İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IRC 'de ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN- BİLENLER LÜTFEN BAKSIN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar lütfen çok acil yardım

Kanal +r oldu diyor ama onu bir türlü geri alamıyorum :

/mode #sohbet -r

dediğim zaman #Sohbet :Only servers can change that mode -

/os raw mode #sohbet -r
/os mode #sohbet -r

dediğim zaman da -r oldu diyor ama, yazılınca yine +r hatası veriyor.

#Sohbet :You must have a registered nick (+r) to talk on this channel (#Sohbet) -

Bunu nasıl düzeltcem. Lütfen çok acil yardımmmm

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
selam,

IRC'de kanalı kaydettiğin(register) zaman servisler +r modunu atar kanala ve kanalı droplamadan kanalı -r moduna geçiremezsin.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
/mode #kanaladi -R
yazarsan kanala girişi kayitsiz nicklerede açmiş olursun böylece çözülmüş olur :)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok saolun arkadaşlar, Allah razı olsun

navarro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğim zaman da -r oldu diyor ama, yazılınca yine +r hatası veriyor.

#Sohbet :You must have a registered nick (+r) to talk on this channel (#Sohbet) -

Bunu nasıl düzeltcem. Lütfen çok acil yardımmmm

Anlamak mı istemiyorsun ? siber . Ben zaten tüm modların neye yaradığını biliyorum modları anlatmana gerek yok . Bak ne diyor yukarıda kanala yazmak için nickinizin şifreli olması gerek Yani kanal +M konumunda -M ye alınca +r olmayan nicklerde kanala yazabilecek . Yani orada yazan +r olayını yanlış anladığından kanalı -r ye almaya çalışıyor .

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullandığınız version nedir? Eğer ki bilmiyorsanız, /version komutunu uygulayarak öğrenebilirsiniz.

Ben Unreal kullandığınızı varsayarak şu cevabı veriyorum;

+r, servisler tarafından kanali register ettiğinizde kanalın edindiği otomatik bir kiptir. Kanalı droplamadan -r yapmanız imkansızdır.

r : nickserv veya chanserv'de, kayıtlı manasına gelir.
R : kayıtlı olmayan giremesin anlamını taşır.
+R : kanalıma nicki kayıtsız olanlar giremesin, veyahut nick mode olarak kullanıyorsanız, nicki kayıtlı olmayan özelime yazamasın.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamak mı istemiyorsun ? siber . Ben zaten tüm modların neye yaradığını biliyorum modları anlatmana gerek yok . Bak ne diyor yukarıda kanala yazmak için nickinizin şifreli olması gerek Yani kanal +M konumunda -M ye alınca +r olmayan nicklerde kanala yazabilecek . Yani orada yazan +r olayını yanlış anladığından kanalı -r ye almaya çalışıyor .
Evet navarro haklı tam benim sorunumu yazmış. Bana sürekli +r hatası verdiğinden -r yapmaya çalışıyordum. Kanalı -M yapınca düzeldi. Bir IRC forumunda da sormuştum bu soruyu acil diye, orada -M yap düzelir demiş saolsun bir arkadaş onu deneyince düzelmişti. -R 'yi denemedim. Ama -M çözdü sorunu navarro'nun dediği doğru.

Hepinize teşekkürler arkadaşlar

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o zaman ne diye yanlış soru soruyorsun arkadaşım -r yapıyorum +r yapıyor diyorsun.

Webmaster kategorisinde irc sorusu cevaplayanda kabahat!

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman ne diye yanlış soru soruyorsun arkadaşım -r yapıyorum +r yapıyor diyorsun.

Webmaster kategorisinde irc sorusu cevaplayanda kabahat!
*siber*
Arkadaşım saf saf konuşma, eğer böyle dandik dundik konuşuyosan bence sen soru moru yanıtlama, sana yanıtla diyen olmadı zaten. Bilen arkadaşlara sordum beni demek ki sen yanlış biliyormuşsun. Sorduğum soru da yanlış değil, sadece sen gözlerinle değil başka bir yerinle okuyosun soruyu. Bilgisizliğini de bağırıp çağırarak kapatmaya çalışıyosun ama daha çok batıyosun. Pardon bilmiyorum, öğrenmiş oldum ben de de otur.

Ben veren hatayı yazdım, veren hata da yukarda yazdığım gibi (+r) hatasıydı, bana +M diye uyarı verse ben direk -M yapardım sorunu çözerdim, uyarı +r diye olduğu için haliyle ben de -r yapmaya çalışıyordum, hatam ordaymış. Ben de bilmiyordum öğrenmiş oldum. Bilmiyosun konuşma bari. Tamam özür dilerim demek de bir erdemdir, ama sende yokmuş, beklemiyorum öyle bişey. Sen bundan sonra kimsenin başlığına da yazma bence.

Navarro sen de benim yüzümden bu vatandaşla papaz olmuşsun, arkadaşın anlaması kıtmış yapacak bişey yok. Sana da tekrar teşekkürler

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siber sen nasıl konuştuysan ben de aynı şekilde konuştum. Neyse uzatmıyorum, değmez.

NOKTA

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5