İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İrc Fiyat teklifi

N

NoDRaC

Misafir
bir müşterim 4 ip ve 20 kişilk bir irc istedi kurulumunu felan kendisi yapabilirmiş böle bir şey olursa fiyat nekadar olur tekliflerinizi bekliyorum...

Konu yanlıs yere acıldıysa affola....

S

sinangunay

Misafir
IRC için 4 IP ne yapacak ki?
Her daemon için 1 IP yeterli (1 sunucu = 1 Daemon)

Bana kalırsa 4 IRC çalıştıracak :)

Biz normal IRC hizmetleri için 10 YTL/Ay talep ediyoruz onun dışında bayiiliklerde IP başına 6 YTL ücret alıyoruz.
Ama bana kalırsa 30 - 40 YTL al derim uygundur :)

Unutmadan, her DC IRC izni vermez, bunu iyice araştır makinan kapanmasın sonra.

İyi çalışmalar.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:

Biz normal IRC hizmetleri için 10 YTL/Ay talep ediyoruz onun dışında bayiiliklerde IP başına 6 YTL ücret alıyoruz.

İyi çalışmalar.

1 IP 6YTL mi? :D
çok fazla değilmi

S

sinangunay

Misafir
IndexServers' Alıntı:
1 IP 6YTL mi? :D
çok fazla değilmi

IRC IP'i tabii kide :)
Yoksa normal IP'ler bedavaaaaaa :)

IRC demek sistem kaynağı demek. Hele birde NeoStats çalıştırırlarsa tamam artık makina elinde kalır :p

N

NoDRaC

Misafir
sinangunay' Alıntı:

İyi çalışmalar.

merhaba makinam colostorda lnwservers aracılıgıyla aldım izin oldugunu sölediler... Ben bu arkadaşa 1.5 gb alan 30gb bandlı reseller acıcam 4 ipyi sormadım ne yapıcakmıs ama öğrenirim birde 20 kişilk irc kuracagını söledi sizce nekadar bir işlemci yer yada nekadar fiyat cekmeliyim ben 25 ytl fiyat cektim...

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
Sistem kaynakları kullanımı, kullanım amacına göre değişir..
Örneğin botnet veya neostats için kullanacaksa 10 mb alan aç bütün sistemin kaynağını tüketsin. Ama normal 1 unreal kursun ek modüllere fazla yüklenmeden, o zaman 1% CPU yesin. Yani şu kadar harcar diye "kesin" bir cevabı yok.

Fiyat olarak güzel ama biraz az demişsin (bizimle karşılaştırısan). Ama unutma IRC destek web desteğe benzemez :)

İyi çalışmalar

N

NoDRaC

Misafir
sinangunay' Alıntı:
Merhaba,
Sistem kaynakları kullanımı, kullanım amacına göre değişir..
Örneğin botnet veya neostats için kullanacaksa 10 mb alan aç bütün sistemin kaynağını tüketsin. Ama normal 1 unreal kursun ek modüllere fazla yüklenmeden, o zaman 1% CPU yesin. Yani şu kadar harcar diye "kesin" bir cevabı yok.

Fiyat olarak güzel ama biraz az demişsin (bizimle karşılaştırısan). Ama unutma IRC destek web desteğe benzemez :)

İyi çalışmalar

irc konusunda ben kendilerine destek vermiycem onlar kendileri kurcaklar ama dediğin gibiyse botnet ve neostats kullanmalarına izin vermem kendileriyle bir konurum pekii irce kişi limiti nasıl koyabilirim...

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İp sayısı pek önemli değildir içeride kaç proces çalışıcak onu öğrenirsen sevinirim. Örnek uygun shell fiyatları görmek istiyorsan www.kalitehizmet.com bizim siteden bakınız müşterinize kendinize göre bir fiyat çekersiniz. İyi çalışmalar.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişi limitini conf dosyalarından koyarsın ama limiti değişirler
process ve ram limiti koy bence kişi limiti o kadar önemli değil
bilmiosan pm at dosyayı ve eklemen gerekenleri söylerim
neticede 10,000 kişi olmayacak sanırım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5