İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Internet Vergilendirmesi ?

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Netten iyi güzel kazanıyoruz google dan ordan burdan hesaplarımıza para alıyoruz ve bunu beyan etmiyoruz doğal olarak vergi vermiyoruz. Bu yasak değilmi? Maliye hesaplarımızı incelerse bir yaptırımı varmıdır? Mevcut bankamızdaki hesaplarımızı kapasak paraları çeksek bunun bir yararı olurmu bu konuda bilgisi olan varmı ?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En azından ben paypalıma istediğim paranın vergisini vermem gerekmez sanırım. Çünkü olay yurtdışında bitiyor. Ama google ve Türkiye çekleri konusunu bilmiyorum..

F

fatihhk

Misafir
Arkadaşlar hesaplarınız zaten kontrol altında dikkat çekerse anında yapışırlar yakanıza merak etmeyin:)

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hesaplarınız zaten kontrol altında dikkat çekerse anında yapışırlar yakanıza merak etmeyin:)

işte bunun formulü nedir. Suçmu işliyoruz? Şahıs hesaplarında ne kadar para oluncaya kadar ses çıkarmıyorlar, yokmu bilgisi olan

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu paranın belli bir limiti vardır bu limiti gecince o zaman yapışırlar yakamıza merak etme sen ;)

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1000 ytl ıcın kım ugrasır ugrasmazlar tek seferde 15 20 mılyar istetme bankana yeter bırde qumar oynuyorsan 2. aracı sok neteller veya moneybookers ozaman hıc bısey olmaz

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1000 ytl ıcın kım ugrasır ugrasmazlar tek seferde 15 20 mılyar istetme bankana yeter bırde qumar oynuyorsan 2. aracı sok neteller veya moneybookers ozaman hıc bısey olmaz

qumar oynamak değilde affiliate :)
benim bu konudaki asıl sorunm internetten yılda ortalama 20 bin dolar kazanan birine maliye yapısırmı ?

Rûmî

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben size almanyada nasil onu söyleyeyim:

Eger ayda 500 € ya kadar sorun yok. Vergi falan yok. Eger bundan fazla kazaniyorsan, vergi kacakciligindan ceza yersin.

Burda su gecerli, adam öldür, ama vergi kacirma.... :D

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dorm: yılda 20 bin dolar icin yapışmazlar yakana... aylık 15 milyar üstü mü neydi limitleri...

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanı oylede zaten devlet gene bakmaz banka korkar sıkayet eder basımıza ıs gelmesın dıe devlet en fazla yılda 1 veya 2 kez denetler bankaları

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aylık 20 milyar altının sorun yaratacağını düşünmüyorum...

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google bilgileri vermedikce hicbirsey olmaz ancak. Amerikada bildigim kadariyla Google gelirleri vergiye tabi ancak bu daha fazla gelismedi. Ancak birkac seneye kalmaz dunyayi sarar.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amerikada her affiliate programında gelirler direkt vergiye tabi

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben doviz işi yapıyorum bildigim kadarıyla 7000$ den sonrası vergi kimlik no almamız gerek bu bankalarda ise 12000ytl olarak biliyorum.
ama sahız hesaplarınızı kontrol etmesi icin istanbuldaki butun dovizcilerin hesaplarından vergi alındıktan sonra size gelir .
gunluk adamlar sahıs ismine en az 1.000.000ytl cıkarıyorlar devlet buna bişey demiyorsa size hiç demez :)
daha once oyle bir yasa cıkardılar nerden buldun yasası onun icin tr deki butun paralar yurt dısana cıkınca devlet o yasayıkaldırdı ve suan ugrasmıyor korkuyor eger ugrasırsa burdaki butun paralar tekrar yurt dısına cıkma itimali yuksek. ve krize neden olur...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5