İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iphone 3g aldım

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sonunda iphone 3g aldım.
Şimdilik bir sorun yok.
3G DSL kadar hızlı. Sayfalar çok çabuk yükleniyor.
3G nin az olduğu yada olmadığı yerde EDGE e geçiyor o zaman sayfalar 3 te bir kadar daha yavaş yükleniyor gibi geldi.
Email ve internete bağlı olma şimdilik en çok hoşuma giden özellikleri...

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de de kıyamet 26 eylülde kopacak, Turkcell ve Vodafone Iphone 3G satışına başlıyor. Fiyatlar uçuk olacak gibi ama çok satacağı şimdiden belli. 26'sına kadar herşey sır gibi saklanıyor; fiyatlar, tarifeler v.s.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Sonunda iphone 3g aldım.
Şimdilik bir sorun yok.
3G nin az olduğu yada olmadığı yerde EDGE e geçiyor o zaman sayfalar 3 te bir kadar daha yavaş yükleniyor gibi geldi.

fani şeyler bunlar iyinet :) güle güle kullanman dileği ile

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
gelip geçici bir iphone da fena olmazdı hani:D

Bende alıcam ama bi süre sonra herkezin elinde görürsem bütün zevkim kaçar o yüzden beklemedeyim.

BlackCode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Operatörle yaptığınız anlaşma ile birlikte toplam ne kadara malolduğunu öğrenebilir miyiz? :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yok yok amaçları kaçak giren iphoneları bertaraf etmek okadar pahalı olacağını sanmıyorum

D-C-T

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yarın yani 25 Eylül'ü 26 Eylül'e bağlayan gece Bağdat Caddesinde Vodafone'un gösterileri filan olcak.Bağdat Caddesine yakın bir arkadaş varsa.Foto çekebilirse hem gösterileri hem İPhoneların süper olur.Var mı arkadaşlar gidip gösterileri izleyip hemde İphone'ları görüp foto çekip paylaşacak arkadaş.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oncelikle hayirli olsun

Sonunda iphone 3g aldım.
Şimdilik bir sorun yok.

gectigimiz haftalarda yaptigim bi n96 arastirmasi sonucunda iphone ve n96 kiyasina dair ilginc bi yorumla karsilastim paylasmak istedim mesajini okudugumda

qte
iPhone çılgınlığı artık mide bulandırıcı bir seviyeye ulaştı. Basın hiç durmadan cilalıyor, Apple hiç durmadan “telefonu yeniden yarattık” deyip kendini zavallılaştırıyor. Gerçekleri ise sadece görmek isteyenler görüyor. Ortadaki bağnazlığı ve cahilliği gördükçe, kenidimi tutamayıp yazıyorum. İşte son bir kez, işi en başından alıp, iPhone gerçeklerini sıralayalım: - 3G desteği yok. Şebeke içi internet için GPRS/EDGE kullanılmak zorunda. - 3. parti yazılım desteği yok, kapalı sisteme sahip. Jobs’un yalanına kananlar, tarayıcı ve internetsiz çalışmayan Web 2.0 uygulamalarını 3. parti yazılım sanıyor - Oyun yok - Java ve Flash desteği yok - Koca koca reklamlar yapılsa da, YouTube desteği sadece 10.000 video ile sınırlı - Çıkarılabilir pili yok. 300-400 şarjdan sonra (1 yıl), fahiş paralar ödenerek değiştirilmek zorunda - MMS desteği yok - Tuşsuz yapısı ve dokunmatik ekranı nedeniyle tek elle kullanılamıyor. Fiziksel klavyesi yok - İki megapiksellik kamerası var, fakat video kaydı yapamıyor. Zoom yok, flaş yok - GPS yok - Anlık mesajlaşma (AIM, Yahoo, MSN) desteği yok - Bluetooth üzerinden diğer aletlere içerik gönderilemiyor, Bluetooth sadece ve sadece kulaklık için kullanılabiliyor - Hafıza kartı yuvası yok - FM radyosu yok - iTunes şarkılarını melodi olarak kullanmaya izin vermiyor - Bilgisayar sahibi olmadan, iPhone kullanmak mümkün değil. iTunes ile etkinleştirmek zorunlu - Excel, Word ve PDF desteği görüntülemeden ibaret. Belge düzenlemeyi ve oluşturmayı desteklemiyor - Safari tarayıcısı var. Fakat Flash olmadığından, pek çok sitede görüntüleme sorunu yaşanıyor - Sesli arama, sesli komut ve ses kaydı yok - A2DP, yani stereo Bluetooth kulaklık desteği yok - Kablosuz eşitleme ya da internetten doğrudan içerik satın alma desteği yok - Tarayıcısı var ama internetteki resim, müzik vb. dosyaları hafızaya kaydedemiyorsunuz ...
unqte

