İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet telefonu ile bedava konuşun

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İnternet üzerinden telefon görüşmesi yapın, neredeyse bedavaya konuşun !

İnternet telefonu Skype 100 milyon kullanıcıya sahip olması ve %90 daha ucuz olması tercih sebebi.

* İşin ilk adımı için masaüstü bilgisayar satın alacaksanız, yok eğer mobilseniz dizüstü bilgisayar emrinizde olmalı. Bilgisayarınızın yanında mikrafon ve kulaklığa sahip olmanız şart olduğunu söyleyelim. Sohbete kamera eklerseniz farklı video konferans için de adım atmış olursunuz.

* Hızlı internet bağlantısı sahibi olmak işinizi kolaylaştırır. 256 KB işinizi görür ama 512'de daha rahat edersiniz.

* Skype, MSN Messenger, Google Talk gibi yazılımları bilgisayarınıza kurarak bilgisayar üzerinden ücretsiz, normal telefon hatlarını çok düşük ücretlerle arayabiliyorsunuz. Ancak ses kalitesinin oldukça sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var.

* Eğer ses kalitesi sizin için büyük önem taşıyorsa, bu servisleri veren şirketlerden biriyle anlaşıp destek alabilirsiniz.

Hiç Kullanan varmı deneyen ??

I

Illumina

Misafir
Skype üzerinden VoIP kullanmak bize çok yarar sağlamaz, sonuçta yurtdışı bir servis lag seviyesi olacaktır. Ben Mezungrup Alo811 hattı üzerinden konuşuyordum yurtdışıyla, o da oldukça ucuz. Superonline ve Koç'un ses hizmetleri de baya iyi.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Skype In kullandım internet içi çok iyi ses kalitesiyle konuşulabiliyor ve Skype Out ile de internetten sabit-mobil tel ile konuşmayı da gördüm, bence gerçekten iyi!

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben skype ile bir aralar fransa ile konuşuyordum. Konuşmalarım 2-3 saniye sonra gidiyordu.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cogu sıstemde oyle ben voıp buster kullanıyorum bence skypeden ucuz vede ses kalıtesı ıyı odeme seceneklerıde gayet fazla tavsiye ederim yani

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.voipstunt.com ;) İlk üyelikte ücretsiz arayabiliyorsunuz test amaçlı. Ben evi arıyorum. Ses biraz yankı yapsada aramaya bastıktan 1 sn sonra karşı taraf çalıyor. 10€ ödeyerek aylık 20 saat x 4 aylık pakatede geçebilirsiniz. Birçok ülke bedava, Ceptelofunu hariç..

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu benım kullandıgım sıstemın bırebır kopyası ya programı bıle aynı fıyatıda odeme seklıde :D

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yutdışındayken 5 ay boyunca skype ile bedava konuştum bazen 6-7 saat kesintisiz görüşmelerim oldu, son zamanlara doğru video özelliğide eklenmişti. çok dua etmiştim skypeye. arad 10euroluk kredi alıp normal telefon görüşmesi de yapıyordum. 10euroluk kredileri sizi yaklaşık 80dakika konuşturyor normal bir ev telefonunu ararsanız.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benım kullandıgım 0.02 euro 50 dakka 1 eu 20 gelıyıor sanrım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5