İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ipnizden elde edilebilen bazi kriterler ve google takibi

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Visitor Detail Unique Visitors

Visitor dsl.dynamic85294457.ttnet.net.tr
IP Address 85.94.41.53
Date 22 Nov, Tue, 15:36:46
Net Speed Cable/DSL
Organization ADSL-ALC-Bursa-Dynamic Pool
Browser MSIE 6
Continent Asia
Operating System Windows XP
Country Turkey
Screen Resolution 1400x1050
State / Region Bursa
Screen Color 32 Bit (16.7M)
City Bursa
Javascript Enabled

Referrer None
Search Engine None
Keywords None

arkadaslar bunlarin aynisini ve cok daha fazlasini google da loglamakta, hani daha once neler diyordunuz ya kriteler iste bunlar

N

n0kta

Misafir
google bunları takip ederse etsin. Eline ne geçecek?
hatta ev adresimizi bilsin ne yapacak? Bilgisaayrımızımı kontrol edecek? Bilgisayarımdaki filmlerimi izleyecek?(bu filmler tamamen eğitici ve öğretici filmlerdir yanlış anlamayın)

benim için hiçbir sorun yok isterse evimin içine kadar girsin.

G

geyik.net

Misafir
ya yazmayim yazmayim dedim her defasında bi tanesi ben çözdüm, ben buldum, ben şöyleyim ben böyleyim diyor... Abi anlaşılmayacak ne var sanki? Bi çok lamer yazdığı 3 tane kod ile bizim registry mize müdahele edebiliyor... İşte ana sayfa değişmeler, hiç bişi yapmadan sık kullanılanlara eklemeler... Bunlar regisrty ye giren kayıtlardan ibaret değillermi? Eee bunları g*tü kırık lamerlar yapiyorsa google neden yapmasın... Google'in yaptığının makine bilgisi loglamaktan başka bişi olduğunu sanmiyorum. Makine adı, kimin adına register edildiği, IP numarası vb. gibi kriterleri alsa bunları incelese sizce fake clickleri görmemesi içten değilmi? Çalışan bir java kodu bu kodun içerisini görürseniz işte o zaman çözersiniz bu işi... Google IP whoisle felan iş yapmaz. Zira 85.96.* serisi IPleri ankaraya bağlı bulunan halbuki Adana'da da kullanılan dynamic ip havuzundaki ipler...

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onemsız dıyıp geçmemek gerek google bunu adsense hesabınada ekleyebılır ne olur 2 ayrı hesabın vardır 2 sıne bırden gırersın sonra mokoko :D

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.

arkadaslar hepsinden daha önemlisi
adamlar kullandığımız modemin mac adresini tutuyor.
biliyorsunuz modem mac numarası ip gibi özel ve özgündür ve değişmez

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mac adresini falan öğrenebileceğini hiç zannetmiyorum, bayağı bi oldu network işleriyle uğraşmayalı ama burda deneyimli olan varsa bilir, mac adresini ancak isp öğrenebilir diye mantık yürütüyorum. gerisi google ı biraz abartma olayı sadece.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesela şu sitedeki programla gayet güzel bir biçimde MAC adreslerini görebilirsiniz. Ayrıca R3X diye de aratırsanız başka bir program bulabilirsiniz..

Yada en güzeli gerçek ip adresinizi verin, ben MAC adresinizi vereyim :p

ZIPPKIN' Alıntı:
mac adresini falan öğrenebileceğini hiç zannetmiyorum, bayağı bi oldu network işleriyle uğraşmayalı ama burda deneyimli olan varsa bilir, mac adresini ancak isp öğrenebilir diye mantık yürütüyorum. gerisi google ı biraz abartma olayı sadece.

R

rektum

Misafir
olay sedece ip de değil, sırf ip olsa havada karada atlatırsın ama başka yöntemlerle tespit ediyorlar..... ahh google da çalışan bir insan olsada anlatsa...

T

tahtakale

Misafir
Google yakında "earth" ile şüphelendiği kullanıcının evini dinleyecekmiş ve konuşmaları kaydetip hile yapıp yapmadığını araştıracakmış.Anahtar kelimelerde google ve adsense olacakmış, ha bir de alo kelimesi :p

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google = big brother
öncelikli amaç tüm ağı elinde tutmak, şahıslar o kadar da önemli değil...
(google bunu okuyosan topsun olm top :D )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5