İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Internetten Para Kazanılır mı?

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese iyi akşamlar,

Şu anda ilk aşamada 50-60milyarlık bir internet yatırımına giriştim. İnternet sitesi bir portal, superonline, tnn gibi. Daha açılmadı. Reklam satarak para kazanılacak. İçeriğinde çok farklı uygulamalar olduğunu söyleyebilirim. Ancak sonuç itibari ile bir portal.

Bu camiada oldukça zaman geçirmiş arkadaşlardan ricam şunun tartışılmasıdır. Türkiye'de reklam satarak İnternetten iyi para kazanılır mı? Aylık 50,000usd reklam geliri elde etmek gerçekleşebilir bir hedef midir? Yani para kazanıp bu para ile yeni yatırımlar yapılabilinecek kadar para kazanılabilir mi? Fikirlerinizin her biri değerlidir ve paylaşırsanız sevinirim.

Herkese tekrar iyi geceler...

N

nomak78

Misafir
adsenseden o bahsettiğin sermayenin 10 da biriyle o geliri elde edebilirsin. ama kendi reklamlamını almaya çalışırsan elde edemezsin çünkü artık türkiye reklam sektörünü adwords kontrol ediyor. koca koca gazeteler, itiraf.com gibi sektörün kökleşmiş siteleri bile adsense kodlarını sitelerine koyuyorlar çünkü mecburlar. sektör bu tröste boyun eğdi.

M

marzenbecher

Misafir
aylık 50.000$ ı normal reklam alarak ancak rüyada görebilirsin.adsense ile neden olmasın :)

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50,000usd adsense den mi gelir diyorsun yani?
aylık?

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İstatistik olarak nasıl bişeyden bahsediyoruz. Diyelim sitenin en görülen yerine, ortasına koyduk. Yüzde kaç tıklamadan oranından bahsediyoruz? Kaç gösterim üzerinden?

N

nomak78

Misafir
doğru bir kodlama-içerik-reklam lansmanı üçgenine yönelirsen 1 e 10 alabilirsin

sana 5000$ reklam sermayesiyle 50000$ kazandırabilirim

ama 10000$'ınıda alırım

ilgileniyorsan özelden ulaş bana

M

marzenbecher

Misafir
50-60 milyar ile benim şimdiki projemi yaparım daha iyi bir şekilde.
şimdi fazla sermaye yok ama en azından iletişimim kuvvetli birileriyle ;)
kolay gelsin o kadar para ile adam akıllı iş yapmak lazım.batma riski yüksektir bu internet dünyasında.

N

nomak78

Misafir
sen bilirsin.. bilgi bedava değildir çünkü ömrümüzü çürüttük bilgiye ulaşalım diye.. bilgi satın almak istersen yerimiz burası.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'den Türkçe içerikle o kadar kazanılıcağını düşünmüyorum ama sistenin popülerliği ve kodların yerleştirilme şekline göre %10 ile %25 tıklama oranı albilirsin. Nomak78'inde deiği gibi iyi ve içeriğe göre tanıtım kampanyası ile iyi gelir elde edebilirsin.

Reklam alma konusuna gelince, Alex'a sıralamana göre ajanslar ile anlaştığın taktirde 50.000 dolar olmasa bile seni tatmin edebilcek gelirin olur.

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi ben kabaca bir hesap yaptım. tıklama başına 0,03usd kazandığını farz ettim. Aylık 50,000usd gelir için. Tıklama oranı da %5 yaptım ki bana bu çok yüksek bir oran gibi geliyor. Sonuçta, 1,666,666 tıklama gerekiyor. Bu da hemen hemen 33milyon gösterime denk gelir. %10 tıklama diyelim. 16milyon gösterime denk gelir.

Benim bilgilerime göre yonja'nın 300milyon, superonline'ın 60milyon, 80630'un 56milyon, internethaber'in 13milyon sayfa gösterimi var.

Sadece tartışmak için bunları söylüyorum. Tartışarak çok yeni fikirler elde edebiliriz. Örneğin ben gerçekten, 50,000usd kolay denmesine hem şaşırdım hem de çok sevindim. Başarılı bir tanıtım ile karlı bir iş kurabileceğim anlamına geliyor

M

marzenbecher

Misafir
ayda 50.000$ kazanacam diye girersen üzülebilirsin.bunu kazanmaya başlaman uzun zaman alacaktır.

N

nomak78

Misafir
0,03 usd ile hiçbirşey yapamazsın. neyse nasılsa sen biliyorsun herşeyi gördüğüm kadarıyla kolay gelsin.

A

aliozen

Misafir
nomak78, ben birşey bildiğimi iddia etmiyorum yanlış bildiğim birşey varsa söyleyebilirsin. Katılmadığın birşey varsa söyle tartışalım. Tıklama başı kaç usd olur diyorsun ortalama?
Kavga şeklinde tartışma çıkarmak istemiyorum ben.

A

aliozen

Misafir
ayda 50,000usd kazanacam diye girmiyorum sadece 50,000usd için kaç gösterim kaç tık gerekir diye fikir jimnastiği yapıyordum. Katılmadığınız birşey varsa konuşalım diye...

N

nomak78

Misafir
elbette o tip bir tartışma anlamsız olur.

bu işten ekmek yemek için minimum tık başı 0,7 ortalamayla gitmen lazım.

bunuda sağlamanın yolları var

N

nomak78

Misafir
ek olarak ortalama cpm ninde 10-15% den aşağı olmaması lazım. bununda psikoloji bilimine dayanan yöntemleri var

bu bilgileri satın almanında bir bedeli var

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce içerikle aylık 50.000 $ ' a ulaşılabilir. Ancak çok komplike ve masraflı bir iş. Küçük gruplar halinde aylık 10.000$ ' lara yaklaşanlar olduğuna göre iyi bir proje aylık 50.000 $ getirebilir. Ama dediğim gibi çok komlpike bir iş. Dünyada kişisel olarak en fazla 16.000 - 20.000 arasında kazanan olduğunu biliyorum. Ancak örnekleri çok az.

D

dnturkey

Misafir
bence biz asıl yanlışı burda yapıyoruz. işe para kazanmak için giriyoruz.

halbuki bu işe kullanıcılara nasıl daha iyi bir hizmet sunabilirim mantığıyla girişilse hem daha kaliteli işler çıkarmış oluruz. hemde bu kaliteli işler sayesinde gelirimizi yükseltebiliriz. bence 1. hedef hizmet olmalı. hizmet olduktan sonra ziyaretçi olacaktır. ziyaretçi olduktan sonra para her türlü gelecektir.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dnturket +1

Okuduğum bir kişisel gelişim kitabında, insanlara yardımı hedef, para kendinden bahsettirmek gibi şeylerin ise amaç olarak görmek gerektiği yazıyordu. Hedefinize ulşamak için ilerlediğiniz yol üzerinde amaçlarınıza zaten ulaşıyorsunuz.

Adsense'den gelirlerini arttırmak isteyenler için ise binlerce satılmış olan bu e-book'u öneririm. http://www.adsense-secrets.com/ Ben aldım okudum gerçektende inanılmaz bir şekilde, uygulamaya başladıktan hemen sonra TO %15lere %25 lere fırladı, bunun yanında doğru orantılı olarak kazanç da yükseldi.

Kitabın yazarı olan Joel Comm'a danıştıkdan sonra ise telefon üzerinden yapılan bir seminerin kaydı bulunan linki buraya yazabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5