Bir Gerçek..
Windows Xp'yi Kim Sevmiyo Sevmeyen Söylesin..
Böle Dandik İşletim Sistemi Yaparsa Anca Sandalye Sallar..Google :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5