İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

internal 500 error !!!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Arkadaşlar merhaba

2 ay kadar önce sitemi açtım. google da toplist ve evcil vb. aramalarda ilk sayfada listeleniyordu ve 100 civarında sayfayla listeleniyordu. pr 3.
bir süre önce bir arama motoruna kayıt yaparken error: internal 500 error verdiğini gördüm bunu meta tag analizi yapan yerlerde veriyor.
şu an google da 9 sayfayla listeleniyor ve neredeyse hiç bir kelimede listelendiğini görmedim. sanırım o error yüzünden oldu bu da..
hostingime ve birçok insana sordum kimseden yanıt alamadım. cevap bulabilirsek sevinirim..
hoşcakalın..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Perl (CGI) kullaniyorsan, internal 500 hatasi kodda bir hata oldugu anlamina gelir.
Perl un en sevmedigim, PHP nin de en sevdigim yani, Perl hatanin tam olarak hangi satirda oldugunu soylemez sadece hata var der. PHP hata su satirdadir der ve isini cok kolaylastirir.
Bu hata, koda ornegin bir parametre ile ulasilmaya calisildiginda ortaya cikabilir. Yani normalde duzgun calisiyor gibi gorunur ama bazi durumlarda hata olusur. Bunu test etmek icin serverin access ve error log larina bakip programa hangi parametrelerle erisildigini bulup deneyerek problemin kaynagina ulasabilirsin.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
merhaba

Kodlarda sorun gözükmüyor.
meta tagda da öyle. hosting firmamın dünyadan haberi yok zaten..
böyle birşey hakkında kimsenin fikrini alamadım.
ne yapmalıyım sizce?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim..

metalar ve server kontrol edildi. onlarda sorun yok.
sanırım sorun kodlamalarda..
peki kodlarda hatayı nasıl bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Internal Server Error 500 hata kodlarinin aciklamasi Web sunucusunun log dosyasina yazilir. Hosting aldigin yerin sunucuya ulasip hata kodlarini sana iletmesi halinde cozebilirsin, bir reseller araciligiyla aldi isen, sunucuya superuser girisi gerekecektir, varsayimlara gore hareket etmek hatasiz noktalarda degisiklik yapmaya yol acar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Angelo' Alıntı:
Internal Server Error 500 hata kodlarinin aciklamasi Web sunucusunun log dosyasina yazilir. Hosting aldigin yerin sunucuya ulasip hata kodlarini sana iletmesi halinde cozebilirsin..QUOTE]

teşekkür ederim..
bu yazıyı hostingime yollasam bana hata kodlarını iletir yani ?
dolayısıyla onlar bilebilir mi oluyor bu!
çünkü nedense bizle alakalı değil deyip kapattılar olayı!

B

beynit

Misafir
meta taglarla ilgili olan kısımda farklı bir db kullanıyorsan o db 'nin yazma hakkı olup olmadığını bir kontrol ettirt bence.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar sorun çözülmüştür.
ilgilenen tüm arkadaşlara, foruma ve özellikle hatayı bulup düzelten
scarface e çok teşekkür ediyorum...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu kadar mütavazi olma! :)
benim için çok önemliydi!!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5