İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Internet Explorer 9 Firefox 4'e karşı

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Internet Explorer 9 hazırlanırken bütün gözler bu yeni internet tarayıcıya çevrildi.

Donanım hızlandırma ile güçlenen IE9'un karşısında Firefox 4'ün betası yer alıyor. İki tarayıcıda da donanım hızlandırma özelliği dikkat çekiyor.

Ancak IE program yöneticisi Rob Mauceri'ye göre IE'nin donanım hızlandırması, Firefox'un donanım hızlandırmasından çok daha güçlü.

Bunun sebebi ise Mozilla'nın donanım hızlandırmayı sadece belirli kısımlar için kullanması oluyor. Normal render işlemleri yazılımsal olarak yapılacak, zor kısımlar ise donanımsal olarak ekran kartı tarafından.

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Açıkçası firefox'dan şaşacağımı düşünmüyorum pek. Netice de alıştım ama beğenirsek neden olmasın. IE aslında berbat tabi eski sürümleri. Bakma işte siteci olduğumuz için mecbur kullanıyoruz.

nalpagutt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
explorer mozilladan sonra gerilere düştü.Sanmıorum :)

eminy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iexplorer in donanım hızlandırması tabiki iyi olacak, tüm donanım üreticileri ms ile içli dışlı..
artık iexplorer in en büyük düşmanı google...
firefox kağnı gibi olsa gene bırakmam, her zaman açık kaynak kodu derim....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5