İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

irc.quakenet.org' a bağlanamıyorum?

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

irc.quakenet.org adresine bir türlü bağlanamıyorum. Mirc 6.15 kullanıyorum ve 1 MB ADSL bağlantım olmasına karşılık sunucudan cevap geldikten sonra bekliyorum ve bu bekleyiş 1 saat kadar sürüyor. Belki daha fazla da sürüyordur ama ben ancak o kadar bekleyebildim, sonra ne mi oldu? Hiçbirşey. Mirc' i kapattım ve işlere devam ettim....

Bu sunucuya bağlanan ve aktif olarak kullanıcı olan varsa ve yardım ederse sevinirim...

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
/server ngi.it.quakenet.org yazarak bağlanabilirsin. Ana hub'da şu an sorun var gibi gözüküyor.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
http://staff.quakenet.org/servers.phtml adresine giderek lokasyon konumundan Türkiye'ye yakın olan ülkelerin sunucularından bağlanmayı dene. Bu çözüm olacaktır.

Eğer buda işe yaramazsa o zaman bir problem var demektir,

Firewall kullanıyor olabilirsin buda veri akışını engeller neticesinde Quakenet'e bağlanamazsın.

Belkide, port 113 bloklanmış olabilir, bunun içinde identd'yi disable etmelisin. Ayar yolu şu şekilde; Mirc options > Connect > Identd > Enable Identd server seçeneğini disable yaparak bağlanmayı dene veya kısaca /identd off yazarakta bunu yapabilirsin ancak bu bazı sürümlerde çalışmıyordu.

Veya, ISS'nin dns sunucularında bir sorun var. Bunun içinde ISS'n ile görüşmen gerek.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bu arada mIRC'nin yeni sürümü 6.16'yı yüklemeni öneririm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5