İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ioncube Nasıl kaldırılır (Zend çalışmıyorda)

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
s.a arkadaşlar

Zend kurdum siteler açılmadı.Zendi devre dışı bıraktığımda siteler açıldı.Phpinfo dan baktığımda Ioncube ın kurulu olduğunu farkettim.Sanırım çakışma felan oluyor. Ioncube yi kaldırmak istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden tşk ediyorum.

Saygılarımla...

cybim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorunun çözümünü buldum. kaynak olması bakımından kendi sorumu cevaplayım :)

pleskte zend optimizer ile ioncube birlikte çalışmıyormuş. o yüzden ioncube devre dışı kalması lazım.

aşağıdaki komutu yazdığınız zaman ioncube devre dışı kalıyor.

rm -rf /etc/php.d/ioncube-loader.ini

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
ioncube modulünü conf dosyanızda zend'den önce yazmazsanız düzgün çalışmaz.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorunun çözümünü buldum. kaynak olması bakımından kendi sorumu cevaplayım :)

pleskte zend optimizer ile ioncube birlikte çalışmıyormuş. o yüzden ioncube devre dışı kalması lazım.

aşağıdaki komutu yazdığınız zaman ioncube devre dışı kalıyor.

rm -rf /etc/php.d/ioncube-loader.ini

Böyle bir şey YOK! sadece php.ininizde hata vardır. Yani Ioncube girdilerinin yeri hatalıdır php.inide ki bir çok kişi bu hatayı yapıp zendle ioncube birlikte çalışmıyor yorumunu getiriyor ama bu teşhis YANLIŞ!

tduran28

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ioncube

centos 6.4 üoncube kurdultan sonra plesk start yapamadım ve site Unknown table engine 'InnoDB' hata veriyor ioncube kaldırmam yada devre dışı bırakmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5