İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet yasağına dev tepki

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer'in açıklaması internet kullanıcılarını tatmin etmedi. Sosyal ağlarda organize olan çok sayıda kişi çeşitli protestolar için harekete geçti. "İnternetime Dokunma" etkinliği kapsamında Türkiye'nin farklı şehirlerinde yapılacak protesto yürüyüşlerine katılacak kişi sayısı 380 bin kişiyi geçti.

İşte İl İl protesto Saatleri

İSTANBUL için;
Yer: İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı.
Zaman: 15 Mayıs Pazar-14:00
Etkinlik Sayfası: http://www.facebook.com/event.php?eid=172385696149350

ANKARA için;
Yer: Kuğulu Park
Etkinlik Sayfası: http://www.facebook.com/event.php?eid=223821147633841

İZMİR için;
Yer: Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Sevinç Pastanesi Önü
Etkinlik Sayfası: http://www.facebook.com/event.php?eid=202179733154246

BURSA için;
Yer: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Nilufer Kent Konseyi Önu
Etkinlik Sayfası: http://www.facebook.com/event.php?eid=198423826866687

ESKİŞEHİR için;
Yer: Adalar Migros Önü

ÇANAKKALE için;
Yer: Cumhuriyet Meydanı
Etkkinlik Sayfası: http://www.facebook.com/event.php?eid=180649838653632

KOCAELİ için;
Yer: Seka Park
Etkinlik Sayfası: http://www.facebook.com/events/create.php?eid=168653866525783

KIRKLARELİ için;
Yer: Kırklareli İstasyonaltı Konser Alanı

Bizde DehaNet Bilişim ve internet Hizmetleri olarak Taksim Meydanında Galatasary Lisesi Önünde Olacağız.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Gereksiz bir protesto olacaktır. Tepkilerden dolayı standart pakette zaten düzeltme yaptılar.
Neye tepki amacıyla cıkacaksınız ki.
Aile paketi için sonuna kadar destekteyim aslında Aile paketi alan vatandas cocuklarını güven içinde internete sokabilsin artık. Standart pakete sınır koyarlarsa o meydan da en başta bende olurum. Ama emin olun şu an için yanlıs bir şey yapıyorsunuz.
Umarım bu yaptığınız AİLE paketine sıcramaz sırf o paket için elestiririm.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Millette bu işin iyice cılkını çıkardı,

Bu tür işler, kimilerinin işine geliyor, bu sayede hemen Facebook'ta bir grup oluşturup 0nbinlerce kişiyi topluyorlar.

Ekleme:
Gereksiz bir protesto olacaktır. Tepkilerden dolayı standart pakette zaten düzeltme yaptılar.
Neye tepki amacıyla cıkacaksınız ki.
Aile paketi için sonuna kadar destekteyim aslında Aile paketi alan vatandas cocuklarını güven içinde internete sokabilsin artık. Standart pakete sınır koyarlarsa o meydan da en başta bende olurum. Ama emin olun şu an için yanlıs bir şey yapıyorsunuz.
Umarım bu yaptığınız AİLE paketine sıcramaz sırf o paket için elestiririm.

Kardeşim, millet daha neyin protesto edileceğini bile bilmiyor ama maksat protesto olsun işte.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ya ben koskoca aklı başında bir insanım,kendi kararımı kendim verebilirim,bilgisayarımı kullanacak insanları bildigim için tedbirlerimi de kendim alabilirim ,

özgür irademle yapabileceğim bu tip şeyler icin devletin yok ben senin yerine kararlar alabilirim demesinin amacı nedir ,kararını siz verin!!

durmak yokmuş, yola devammış,,,

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bu konunun yeri burası değil kardeşim,

Bir internet yasağına takıldınız gidiyorsunuz, Türkiye'nin tek sorunu şimdi bu internet yasağı mı, bu internet yasağı 2.5 ay öncesinde ortaya çıkmıştı o zaman neden konuşulmadı da şimdi seçime yakın gündeme geliyor,

İlginç doğrusu.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu konunun yeri burası değil kardeşim,

Sence bu konunun webmaster, yani bir biçimde işi internetle ilgili olan ve alınacak kararların birebir ilgilendirdiği insanların bulunduğu forum dışında nerede konuşulması daha doğru?

İnandığınız şeyleri korumak adına bazen gereksiz konuşuyorsunuz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
şimdi anlamadığım şey benim şu
ben oğlumun kızımın internetinin temiz olmasını isterim ama
içinde sıcak kelimesi geçen ders notlarını nasıl arayacak
mesela sıcak iklim konusunu internetten nasıl arayacak?

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Devletin isi gucu yok internetle ograsiyor Bazen Turkiyede oyle seyler oluyorki ben Turkum demekden utaniyorum.. Avrupada 10 megabit internet, Tv kanallari,Radyo,Telefon (dunyanin heryerini ara ucretsiz) sadece 30 euro bizde internetin fiyati okadar :)

Milet ac ogretmenler atama bekliyor Sinavlarda yolsuzluklar genc is bulamiyor adamlar gitmis interneti sinirlandiriyolar..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
internet filtresi insanların beyninde olmalı, yobazların elinde değil.

291228495.jpg

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
btk başkanın açıklaması standart paketle geliceği standar pakettede sadece engelli sitelerin olmıyacağını buda zaten yasak bişeyin engelleneceğini söyeldi.Yani kısacası dns tarihe gömülüyor.O takip etmiyecekleri kişilerde zaten yasaklanan sitelere giremiyecek ;)

Peki yasaklanması gereken siteler neler kanunda.Müstehcen siteler :D

Aha orjinal açıklamada burada

Standart paket şu anda neyse aynen devam edecek. Şu ankinden farklı bir filtre koyulmayacak. Standart tarifede bir internet sitesinin içeriğinde bir suç varsa zaten erişime engelleniyor. Bunun dışında artı bir şeyler yapacak halimiz yok. Filtre diğer paketlere getiriliyor.

D

dreaministanbul

Misafir
btk başkanın açıklaması standart paketle geliceği standar pakettede sadece engelli sitelerin olmıyacağını buda zaten yasak bişeyin engelleneceğini söyeldi.Yani kısacası dns tarihe gömülüyor.O takip etmiyecekleri kişilerde zaten yasaklanan sitelere giremiyecek ;)

Peki yasaklanması gereken siteler neler kanunda.Müstehcen siteler :D İstedikleri kadar açıklama yapsınlar azıcık düşünen kişiler neyin ne olduğunu anlıyor.

Aha orjinal açıklamada burada

domainlerinde haydar s*k gay l*zbiyen bis*ksüel kelimeleri geçen domainler vs...
mantıklı değil

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
standart paketin açıklanmasından sonra zaten sıkıntı yok bence.

diğer paketler gerekli idi zaten

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
şimdi anlamadığım şey benim şu
ben oğlumun kızımın internetinin temiz olmasını isterim ama
içinde sıcak kelimesi geçen ders notlarını nasıl arayacak
mesela sıcak iklim konusunu internetten nasıl arayacak?

peki ya hikaye'ye ne dersin işin face-book'unu çıkardılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5