İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet Filtresi Ertelendi

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Kamuoyunda oldukça sert tepkiyle karşılanan ve bir çok eyleme neden olan internette filtre uygulaması bilindiği 22 Ağustos'ta uygulanmaya başlayacaktı.

Fakat Güvenli İnternet Hizmeti usul ve esasları İnternet Kurulu başkanlığında yapılan STK toplantsı sonunda bu tarih değiştirildi.. Aynı zamanda Uygulamanın kapsadığı alanlar da daraltıdı..

Bilindiği gibi Standart paket, Çocuk paketi, Aile paketi ve Yurtiçi paketi olarak 4 ayrı gruba ayrılan filtre uygulaması.. Yeni karara göre uygulama sadece "Çocuk ve Aile" paketlerini kapsayacak. Yurtiçi paket ortadan kaldırıldı ve Standart paketi değişime uğradı..

Yurtiçi Paket Kaldırıldı..

Standart Paket.. Güvenli internet hizmeti talebinde bulunmayan kişilerin internetlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak.. Çocuk ve aile paketinden yararlanmayacak..

Çocuk ve Aile Paketi.. Güvenli internet hizmeti talebinde bulunan kişiler bu iki profilden yararlanacak isteğe göre kendi web üzerinden profil değişikliği yapacak fakat Standart hale hiç bir şekilde geçiş yapamayacak..

3 ay ertelenen Güvenli internet hizmeti 22 Ağustostan itibaren bir test sürecine girecek.. Alt yapı ve tüm uygulamalar test edilecek...

22 Kasım 2011 tarihinde Filtre uygulaması sunulmaya başlanılacak..

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Dikkat ederseniz tarih atıldı ama bu sefer paketlere şart getirildi.
4 Paket olması gerekirken şimdi sadece Aile ve Çocuk olarak paket verilecekmiş.

faruk1406

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi oldu en azından diyen kim Allah aşkına ya! adamlar resmen bizi filtre yavaşça hazırlıyorlar.millet benimsesin diye süreyi uzalttılar.üstelik 4 paket seçeneğimiz olucakken şimdi iyice kısıtlandık ve aile,çocuk paketlerini kullanabilecez.lütfen olayın perde arkasını görebilelim.bu bizim için bir rahatlama değil sıkıntının daha da artırılmış hali.

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
iyi oldu en azından diyen kim Allah aşkına ya! adamlar resmen bizi filtre yavaşça hazırlıyorlar.millet benimsesin diye süreyi uzalttılar.üstelik 4 paket seçeneğimiz olucakken şimdi iyice kısıtlandık ve aile,çocuk paketlerini kullanabilecez.lütfen olayın perde arkasını görebilelim.bu bizim için bir rahatlama değil sıkıntının daha da artırılmış hali.

Evet dostum bende bunu demek istedim.
4 Tane paket seçme hakkımız varken paket sayısını 2'ye düşürdüler, sonra süreyi uzatarak gözümüzü boyadılar.

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
şimdilik için iyi haber umarım kapanmaz sitelerimiz

Dostum tekrar söylüyorum bence iyi haber olarak görülmemeli.
Bende ilk duyduğumda oh birazda olsa geç gelicek dedim ama içeriği okuyunca gördümki paketlerde oynama yapılmış
Bu süre olayı bence sadece göz boyama.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Standart Paket.. Güvenli internet hizmeti talebinde bulunmayan kişilerin internetlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak.. Çocuk ve aile paketinden yararlanmayacak..

Bu yeterli bir düzenleme değil mi arkadaşlar? Önceden 4 çeşit paket vardı ve size kesin birisini seçin deniyordu. şimdi o zorunluluk kalktı. Şimdiki sorun sadece yasak kelimelerde onu nasıl halledecekler çok merak ediyorum.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Vay arkadaş bu durumu olumlu karşılayanlar da varmış ya. Nedir bu kardeşim adamlar sizi seviyor siz sevildikçe daha çok sevilmek istiyorsunuz. Bu kadar sevgi bağımlısı yapan ne sizi?

Hayır sizin yüzünüzden bizi de seviyorlar...

Ayrıca sevilmeyi o kadar seviyorsunuz da internette birbirlerini sevenleri görünce niye ayıp diyorsunuz? Adamlar internette birbirlerini seven insanları görmesinler adı altında özgürlüğümüzü alıyorlar, bizi resmen zorla seviyorlar... Kendinizi sevdirteceğinize o ayıp dediğiniz birbirlerini seven insanları seyredin, en azından ibret alırsınız.

Burda belaltına girmiyorum yanlış anlaşılmasın yasak koyucuların yaptıklarıyla sözde yasakladıkları şey arasındaki bu bağlantı beni endişelendiriyor...

Mustafa Maşa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Vay arkadaş bu durumu olumlu karşılayanlar da varmış ya. Nedir bu kardeşim adamlar sizi seviyor siz sevildikçe daha çok sevilmek istiyorsunuz. Bu kadar sevgi bağımlısı yapan ne sizi?

Hayır sizin yüzünüzden bizi de seviyorlar...

Ayrıca sevilmeyi o kadar seviyorsunuz da internette birbirlerini sevenleri görünce niye ayıp diyorsunuz? Adamlar internette birbirlerini seven insanları görmesinler adı altında özgürlüğümüzü alıyorlar, bizi resmen zorla seviyorlar... Kendinizi sevdirteceğinize o ayıp dediğiniz birbirlerini seven insanları seyredin, en azından ibret alırsınız.

Burda belaltına girmiyorum yanlış anlaşılmasın yasak koyucuların yaptıklarıyla sözde yasakladıkları şey arasındaki bu bağlantı beni endişelendiriyor...

Devlet bu severde, severde :D

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Devlet bu severde, severde :D

Hep seviyor zaten hocam... Millet iyice alıştı sevilmeye de sev beni sev beni diye haykıran insanlar var.

Hakikaten sevgi toplumu olma yolunda severek sevilerek ilerliyoruz.

Şuna bak ya 4 ay ertelemişler, sonrasında daha çok seveceklermiş bu ne ya alıştıra alıştıra seviyorlar.

faruk1406

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hep seviyor zaten hocam... Millet iyice alıştı sevilmeye de sev beni sev beni diye haykıran insanlar var.

Hakikaten sevgi toplumu olma yolunda severek sevilerek ilerliyoruz.

Şuna bak ya 4 ay ertelemişler, sonrasında daha çok seveceklermiş bu ne ya alıştıra alıştıra seviyorlar.

kesinlikle katılıyorum :D ee ne demişler deveye diken insana seven :deli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5