İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iPhone ve iPad Hakkında Sormak İstedikleriniz?

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
peki şuan 5800m var ve symbian sorunlarının hepsini yaşıyorum (ram sorunu vs) telefonu değiştirdiğime değermi ?

memoc@n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iphone sahibiysen bu 2G bile olsa başka bir telefon kullanmayı düşünmezsin. Bu cihazı kullanmadan değerini anlamak zordur. Bunu kullanırsan bundan sonra kolay kolay başka cihaz kullanmazsın her kullanacağın iphone'un kendi içinde bir üst modeli olur. Sanıyorum özetledim meseleyi, şu anda iPhone'dan sonra cihaz yoktur. Androidli HTC'ler filan da yabana atılmaz ama işletim sistemi kararlılığı ve cihaz uyumu açısından senelerin tecrübesidir iphone.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
evet sağolun :) ya insanda ister istemez şu soru oluyor iphoneden çok daha düşük fiyatlara htc hd2 gibi daha fazla özelliği olan samsung galaxy s gibi tasarımı güzel olan telefonlar geliyor.Sanırsam iphone deki dokunmatik hassaslığı hiçbirinde yok ama diğerlerinden + özellikleri nedir?

memoc@n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dedim ya en büyük özelliği cihaz ve işletim sistemi uyumluluğu ve eklenti deposunun genişliği ile eklentilerinin kalitesi

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
neyse biraz araştırayım; kullanayım :) maddi durumu zorlayım alırım gibi :)

memoc@n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sadece Apple Store'dan al. Yoksa başın çok ağrır benim gibi.

Arkadaşın demek istediği sim kilitli (locked) alma resmi kanaldan al ki kilitsiz (unlocked) olsun demek istiyor. Haklı da ancak factory unlock denilen fabrika çıkışlı sim kilitsiz özellikle avrupadan alınan iphone'lar zaten sorunsuz apple storedan alınıyor ve kilit sorunu olmadığından da problem yaşamıyorsun

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Arkadaşın demek istediği sim kilitli (locked) alma resmi kanaldan al ki kilitsiz (unlocked) olsun demek istiyor. Haklı da ancak factory unlock denilen fabrika çıkışlı sim kilitsiz özellikle avrupadan alınan iphone'lar zaten sorunsuz apple storedan alınıyor ve kilit sorunu olmadığından da problem yaşamıyorsun

Apple Store'dan alınan cihazlar 2 türlüdür. Birincisi operatorlere verilen cihazlar ikincisi direkt sim kilidi açık cihazlardır. Bu yüzden operatörler sim kilidi açarken belirli bir ücret alıyor. Yalnız kayıt ettirdiğiniz sim kartı o ülkede takıp aktivasyon etmeniz gerekiyor. İtunes'dan o ülkede o kart ile aktivite etmezseniz hiç bir kart ile aktivasyon yapamazsınız.

!whp!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
hocam benim ahizeden 2 aydır ses gelmiyor 2 aydır kulaklıkla fln konuşuyorum.Bir ara geldi.Sonra geri gitti.birçok yerde okudum ama çözümü yok.yokmu bunun bir çözümü :D

memoc@n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ahizeden derken kulaklık kısmından mı yoksa sesi dışa verdiğinde hoparlörden de gelmiyor mu? Her ne kadar ahize demişsen de sorma durumundayım :) normalde cihaz açılıp bakılmadan anlaşılmaz eğer demir veya kaynak ile ilgili bir işte çalışıyorsan demir tozu filan dolmuş olabilir içi. yahut ömrü bitmiştir artık değişmesi gereklidir. Yazılımsal anlamda bir sorundan kaynaklı değildir muhtemelen o nedenle şöyle yap diyemiyorum işinin ehli olan bir telefoncuya gösterirsen yardımcı olur. Yazılımsal anlamda olsa sorun yardımcı olurdum.

!whp!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
İstanbula gidince yaptıracağım.Şimdi kargo vs göndersem güvenilmez.İlgilendiğiniz için teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5