İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

internet gerçekten tehlikede ( Mi ? )

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
- Önce Mp3 siteleri kapandı..hemen ardından cepler dolsun diye resmi mp3 sitesi açıldı.
- yasakpara siteleri kapanmaya başlandı. hemen ardından devletin yasakpara sitesinin reklamları hız kazanmaya başladı. her yerde "iddia " reklamları çıkar oldu.
- çocuk istismarı denildi ( ki ben 33 yaşındayım. 96 ten beri internet sektöründeyim, inanın türkiyede çocuk istismarı yayını yapan site görmedim daha. ) ve o bahane ile absürt siteler kapanmaya başlandı.
- Bugün hürriyette bir açıklama okudum. Bilmem hangi bakan açıkladı : internetin çivisi çıktı. Swinger ve satanizm yayılıyor. önlem alınacaktır.
- sonrada Ata'ya hakaretten Youtube sitesinin perdelenmesi gündemde ( Ata'yı ne çok severlermiş meğer..gözlerim yaşardı bu sevgi karşısında )

bak bak bak...açık açık demiyorlarki "

- Kardeşim bu kadar özgürlük bizi bozar. işimize gelmez. Mayamızda yok böyle oluşumlar.

Ardından " bilişim suçları " adı altında çıkan yasada şöyle bir madde konuldu :

* perdeleme işlemlerini mecliste kurulacak olan bir komisyon üstlenecek

perdeleme ? : internet sitelerine erişimi engelleme
mecliste kurulacak komisyon ? : daha internetin i'sini bilmeyen milletvekillerinden oluşacak olan komisyon

- sayın bakanım şu sitede çıplak karı resmi var
- öyle mi? hemen perdeyi çekelim
- sayın bakanım bu haber sitesi bizim iktidarı yerden yere vuruyor
- vay zındıklar. hemen perdeleyin
- iyi ama sebep ne gösterelim?
- site rengi yeşil kırmızı. illegal renkler kullanıyor deyin gitsin. sebep mi yok

Bunlar şaka gibi geliyor belki şu an ama çok çok kısa bir süre sonra başınıza - başımıza geleceklere sizlerde şaşıracaksınız. ama iş işten çoktan geçmiş olacak.

tehlikeyi hala sezemiyoruz değil mi...

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
çok güzel belirtmişsin gerçekten yani şöyle adam akıllı düşünüyorum , Türkiye'de birşeyler değişiyor gibime geliyor

K

Kerasus

Misafir
İnternetide devlet dairesi zihniyetiyle yönetmeye, internete bu şekilde yön vermeye çalışan zihniyet ve başarıları :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Internette absürt'tan mp3'den bol bir şey yok. O tip sitelerin hukuka aykırı olanlarının kapatılması kime ne kaybettiyor ki? Youtube'un kapatılması bütün içeriğini youtube'dan alan video siteleri dışında kime ne kaybettiriyor? Meseleyi neden yunanlı çocuk meselesi olarak görme eğilimindeyiz?

Bu durum iyi çalışan ortaya aklını ve emeğini koyan video siteleri için de bir avantaj, ilgilenilmeyen, bir script ve video db si koyulup bırakılmış rakiplerini alt etmeleri için de bir fırsat.

Daha önceki bir postumda yazmıştım, bu mantıkta yayına bir türk tv kanalı izin verse ve kaldırma konusunda youtube gibi oyalama, yorum farkı vs. gibi gerekçelerle ağırdan alsa o kapatılmayacak mı, suçu dünya çapında olmamak mı olacak kapatıldığında? Youtube kadar büyük olmadığı için mi ezilecek?

Bu konularda fikirlerinizi merak ederim, yalnız "biri bi yere atatürk resmi koyarsa onu da mı hemen kapatıcaz" gibi cevaplar verilmesin bahsettiğim şey o değil.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu haber sitelerine yazan yorumları okuyorumda nedense bizim bu milliyetcilik ruhumuz bu durumlarda kabarıyor ama içrat görmüyorum ben kuru gürültü diyorum.. dogu askerlik cıkınca gitmemek için yurt dışına kaçar sonra türküm doruyum der bu tür olayalrda baş gösteriri

yazık diyorum yazık..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Internet değil, ülke tehlikede bence. Detaylara girilirse kesin site karışır. O yüzden etliye sütlüye karışmayıp, kendi keyfime bakacağım. Farkına vardımki siyasete fazla yükleniyorum bu aralar. Millet o yüzden benden nefret edecek. Benim buradaki amacım ne? Ticaret ve bilgi. Gidip de benden reklam alacak olan adamı neden kendimden soğutayımki.

Siyaset falan tartışmayacağım. Tartışanlara da Allah kolaylık versin. :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Internet değil, ülke tehlikede bence. Detaylara girilirse kesin site karışır. O yüzden etliye sütlüye karışmayıp, kendi keyfime bakacağım. Farkına vardımki siyasete fazla yükleniyorum bu aralar. Millet o yüzden benden nefret edecek. Benim buradaki amacım ne? Ticaret ve bilgi. Gidip de benden reklam alacak olan adamı neden kendimden soğutayımki.

Siyaset falan tartışmayacağım. Tartışanlara da Allah kolaylık versin. :)

+katılıyorum

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- çocuk istismarı denildi ( ki ben 33 yaşındayım. 96 ten beri internet sektöründeyim, inanın türkiyede çocuk istismarı yayını yapan site görmedim daha. ) ve o bahane ile absürt siteler kapanmaya başlandı.
-Aramadığın için bu tarz sitelerin olmadığını zannediyorsun, bense işim dolayısıyla onlarcasını gördüm.
Ayrıca absürt sitelerin kapanmamasını savunmak içler acısı bi söz gerçekten,
Bence siyaset kokan, gayet sığ bir tartışma..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konuyu kavrayınca aramıza katılabilirsin..
çünkü anlaşılıyorki hala kavrama problemin var

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet tehlikede değil kapalı rejimler tehlikede bence
sınırsız özgürlük neden tehlike olsun

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu kavrayınca aramıza katılabilirsin..
çünkü anlaşılıyorki hala kavrama problemin var
asıl senin sözlerimi kav-ra-ya-ma-dı-ğı-na eminim..
Kurduğun cümleleri savunabilme yeteneğin olmadığı içinmi saldırıyorsun?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sevgili x-treme bir kahve içip camdan etrafı seyretmeni öneriyorum.
hadi bakalım:)

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çoluğa çocuğa zararlı sitelere erişim engellendiği sürece internet tehlikede değil.
Devletin eli internetin üzerindeyken de internet tehlikede değil.İnternet başıboş bırakılamayacak kadar önemli bir yer.
İyi oluyor işte kapatıyorlar zararlı siteleri, tehlike bunun neresinde ben bunu göremiyorum?
Gördüğüm tek hata youtube ve ekşisözlük engellemesiydi onlar da kaldırıldı zaten.Diğer engellenen siteleri de biliyoruz, mp3-adu*t-war*z yayını yapan siteler.
Bence ortada bir tehlike, bir tehdit varsa bu da interneti ceplerine girecek 3-5 kuruş için sapkın meteryallerle dolduranlar için var, onlar korkabilir, onların paçası tutuşabilir...

Ayrıca eminim ki, zamanla bu işleri yapan komisyonlar yerine oturacaktır, verilen kararlar daha hızlı ve yerinde olacaktır.Kaç yıldır Türkiye'de bu işler yapılıyor ki?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5