İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu : Adsense Kazanç Artırma

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba iyinet'in iyi ve net insanları. :)

Bir kaç gündür birşey deniyorum Adsense'de malum az vermeye başladı..olumlu sonuçlar aldım..Günlük 3K hit'li bi bayan sitem var işte içeriğinde örgü,dantel vs. gibi konular mevcut..gösterim çok iyi ama sayfa to yerlerde sürünüyor pek tıklama olmadığı için ve türkçe içerik oldugu için çok az veriyor..

Bende 3K hit'i adsense'de harcamıycam popup(softreklam.com,koctekpopup.com vs.) ile kazandıran bir siteyle kazanmayı deniycem hiç yoktan aylık adsense kazancından daha iyi verir diye düşündüm..Hemde denemiş olurum olmazsa eskiye dönerim dedim :)

Denemeye başladım 3K hitli sitemden kodları kaldırdım popup koydum o siteye..kazançlarda 6 gündür süper bi yükseliş var..sayfa to çok iyi , Sayfa eBGBM çok çok iyi..2 Katına çıktı kazançlar(3 kat'a doğru gidiyor).

Örnek vericek olursak eskiden 90 tık'a 3,4 dolar alırken şimdi 90 tık'a 8$,9$ alıyorum..belki tıklamalar 3K hitli siteyi çıkardığım için düştü ama daha iyi kazanıyorum :)

Sayfa to'ları az olan sitelerime artık popup koyuyorum hem adsense hemde popup'dan kar etmiş oluyorum :) popup'lardan da aylık iyi bi miktar alıcam bu gidişle..

inşALLAH yararlı olur sizin içinde :eek: saygılar sevgiler :)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki reklamları koydugun sitede ne kadar hit alıyorsun? Yani bu haliyle günlük adsense gösterimin ve "To" kaç?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam ben popup açılan sitede adsense kullanmıyorum zaten :) o siteden adsense kodlarını kaldırıp popup kodlarını koydum diyorum ;)

pardon ama nereden nerey pop acıyorsun neredeki ads kodu var kafam karıştı.

ads kodu olan bir sayfayı popta actırmak yasak. peki pop actıgın sitede ne kodu var kafam karıştı biraz

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadas 3k siteden adsense kodlarını kaldırdı baska bir sitesine koydu sanırım.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
pardon ama nereden nerey pop acıyorsun neredeki ads kodu var kafam karıştı.

ads kodu olan bir sayfayı popta actırmak yasak. peki pop actıgın sitede ne kodu var kafam karıştı biraz

3K olan sitemde adsense kodlarını kaldırıp softreklam.com'un popup kodları koydum hocam.. :) galiba popup'da bi yanlış anlama olmuış düzelttim şimdi..

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Peki reklamları koydugun sitede ne kadar hit alıyorsun? Yani bu haliyle günlük adsense gösterimin ve "To" kaç?

popup oldugu için hit biraz düştü 2,5K civarı oldu ama yine softreklam'da iyi veriyor..sayfa to'da 6 gündür %74 ile %82 arasında değişiyor.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
işin özü adsensede çok gösterim yapıp bu gösterim oranına göre az tıklama olursa, az para veriyomu diyosun?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence Gösterim kasmak yerine reklam sayısını azaltın bir sayfada cıkışları azaltın ve 1-2 reklam ekleyin cok reklam eklenince ziyaretci yanılma oluyor kaliteli reklama tıklıcakken ucuz kalitesiz reklama tıklıyor çünkü secenek cok oluyor cok reklam kaliteli reklamı içinde yutuyor..

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"No Google ad or Google search box may be displayed in a pop-up, pop-under, or in an email."
Kurallara göre popup açılan bir sayfada adsense kullanmanız yasak..
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=en&answer=48182

Aslında pop-up ve pop-under için kesin bir yasak yok yukarıdaki kural adsense reklamlarının hangi sayfalara yerleştirilemeyecğinden bahsediyor. Yani pop açılan bir sayfada değilde popup ile açılmış pencere/sayfa da adsense reklamları kullanılamaz diyor. Diğer bir kuralda ise aşırı pop up bulunan sayfalarda adsense reklamları kullanamazsınız diyor.

"Sites showing Google ads should be easy for users to navigate and should not contain excessive pop-ups."

Aşırı pop-up tan kasıt birden fazla ve aynı kullanıcıya cookie/ip kontrolsüz her seferinde açılan pop-uplar. Yani siteye/sayfaya girdiğinizde açılan masum bir pop-up adsense kurallarına aykırı bir durum gibi gözükmüyor.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sen adsense kodunu kaldırıp popup reklam koydum, adsense'te kazandığımdan daha fazla kazanıyorum demişsin yanlış anlamadıysam.

O zaman başlık yanlış olmuş, burda adsense kazancı arttırmayla ilgili bir ipucu göremiyorum ben :?

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sen adsense kodunu kaldırıp popup reklam koydum, adsense'te kazandığımdan daha fazla kazanıyorum demişsin yanlış anlamadıysam.

O zaman başlık yanlış olmuş, burda adsense kazancı arttırmayla ilgili bir ipucu göremiyorum ben :?

Hayır yanlış anlamışın hocam..ben 3K sitemin aylık adsense'den kazandığı gelir popup reklamlardan daha az dedim..

örnek vericek olursak 3K sitemin adsense kazancı aylık 3$,adsense kaldırıp popup koydugumda popup'daki aylık kazancı 10$..rakamları salladım örnek için :)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
işin özü adsensede çok gösterim yapıp bu gösterim oranına göre az tıklama olursa, az para veriyomu diyosun?

evet..o yüzden gösterimi yüksek sayfa TO su az olan sitelerimden adsense kodlarını kaldırıp,popup reklam kodlarını koyuyorum..

hem adsense gelirleri artıyo(sayfa ebmg yükseliyo),hemde popuplardan kazanç sağlamış oluyorum..

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bence Gösterim kasmak yerine reklam sayısını azaltın bir sayfada cıkışları azaltın ve 1-2 reklam ekleyin cok reklam eklenince ziyaretci yanılma oluyor kaliteli reklama tıklıcakken ucuz kalitesiz reklama tıklıyor çünkü secenek cok oluyor cok reklam kaliteli reklamı içinde yutuyor..

evet önemli olan gösterim değil tık almak...az gösterimde çok tık alındıgında tık başı kazanç daha iyi oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5