İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İran youtube'ye girişimi engelledi!

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İran'da bugün siteye girmek isteyen kullanıcılar, ''İran İslam Cumhuriyeti yasalarına göre bu internet sitesine erişim izni yoktur'' mesajıyla karşılaştı.

Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü ise, İran'da girişi engellenmekte olan internet sitelerinin sayısının hızla arttığını bildirdi.

Örgüt, İran'da YouTube'un 5 gündür kullanıma kapalı olduğunu, New York Times gazetesinin internet sitesine girişin de geçen cuma gününden beri engellendiğini bildirdi. Örgüt ayrıca, İngilizce online ansiklopedi Wikipedia'nın sitesine de geçen cuma ile pazar günleri arasında giriş yapılamadığını duyurdu.
İran'daki bazı gazeteciler ise New York Times'in sitesine girişin mümkün olduğunu belirtti. İranlı muhalifler YouTube sitesine İran rejimini eleştiren bazı video klipler yüklemişlerdi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=56050

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şeriat kavramı çok ince. Rejimi eleştirmek, Kuran'ı eleştirmek demek olacağından, hak ve özgürlükler nasıl belirlenir, yanlış belirlenmede itiraz hakkı hiç olmaz mı, kuralları belirleyen kişiler tamemen Kuran'a bağlı mı kalıyorlar?

Zor bir ülke gerçi İsrail en büyük şeriatçı ülke.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu İranda Normal Bişey . Coğu Sey Orda Yasak TV Bile Yasak Sadece Kendi Kanallarını Seyredebilirsin Dierleri Yasak. Ama Ulkesi Cok Guzel Cok Guzel Yerleri Var. Tahran Hos Tebriz Ğoy Bazergan Bunlar Hos Yerler.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şeriat hakkında bilgisi olmayanlar lütfen yorum yapmasınlar konuya.
Bi alakası olduğunuda sanmıyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
özgürlük diye bişey kalmadı artık özgürlük kavramını kendi istedikleri gibi yorumluyolar

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İran Hükümetini bizim hükümetten çok daha fazla takdir ettiğim için İran koyduğu bu yasak o kadar da itici gelmedi bana.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bana çok itici geldi ,hangi devirdeyiz....

kim neyi neyi gerçekten yasaklayabilirki , gizli gizli neler yapıyorlar .

millet aya , bazıları yaya :))

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Adamlarda uydu anteni kullanmak bile yasak dünya ülkelerindeki tv leri izleyip dünyadan haberdar olmasın diye insanlar... Hatta Irak ta Saddam döneminde öyleydi, doğrusu yadırgamıyorum uydu anteninin yasak olduğu yerlerde internet sitelerine girişin engellenmesini...
İran İslam Cumhuriyeti adında bir devlet ama İslam ile bağdaşmayan o kadar hareketleri varki yada bize kasıtlı olarak öyle duruyuruluyor... Daha çok kominizmin, kominist yönetime sahip ülkelerin davranış biçimleridir bunlar ama... Bilemiyorum... Orada yaşayıp görmeden tam bir yorum yapmakta zor... Bazı haberler bilirsiniz birilerini gaza getirmek için yapılır etkilide olur biz bu gün İranı düşman biliriz yarın savaşta banane deriz orada müslümanlar katledilir bize ne deriz... Alıştırmada olabilir tıpkı Irak da olduğu gibi...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
:/ iranlılar çözümünü kolay bulur.. her zamanki gibi

bi yere ne kadar yasaklama getirirseniz meraklarını körüklersiniz ve o yasaklar delmeye daha istekli olurlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5