benim favorim ve cikmasini bekledigim n96 gozum baska bi telefon alcagimida sanmiyorum apple urunlerine pek kanim kaynayamadi yillardir zaten ama bu iyi yapicagi biseye on yargi olusturmaz bende.

ayrica 3G olayina deginmissin bende nicedir bununla ilgili biseyler yazmak istiyodum 2 ay kadar once sili ye geldim yilbasina kadarda burdayim internetsiz duramicami bildigimden ufak bi arastirma yaptim ve gordumki yeni gecmis olmasina ragmen silide 3G ye ait hizli atilimlar mevcut usb modem benzeri (islevi modem tam olarak) bi cihaz ile bildigimiz sim kart kullanilarak 3G ve EDGE destegi uzerinden kablosuz yani bizim telefonlari pclere baglayarak internete cikma usulu bi olay buldum ve hemen aldim 1 aydir kullaniyorum anlattigin gibi 3G (HSPDA veya WCDMA) uzerindensinyal bulamaz ise EDGE olarak baglaniyor bandwith gercek 7.2 Mbps ile 3G ye cikarken EDGE de 256 Kbps erisim saglayabiliyo yaklasik sahilden 3 mil kadar acikta dahi rahatlikla baglaniyorum ki alt yapi henuz yeni oldugu halde iyi bi mesafe aylik limitsiz baglantiya (kontrat ile sahip olunuyor diger paketlerinde fark 2 kati) 40 dolar oduyorum ulkemizdede alt yapisinin hazir oldugunu gordum fakat ticari dusuncelerden dolayi onumuzdeki yillarda hizmete gircegini dusunuyorum.merak edenler icin solemeliyimki 400-500k download hizina erisebiliyorum rahatlikla 3G ile vericileri GSM vericileri benzeri ancak trafik olayi dusunuldugunden sadece buna tahsis edilmis vericilerden sinyalize ediliyo.n96 ile birlestirdigimde sanirim laptopada pek ihtiyacim kalmiycak turkcelli takip ettigimden kontrat sistemininde bizde basliycagini gordum sevindirici bi haber zira telefonlari asiri derecede ucuza alabiliyosunuz bu sayede ancak sadece o hatti kullanmaniz sarti ile Subsidy Code ile sinirlandirilmis hakli olarak.sanirsam onumuzdeki 10 yilda dunya uzerinde hic bir noktadan internet erisimim yok diye yakinamiycaz ve erisim ucretleride gayet cazip olacak.her ne kadar isin detaylarini ve akabinde diger ulkelerin sahip olduklari ile buna karsilik tarifelerini bilmeyen arkadaslar yanlis yorumlar yapsada okudugum kadari ile ulkemizde zaten ucuz olan internetin bikac yila kadar sigara masrafindan az olcagini simdiden gorebiliyorum.iphone icin fiyatta yazsaymissin guzel olacakmis bu arada onumuzdeki ay icinde new york yada baltimore tarafina gecme ihtimalim yuksek oldugundan fikir olurdu.

iyi calismalar karli islerde kullanman dilegi ile

X

Xman

Misafir
bende nokia 6555 var 3g ile 2 aydır hızlı internet bağlantım mevcut.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla kim ne derse dersin,nokia e61i çok güzel.

sadece telefonu kulağıma götürdüğümde kafamdan büyük olduğunu hissine kapılıyorum o kadar :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iPhone icin var olan hattiniza $30 lik data paketi ekleniyor.
Data paketi Turkiyede oldugu gibi sinirsiz 3G, Turkiyede hat 3G mi EDGE mi bilmiyorum.
iPhonun 8Gb olani $199, 16 Gb olani $299. Bu fiyatlar 2 yillik AT&T kontrati ile.

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Açıkcası paket ücretleri pahalı geldi.
Bir youtube için her ay o parayı vermem :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5