İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IOTA'ya nasıl yatırım yapılır?

omer45

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsaları üzerinden şu an için IOTA satın almak mümkün değil. Dünya genelinde de birkaç güvenilir borsada bu ilgi çekici kripto paradan satın alınabiliyor. Öncelikle Bitcoin veya LTC satın almak ve sonrasında da sahip olduğumuz Bitcoin ile IOTA yatırımı yapmak gerekiyor.Ben LTC gönderip Binance'de BTC'ye çevirmenizi önderiyorum.Çünkü BTC transfer ücreti LTC'ye göre yüksek. Türkiye'deki Paribu, BtcTurk,Koineks gibi sitelerden BTC veya Ltc alabilirsiniz.

BTC veya LTC aldıktan sonra Binance sitesinde üyelik açıp göndereceğiniz türdeki cüzdan adresine Türkiye sitelerinden transfer edin.Eğer BTC gönderecekseniz BTC cüzdan kodunu seçip gönderin. LTC ise LTC cüzdanınını seçiniz. Aksi halde paranız kaybolabilir.

Binance.com üzerinden ulaşabileceğiniz sitenin sağ üst bölümündeki “Register” ifadesine tıklayarak üyelik işlemlerine başlıyoruz. “Email” bölümüne E-posta adresimizi, “Password” bölümüne şifremizi ve “Confirm Password” bölümüne şifrenin tekrarını ve Referral ID kısmına da varsa bir referans numarası yazıyoruz. Referans kodu olarak “12021757” numarasını girmeniz halinde bize de bir kahve ısmarlamış olursunuz. :)

E-posta adresimize gelen doğrulama bağlantısına tıklayarak e-posta adresimizi doğruluyoruz. Sonrasında e-posta adresimizi ve şifremizi girerek sisteme girebilir.

Z2O_6Uf2QYWMB66UYd8DyA.png

Sisteme giriş yapmamızla birlikte hesabımızı güvenli kılmak ve olası hırsızlık işlemlerinin önüne geçmek için “Google Authenticator” ya da “SMS” doğrulaması seçenekleri sunuluyor. Telefon kaydı sadece Çin’deki GSM firmaları için geçerli olduğundan bize de Google Authenticator ile doğrulamak kalıyor. Ancak bu işlemi “skip for now” tuşuna basarak sonraya da atabilirsiniz.

kSxASZX9TBimkmpo1Sp_QA.png

Hesabınızın “unverified” görünmesi sizi endişelendirmesin. Bu işlemi yapmadan da IOTA satın alabilir ve doğrulamayı sonraya atabilirsiniz.

IOTA satın almak için öncelikle Paribu, BtcTurk veya Koineks'teki BTC veya Benim kullandığım LTCyi Binance hesabımıza aktarmamız gerekiyor. Bunun içinde üst menüdeki “Funds” ifadesinin altındaki “Deposits Withdrawals“a tıklıyoruz.

Göndereceğiniz Coine göre cüzdan seçiniz.

BTC için:
k8R_3pn8RjCyqh_RCb9A6A.png

LTC için:
h1EtAbunQsCodHwm_tuJ3Q.png

Ben LTC tercih ettim. 2 nedeniz var. Birincisi LTC transfer ücreti daha az. Diğer neden ise LTC 10-15 dk gibi bir sürede transfer olurken BTC 1-3 gün sürebiliyor.

Şimdi Paribu, BtcTurk veya Koineks hesabımıza dönerek “BTC Çek” veya "LTC çek" emri veriyoruz. Emir verirken BTC’nin gideceği adres veya LTC göndereceksek LTC adresini seçip emir veriyoruz.Emri vermenizin ardından kısa sürede telefonunuza onay mesajı gelecek. Onaylamanızın ardından emriniz işlem sırasına alınıyor.

Önemli: Aynı türdeki cüzdana gönderin. Yoksa coininiz gitmez.

Yalnız Binance sitesinde direk LTC ile IOTA alınamamaktadır. Bu yüzden gönderidiğimiz LTC'yi BTC'ye çevirip ondan sonra IOTA alıyoruz.

LTC olarak gönderdiyseniz:

unihm-bXTmmyRXqf0bx_jw.png

QeJLNT2ORFScaS_lBEWRoA.png

IOTA SATIN ALMA

Sitenin anasayfasına geliyoruz ve “IOTA/BTC” paritesine tıklıyoruz. Artık karşımızdaki “Buy IOTA” kısmından IOTA satın alabiliriz. %100’e tıklamanız halinde Binance hesabınızdaki tüm Bitcoin’i IOTA satın almak için, %50’ye tıklamanız halinde de söz konusu miktarın yarısıyla IOTA satın almak için kullanabilirsiniz.”Buy IOTA” emrine tıklamanızla birlikte işleminiz gerçekleşiyor.

ZpiS2KbdQPe_7wr0z3LjWg.png

Hayırlı olması dileğiyle.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5