İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet Bankacılıgı?

T

TrueReAL

Misafir
Merhaba arkadaşlar yurt dışında bir yerden domain alabilmek için hangi karta ihityacım var ve hangi bankadan garantiden bankamatik kartını internet üzerinden kullanabiliyoruz. Kullandıgımız bu kartla internet üzerinden bişey alabiliyomuyuz alıyosak havale ücreti veriyomuyuz + Yurt dışına havale yaparken havale ücreti ne kadar ödüyoruz, Türkiyeye havale yaparken ne kadar ödüyoruz??. Benim hesabım mesela tl ama 9$ dolara bi site aldım yurt dışından tl den düşebiliyolarmı?
Son olarak hangi banka yı tercih edeyim?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Garantideki hesabindan Sanal Kart alirsan kredi karti guvenligi sorunlari yasamadan alisverislerini yapabilirsin. Garantide o gunku kurdan hesabindan dusuluyor alisverislerin. Havale ucreti odemiyorsun. Ayrica alisveris sitelerinde ABD ve kanada disinda havale ile calisacaklarini tahmin etmiyorum. Bu yuzden havale ucreti konusunu dert etme. Kolay gelsin.

T

TrueReAL

Misafir
Pekala benim şuan garanti bankasında kartım yok fakat garanti bankasına baglı bir firmaya havale yapacam bedava veya en ucuz yolu ney? ucuzsa ne kadar?

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger bir domian veya host alacak isen. almak istedigin yere kart bilgilerini giriyorsun. onlarda hesabından çekiyorlar her hangi bir masraf ödemiyorsun. eger havale yaparsan bazı bankalar masraf alıyor, bazıları almıyor.

hesebın tl ise çekilecek olan tutar satış kuru üzerinden hesaplanarak hesabından çekiliyor.

garantiden bir bankamatik kartın varsa eger kullanabilirsin. ama mantıklı olanı sanalkart kullanmaktır. bunuda internet de şubesindeki kartlarım linkinden sanalkart oluştur diyerek yapabilirsin.

tavsiye edecegim banka garanti bankası.

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bankaya git havale yap. garanti bankasına baglı ise havale ucreti almazlar sanırım

T

TrueReAL

Misafir
Benim bildigim alıyolar..
Bide sanal kart oluşturmam için garantiden bir banka kartım olmasımı lazım!!
Ben kredi kartı kullanmayı sevmiyorum onun için garantiden bankamatik kartımı alsam
Kredi kartı riskli iş risk olmasında ne olursa olsun :p Şöle bişey olsa 0 kredili kredi kartı(nasılsa adı kredi kartı olacak) benim yatırdıgım kadarını kullanabiliyim .
Kredi kartına saglanan avantaşlar bankamatik kartına saglanmıyor

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
TrueReAL' Alıntı:
Bide sanal kart oluşturmam için garantiden bir banka kartım olmasımı lazım!!

Herhangi bir Garanti subesinden kendi adina hesap actir. Internet subesi icin bilgileri iste. Kart basvurusu akabinde 0 kredili kredi kartin gelecektir.

T

TrueReAL

Misafir
MoD' Alıntı:
Herhangi bir Garanti subesinden kendi adina hesap actir. Internet subesi icin bilgileri iste. Kart basvurusu akabinde 0 kredili kredi kartin gelecektir.

KaRt basvurusu akabinde 0 kredili kartin gelecektir ne demek???
Bide kart başvururken bu adamlar bizdn para alacakmı?veya hesap başvururken
mesela karta sanırım para alıyolar geçn yıl 5 mil di sadece hesap açtırıp internet bankacılıgı olsa para alırlarmı????

T

TrueReAL

Misafir
ahahahha :p üşeniyorum yav bide kızın biri çıkacak bişey dicek adam utanıyo kadın dese kart açtırmak 10milyon ne dicen yanımdamı yok dicen he? yok vermek istemiyommu dicem bide kız güzelse hepten boku yedin 100 milyon domaltır adama

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bişey olmaz korkma para vermeden de hesap açarsın ama parasız hesabı ne yapacaksın ;)

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
git garanti bankasına sor işte millet daha ne desin gerektiği kadar açıklayıcı mesaj yazılmış....

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en fazla 10 yada 20ytl isterler.. onu da kartını verdiklerinde gider paşa paşa çekersin atm'den.. o kadar korkma yaw bankadaki kızlardan. sevimli ve pozitif olurlar genelde :)

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu garanti sanalkarttaki puanlar ne işe yarar bileniniz varmi bunlar kullaniliyor mu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5