Internet Explorer 9, IE8'i beşe katladı!

abuz89

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Mart 2010
Mesajlar
3,400
Reaction score
34
İnternet tarayıcıları arasındaki rekabeti yeni yayınladığı IE9 ile artıran Microsoft, yeni özellikleri ve kullanıcılardan aldığı olumlu tepkilerden memnun görünüyor.

Şimdiye kadar IE9'un büyümesi hakkında sessiz kalan Microsoft'tan benimsenme ve kullanım oranlarına ait ilk açıklamalar gelmeye başladı. Oranların arttığına özellikle değinen Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının %3,6'sının IE9 kullandığını şu sözlerle açıkladı:
"Net Applications'dan aldığımız son verilere göre IE9, Dünya'daki Windows 7 kullanıcılarının %3,6'sı tarafından kullanılıyor. Bunlar sadece Mart ayının istatistikleri, bu oran gittikçe artmaya devam ediyor. IE9 ve Windows 7'nin oluşturduğu müthiş uyum sayesinde, kullanıcılara en iyi internet tarayıcısı deneyimi sunuluyor. İnternet sitesi geliştiricileri ve tasarımcıları için de gerçekten kullanışlı olan IE9'un benimsenme oranı, IE8'de gördüğümüzden 5 kat daha fazla."

IE9'un Firefox ve Chrome'a oranla çok daha az bir masraf ile yapıldığını da belirten Microsoft, yeni tarayıcısıyla, pazardaki ezici üstünlüğünü tekrar kazanacağından emin gibi görünüyor. Bakalım bu iddialı açıklamalar, birkaç ay sonra da geçerliliğini sürdürebilecek mi?
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst