İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İPB den Vbulletine Geçişte Sorunlar ve Tavsiyeniz...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ipb 2.1.6 kullanmaktayım vbulletine geçmeyi düşünüyorum yaptığım denemelerde bazı ufak sorunlar oldu tam sağlıklı geçileceğini bilmedende olaya girişmekten çekiniyorum ipb den sorunsuz olarak vb ye geçen varsa öneri ve düşüncelerini duymak isterim , tüm ayarlamaları yapıp sistemi deneme amacı ile taşıdım son olarak vb sayaçlarını güncelledim ama sonucunda

üyeler listesinde aktarılan kullanılar görünmemekte ama forumda varlar bu ipb den aktarılan üyeleri listede göstermek için ne yapmam gerekli acaba

Aktarımlardan sonra bazı postların ikişer ikişer açıldığını farkettim taşımadan sonra çıkan ikinci problem bu ama önemsiz yinede

İpb forumda Quate tag ları kullanılan mesajlar vb aktarım sonunda hatalı aktarıldı bu impex den kaynaklanmakta hatalı aktarım örneği altta bunu düzelteme yolunu bulamadım ve bundan yakınan çok var forumlarda sizde durum ne oldu acaba çözümü varmı çünkü çok kötü görünüyor tonlarca quate mesajını editleme gibi bir şansımda yok

Kod:
<div class='quotetop'>ALINTI(xxx@ May 30 2006, 06:12 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>

---------

[/b][/quote]

Ve en önemli sorun Attachments olayı ipb forumumda çok fazla ve önemli Attachments eklentilerim var bunları taşımada her seferinde (doğru dizin ayarlarını yaptığım halde Source file not forund hatalarını aldım ) ve hiçbir dosyam vb ye taşınamadı bu benim için en büyük problem ipb den geçiş yapıp bu sorunu aşan varsa lütfen yazsınlar...

ipb deki kullanıcı imzaları tam olarak taşınamadı

Ve tabii kullanıcılar eski şifrelerini değiştirmek zorundalar istek yaparak tabii bu normal olabilir iki forum arasındaki şifreleme sisteminden kaynaklanan bir durum...

iipb kullanıp bu sorunları yaşamadan vb ye geçen yada bu sorunları yaşayıp çözüm yollarını bulan varmı acaba bende arada kaldım geçmek istiyorum ama yukarda yazdığım problemler büyük bunlar çözülemezse sonra zorda kalmak da başka bir durum ne diyorsunuz ...

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
arkadaşım neden vbulletine geçmek istediğini öğrenebilir miyim ?

vbulletine geçmen için sebepler neler ? hangi özellikleri için geçiyorsun ?

birde yol yakınken vazgeç

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vbulletin forumun kullanım açısından ve arama motorları optimizasyonu açısından , plugin desteği açısından türkçe dil desteği açısından , kullanım hızı açısından ve admin panelindeki ayrıntlı ayar seçenekleri açısından ve kullanıcı ayarları üzerine ilave bölümler eklenebilmesine izin vermesi açısından İPB 2.1.6 dan vbulletine geçmeyi düşünüyorum

Tabii yukarıda yazdığım sorunlarıma çözüm bulabilirsem...

Yol yakınken vazgeç demişsiniz neden acaba konuyu açrsanız sevinirim...

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
eskiden tamam mod yok tr desteği yok herşey zayıftı fakat şimdi öyle değil

vbulletin ile ikisi aynı seviyedeler

arama motorları ve hızı açısından ipb daha iyi bana göre

eskiden pclabs vardı ipb kulllanan devamlı hata alırdım mailler gelmezdi vs

hiç memnun değildim yani o zamanlar

ama suç scriptte değilmiş sonradan anladım :)

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İpb yi uzun zamandan beri kullanıyorum zaten eğer yukarıda anlattığım sorunları aşabilirsem vbulletine geçicem ve bu sorunlara önerileri olanlar varsa lütfen yazsınlar...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
impex'in şuanki sürümünde IPB'den aktarmada herhangi bir sorun bulunmamakta.

Bu denemeleri localhost üzerindemi yapıyorsun? eğer öyleyse şuan sitenin bulunduğu makinede yapman daha doğru olacaktır.

