İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İp değişikliği

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
merhaba

her sunucu değiştirdiğinizde ip değiştirmek zorunda mıyız? türkticaretten ip alıp sunucuğu değişsede aynı ip yi kullanma imkanımız var mıdır? cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
IP adresinin tahsis edildiği network içerisinde server değişirseniz ayarlama yapılabilir ama aksi halde mümkün değil.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet değiştirmek zorundasınız. Şimdi birileri çıkıp hayır değiştirmesende olur diyecekler. Sana alternatif yollar türetebilirler, ama sanırım sunucun yok, kendine ait bir dns serverinde olmadığına göre her sunucu değiştiğinde o sunucuya fiziksel olarak bağlı IP leri kullanmak zorundasın.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

ripe.net ten yüksek meblağlar ödeyerek bir class satın alırsanız, ardından da verimerkezine durumunuzu belirtip, onların bu ipleri networklerine eklemelerini isterseniz bu durum mümkündür.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
hem pahalıya mal olur hemde aynı verimi alamazsınız.

bunun yerine sunucu değişmeyeceğiniz bir yer ile çalışmanızı tavsiye edebilirim.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar,

ripe.net ten yüksek meblağlar ödeyerek bir class satın alırsanız, ardından da verimerkezine durumunuzu belirtip, onların bu ipleri networklerine eklemelerini isterseniz bu durum mümkündür.

1 Değil ripe üyelikte 16 c-class birden alırsınız her datacenter ipleri anons edemez gerekli alt yapıya sahip olmaması veya dc yönetimi ile alakalı kurallar yüzünden.
3000€ gibi bir rakama gelir buda çok mantıksız olur şahsen 1 sunucum olsa ben ip adresimin değişmesini tercih ederim 8)

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ni-Osman, soruyu soran arkadaş olayın mümkünatını sormuş. Olur mu olmaz mı şeklinde? Yarın burada 50-100 tane sunucusu bulunan adam da bu soruyu sorarsa, sanırım doğru bilgi vermek daha mantıklı olacak. Kısacası verimerkezinin desteğini filan sormamış. Eğer ip satın alırsam, taşımam mümkün mü demiş. Ben de mümkün olduğunu söyledim.

Verimerkezinin alt yapısının olmaması ayrı tartışılacak bir konu gibi ya da öyle bir verimerkezini seçen insanların neyi düşünerek orayı seçtikleri? Ufak bi betimleme yapayım ve sözlerim de daha açıkça anlaşılsın. class dedim c-class demedim. :)

Umarım anlaşmışızdır şimdi değerli arkadaşım.

İyi geceler.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Neden ben birşey yazınca hemen kızıyorlar :p

Konuyu açan arkadaş 1 adet ip den bahsettiyi için söyledim zaten sende not düşmüşsün "yüksek meblağlar ödeyerek" diye..

;)

Kolay gelsin.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar cevaplar için sağolun bu mevzu beni aşar :)

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden ben birşey yazınca hemen kızıyorlar :p

Konuyu açan arkadaş 1 adet ip den bahsettiyi için söyledim zaten sende not düşmüşsün "yüksek meblağlar ödeyerek" diye..

Kolay gelsin.

Offf offfff :) Size kızmadım ki yahu ben. Sadece dile getirdim ne demek istediğimi. Herhangi bir sunucu için ipden bahsetmiş, bir ip dememiş. :) Ha arkadaşın bir sunucusu vardır o ayrı bir konu tabii. Ben kimseye kızmam, zırvalamadıkça. Burada da sizin mesajınızda hiçbir şekilde zırvalama yok.

Tekrardan iyi geceler, artık konuşursak tartışma gibi gözükecek. O şekilde gözükmesin söylediklerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5