İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

internet bağlantısı sapıttı

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son zamanlarda ADSL modem bağlı olan PC de şöyle bir sorun başladı: internete 3 veya 4 saat bağlı iken birden bire modem internet bağlantı ışığı normal yanmaya devam etmesine rağmen data transferi duruyor yani mesela sayfalar açmıyor vs.. modem resetlenince herşey normale dönüyor ta ki bir 3 veya 4 saat geçince yine aynı şey.
hardware ve software bir sebep olmamasına rağmen, son 1 hafta 10 gündür başıma gelen bu durum, sizlerin de başına geliyormu, sebebini bilen varmı?

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
abi aynı sorun bendede var hat var link var , birden internet donuyor gene geri donüyor ama o sırada hatta kopma yok. Telekomdan adam bile geldi hatta baktı sorun yok . şimdi pc yi format atsam yedek almam çok zor böyle idare ediyorum. Tek sorun msm nin ikide bir tekrar bağlanması :)

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bide benimkisi böyle 5-6 dakikada bir oluyor, sende 3-4 saat ise şanslısın....

B

By-e

Misafir
evet hat dalgalanıyor bazen T.T yeni birşeyler yapıyordur. Geçer geçer alışırız.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim derdim herkesin ortak derdimi? budur öğrenmek istediğim.
yoksa, çoğunluk "ben çatır çatır kesintisiz internete devamlı bağlıyım" mı diyor?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben de sorun olmuyor açıkçası.. telefona paralelse ve telefon bağlantısıyla aynı yerden değil daha sonra yapıldıysa telefonla konuşmaya başlandığında bağlantıyı koparabiliyor.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hattınızda oluşan gürültüler de bu olayda etkili.Bağlantı kutularında ek varsa, bunları elden geçirmek gerekiyor.Sokaktaki PTT kutularında da hava şartlarından dolayı bağlantıyı etkileyecek oksitlenmeler meydana gelebiliyor.
Benim hattımda bu tip bir yavaşlama olmuştu, hattı ölçtüğümde gürültü oranın yüksek olduğunu gördüm ve durumu Telekom'a ilettim.Sokakta ki kutudan bağlantıları yenilediler, sorun çözüldü.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Genellikle telefon geldiginde yada siz telefon ettiginizde bu olabiliyor.
Sizin DSL baglantilari nasil bilmiyorum ama burada PPOE baglantilarda modem de MTA 1492 yapilmasi gerekiyor.
Herkesde oluyorsa TT nin DSL Router larinda bir problem olabilir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla o proble benden oluyordu bu ay 1 defa oldu o büyük ihtimal ttnet den kaynakalnıyor. link vardı ama baglanmıyordu deidm bir reset atayım modeme bir attım :p 3 saat link gelemdi P:

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Genellikle telefon geldiginde yada siz telefon ettiginizde bu olabiliyor.
Sizin DSL baglantilari nasil bilmiyorum ama burada PPOE baglantilarda modem de MTA 1492 yapilmasi gerekiyor.
Herkesde oluyorsa TT nin DSL Router larinda bir problem olabilir.
Eski tip ve Telekom onayı olmayan modemler de o sorun çok yaşanıyordu.
Hatta karşı taraftan telefon çağrısı aldığın zaman sayfalar komple kapanıyordu :eek:
Şimdi öyle bir sorun yok.

Telefon Hatlarını kontrol etmekte fayda var.Özelliklede hatlara paralel saplama yapmamak gerekiyor.
+ Splitter çıkışında ki telefonu sökerekte bağlantıyı denemekte fayda var.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sebebini buldum, dikkatimden şimdiye kadar kaçmış :eek:
diğer odada olan ve direkt line hatta paralel durumdaki digiturk decoderin telefon bağlantısı... :rolleyes:
fikirler için teşekkürler...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 ay içinde bağlantıları artıracaklarmış. Bu mart-nisan dedikodusundan çoook önce, geçen sene bu tarihi vermişlerdi. Yenilik yapıyor olabilirler. inşallahta yaparlar :)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla bir ara en düşük hat 512 olacak ve aynı fiyat olacakd emişlerdi 49 ytl avrupa birliği standartlarımış bakalım ne olacak. inşallah olur :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5