İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnteraktif CD nasıl hazırlanır?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
interaktif cd hazırlamak istiyorum. bu konuda tecrübesi olan var mı?
mesela CD yi takınca, otomataik olarak ürünler - hakkımızda vs..ıvır zıvır efektler filan çıkacak.
yani web sitesinin CD versiyonunu yapmak istiyorum.

fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.

bu işin özel programı var mı mesela?hiç denemedim ve duymadım

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende programı vardı bi bakıyım bulabilirsem yollıcam
aynı web sitesi yapar gibi sayfaları hazırlıyorsun programda gerisini zaten o hallediyor

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
multimedia builderi indirdim . denedim ama pek işlevsel gelmedi bana
daha profesyonel ve pratik programlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
interaktif cd için profesyonel çözümler istiyorsan kesinlikle director kullanmalısın. Bu iş için yapılmış tek profesyonel program. İnternet üzerinden elde edeceğin xtra eklentileri (içlerinde scriptler yazılıdır) ile aklına şu an için gelmeyen herşeyi yapabiliyorsun. Ama resimler uçsun arkada bi müzik çalsın, ileri geri butonları olsun falan dersen flashlada yapabilirsin...
ancak bu işin profesyonel çözümüdür tabi...öğrenene kadar ayların geçebilir...takıldıgın yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım

Autorun için ise notpad açılır

[autorun]
open=movie.exe

yazılır ve uzantısı .inf olarak kayıt edilir...yazarkende cd içine atılır...uzantı exe yi istediğin dosya ile değiştirebilirsin...html den .avi ye kadar kafana göre.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu iş için genelde flash kullanılır(exe olarak)
autorun ayarlarını yaptıktan sonra tam ekran olarak çalıştırabilirsin. Flashın bir güzel yanıda çözünürlük problemi çıkarmaması.
Piyasada çarşaf çarşaf paylaşılan flash templateleri alıp, biraz düzenleyip, exe haline getirerek bu işi bitirebilirsiniz.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
multimedia builder ilk başta karmaşık gelebilir sana ama kurcalarsan mükemmelliğini çözebilirsin ayrıca diğer seçenek :

webexe ile html sayfalarını exe ye çevirerekte her pc de çalışmasını sağlayarak tanıtım cd si hazırlayabilirsin: http://www.aw-soft.com/webexe.html

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar hepinize çok tşk ler
bu konuya ilk kez el atıyorum ama bir çok şey öğrendim sayenizde

başka önerisi olan varsa yazsın lütfen. bu sayede herkes öğrenir

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
multimedia builder ilk başta karmaşık gelebilir sana ama kurcalarsan mükemmelliğini çözebilirsin ayrıca diğer seçenek :

webexe ile html sayfalarını exe ye çevirerekte her pc de çalışmasını sağlayarak tanıtım cd si hazırlayabilirsin: http://www.aw-soft.com/webexe.html

bak bu süper mesela. indirdim denedim. tam istediğim gibi bu
peki birşey sorsam. bu program html sayfalarını exe yapıyor. güzel ama bunu CD yi takar takmaz nasıl çalıştırabilirim? auto turn diyorlar sanırım
yani hiç bir yere tıklamadan çalışsın isterim.
birde son sorum : sadece PC lerde mi çalır bu exe?yani dvd player vs..çalışmazmı

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cdler için Autorun dosyası oluşturma
======================================

not pad yada benzeri bir editörde şu satırları yaz:

[autorun]
open=Start.exe
icon=Start.exe

ve bu dosyayı Autorun.inf adı ile yaydet ve cd nin ana dizinine at
bu dosyada open=Start.exe Start.exe yerine otomatik olarak cd takıldığında hangi dosyanın çalışmasını istiyorsan onun adını yaz

icon=Start.exe satırında Start.exe yerinede cd nin anadizinine attığın bir iconu kullanabilirsin örneğin benimiconum.ico böylece cd takıldığında cd sürücüde o ikon görünür bu satırı kullanmak zorunda değilsin silebilirsinde icon satırını

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok tşk ler
önce cd yi hazırlayayımda. sonra autoturn yaparım
çok saolun herkese tşk tekrar ve + rep

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5