Import işlemine hazırlık ve test için tavsiyem;

1. Aynı makinada şuanki sitenden bağımsız olarak çalışacak bir hesap aç.
2. Import işleminde kullanacağın vbulletin dosyalarını ve IPB'da kullandığın veri tabanı yedeğini, ayrıyetten impex'i ftp den hesaba yükle.
3. IPB için veritabanı oluştur ve sitenden alacağın son yedeği buraya yükle.
4. Aynı hesapta vbulletin için bir veritabanı oluştur ve kurulumu yap, impex'in admincp bölümünde kullanıma hazır olduğundan emin ol.
5. Impex config dosyasından veritabanı bağlantılarını yap ve import işlemini başlat.
6. Bütün modülleri çalıştırıp herşeyin tamamen hatasız bittiğinden emin ol.
7. Her modül başarılı bir şekilde çalıştırdıktan sonra, sayaçları güncelle;

Maintenance > Update Counters > Rebuild Thread Information
Maintenance > Update Counters > Rebuild Forum Information

8. Forum bölümlerinin görüntülenebilmesi için forum cache'ini tekrardan oluşturulmasını sağla, bunun için forum manager bölümüne girip Save Display Order demen yeterli.
9. Arama fonksiyonun çalışması için;

Maintenance > Update Counters > Rebuild Search Index

yapman yeterli.

10. Import ettiğin kullanıcılar forumda tekrar aktif olabilmeleri için şifrelerini resetlemeleri gerekiyor, herkese şifrelerini resetleyebilecekleri bir mail yollarsan bu sorunuda aşmış olursun.

Son olarak yine problem yaşarsan http://www.vbulletin.com/forum/forumdisplay.php?f=92 adresinden bu konuda dilediğin gibi destek alabilirsin.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaptığım denemeyi serverde yaptım zaten localhost ta değil yani ve anlattığın gibi yaptım herşeyi ama sonucunda hata almadığım halde yukardaki sorunlar çıktı ortaya bununla ilgili orginal bulletin sitede de arama yaptım ama bir sonuç bulamadım impex sorunsuz bittiği halde aşağıdaki sorunlar devam ediyor bunu nasıl çözerim acaba mutlaka diğer taşıma işlemini yapan kişilerdede bu sorunlar olmuştur ama nasıl çözüleceğini hala bulamadım

üyeler listesinde aktarılan kullanılar görünmemekte ama forumda varlar bu ipb den aktarılan üyeleri listede göstermek için ne yapmam gerekli acaba

Aktarımlardan sonra bazı postların ikişer ikişer açıldığını farkettim taşımadan sonra çıkan ikinci problem bu ama önemsiz yinede

İpb forumda Quate tag ları kullanılan mesajlar vb aktarım sonunda hatalı aktarıldı bu impex den kaynaklanmakta hatalı aktarım örneği altta bunu düzelteme yolunu bulamadım ve bundan yakınan çok var forumlarda sizde durum ne oldu acaba çözümü varmı çünkü çok kötü görünüyor tonlarca quate mesajını editleme gibi bir şansımda yok

<div class='quotetop'>ALINTI(xxx@ May 30 2006, 06:12 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>

---------

[/b]
[/QUOTE]

Ve en önemli sorun Attachments olayı ipb forumumda çok fazla ve önemli Attachments eklentilerim var bunları taşımada her seferinde (doğru dizin ayarlarını yaptığım halde Source file not forund hatalarını aldım ) ve hiçbir dosyam vb ye taşınamadı bu benim için en büyük problem ipb den geçiş yapıp bu sorunu aşan varsa lütfen yazsınlar...

tavsiyelerin için teşekkürler...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki şifrelerinizi resetleyin diyemi email yazıcam yoksa direk şifre resetleme emaili gönderilebiliyormu vbulletinde toplu olarak

Schzo*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeniwebmaster' Alıntı:
neden vbulletine geçmek istediğini öğrenebilir miyim ?

vbulletine geçmen için sebepler neler ? hangi özellikleri için geçiyorsun ?

birde yol yakınken vazgeç

kesinlikle katılıyorum... Bende forumumu açtığımda vBulletin kullanıyordum fakat daha sonra uzun uğraşlar sonucu ipb'ye geçiş yaptık.Bence hiç değişiklik yapma....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5