İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

internet üzerinden yazdırmak

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, başka bir şehirdeki bilgisayarın yazıcısına çıktı gönderip yazdırmak istiyorum. Bunu ne şekilde halledebiliriz? VPN kurarak denedim, aynı ağdaymışız gibi dosya paylaşımı yapabiliyorum, karşı tarafın yazıcısını paylaşımda görebiliyorum ama yazıcıyı bir türlü ekleyip yazdıramıyorum. Daha önceden böyle bir sorunla karşılaşmış olanlar veya internet üzerinden yazdırma işini becerebilmiş kişiler mutlaka vardır. Sizin bu konuda önerileriniz nelerdir? Printserver özellikli adsl modemler ile yapılabilir mi bu olay?

ectnky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oncelikle karsindaki bilgisayarin statik ip kullanmasi gerekio , 8080 9090 ve 232 portlari acik olmasi lazim yazicisina paylasim vermesi gerekio , c: surucusune paylasim vermesi gerekio , sen statik ip'ten baglandigin zaman karsina direk yazici cikar. Kendi bilgisayarindaki belgeyi Ctrl+ P tusuna basarak ordan aga baglan dierek karsindaki bilgisayarin statik ip'sini yaz ve enterle

Not: Yazdirmadan once ; Statik ip'teki yaziciyi iki (2) defa tiklaman lazim.

Ben boyle biliyorum ins yardimci olmusumdur veya yardimci oluyorumdur daha fazla degisik sistemini bilen arkadaslar varsa yazabilirler :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5