İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet Bağlantısı Sınırlı

webdunyasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bulunduğum bir ağda internete bağlanıyordum herşey normal.Fakat internet bağlantısı yavaşladığı için birşey yaptılar şuan sadece kendileri giriyorlar.Bizde ise durum ekteki verdiğim resimdeki gibi bir uyarı var, Sınırlı bağlantı diye üzerine geldğimizde sıkıntısı anlaşılıyor IP adresi alınamıyor.Sorun herhaldi ip adresi alamadığından kaynaklanıyor.
Şahsi düşüncem ,
Kendileri özel dns ile değiştirip o şekilde bağlandıkları ama nasıldır nedir bir fikrim yok.Bu sorun benim acayip derecede canımı sıkmakta.Bunalıma girdim diyebilirim :)
Bu konuda yardımcı olacak çözüm üretecek arkadaş için hakkında hayırlı dualar edileceğinden benim meşhur +rep'imden faydalanacağından hiç şüphesi olmasın :) Teşekkürler.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Nedenler ve çözümleri
1. kablo bozuk

2. IP aldığın cihaz(hub-modem vs.) ip veremiyor
a- resetle
b- değiştir

3- Senin ethernet kartın sorunlu ip alamıyor.
a- driverini güncelle
b- otomatik alamıyorsa manuel ip yapılandırması yap.
c- sorun çözülmezse yapacak birşey yok.
D- Değiştir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu sorun cogunluk eternet ile modem arasında bir bag kuramadıgı zaman oluşur..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Modem icerisindeki DHCP servisi kapatilmis olabilir. Boylelikle elle IP atayarak internete cikis yapiyorlardir. Dogru IP araligini bilip AĞ ayarlarını buna göre değiştirmen gerekecektir.

webdunyasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nedenler ve çözümleri
1. kablo bozuk

2. IP aldığın cihaz(hub-modem vs.) ip veremiyor
a- resetle
b- değiştir

3- Senin ethernet kartın sorunlu ip alamıyor.
a- driverini güncelle
b- otomatik alamıyorsa manuel ip yapılandırması yap.
c- sorun çözülmezse yapacak birşey yok.
D- Değiştir.

Teşekkürler , kesinlikle benim makinemin donanımı ile alakalı değil.
Modem icerisindeki DHCP servisi kapatilmis olabilir. Boylelikle elle IP atayarak internete cikis yapiyorlardir. Dogru IP araligini bilip AĞ ayarlarını buna göre değiştirmen gerekecektir.

Mantıklı geliyor, Doğru ip aralığını derken biraz açarmısn ?

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
U.S. Robotics Modeminin Beyin Guncellemesini yani FirmWare guncellemesini yap. Sorun ortadan kalkacaktir! Cunku buyuk ihtimalle modeminin FirmWare yazilimi eski.

webdunyasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam modem sunucu odasında :) Dediğin biraz zor , oraya girmek , hadi girdik diyelim firmware güncellemesi yapacak kadar vakit bulmak...

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başlat- Çalıştır- cmd yazın entera basın, gelen siyah ekrana netsh winsock reset yazıp entera basın. Belki düzelir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Dhcp sunucusu kapatıldıysa ip alamazsın, sende manuel olarak vermeye çalış eğer ip aralığını bilmiyorsan internete giren bir bilgisayarın ip konfigurasyonundan kopya çek

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle Kablo bağlantılarını kontrol et.
Sonuç alamazsan cmd yi aç.

ipconfig / flushdns
ipconfig / renew
ipconfig / release

tek tek çalıştır.
yine ip alamazsan winsockxpfix2.exe Bu programı indir çalıştır. % 90 ihtimalle sorunun çözülür. Yine sonuç alamazsan kullandığın antivirüs var ise internet bağlantıları ile ilgili yerde engelleme olabilir. Yine çalışmazsa aklıma bir şey gelmiyor pc ye format at gitsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5