İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ircd ve web icin sunucu ariyorum...

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar...

2003-2004 yillari arasinda ircd hosting satisi yaptigim firmayi tek kaldigimdan dolayi kapatmistim . simdi tekrar cok daha iyi ileriye yonelik bir ekip kurdum ve bir daha cok zorlu engeller olmadigi takdirde kapatmiyacagim. hem ircd hem web hosting sagliyacagim icin sunucu seciminde cok daha dikkatli olmam lazim. oneridede bulunursaniz cok memnun olurum.

Uzun sure oldu bu isi yapmiyali araya askerlik girdi falan filan yonetimini kendim yapabilirim fakat exploit, ddos gibi saldirilara karsi bilgim yok o konudada kesinlikle kiraliyacagim yer bana destek vermesi lazim yani bi nevi garanti vermesi lazim. aslinda sunucu secimi icin bir kac shell isi yapan firma ile konusmak lazimdi ama burayi uygun gordum. yukaridada belirttigim gibi sunucu satmak zorunda degilsiniz oneridede bulunabilirsiniz ve bu beni cok memnun edecektir. lokasyon secimide yok aklimda neresi hangisi hangi ozelliklerde nasil iyi olur suanki sartlari bilmiyorum o konudada bilgi edinmek istiyorum. odemelerimi aylik yapabilirim mumkunse kurulum ucreti gibi bisiy olmasin ve mumkunse aylik sunucu ucreti 120 - 130$'i gecmesin. bu demek degildirki illaki 120 ve ya 130$ olacak diye cok karsilastim ben gecenlerde bir milyara kadar domain ariyorum yazdim bana cikarttiklari domain ornek veriyim mudanyakanali.com fiyati ise 900ytl. bunun gibi seylerlede karsilasmak istemiyorum. simdiden anlayisiniz ve ilginiz icin cok tesekkur ederim. sevgiler saygilar.

Murat SARMAN

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fdc ile cok sorun yasar. Bizzat ben biliyorum.
Suan netdirekt ile calisiyorum. www.teknoserver.net adresinden sunucuyu kiraladim.
Uptime ve hiz degerleri gercekten cok iyi.

****:~# uptime
3:51PM up 61 days, 3:19, 1 user, load averages: 0.39, 0.78, 1.01
****:~#

3:51PM up 61 days, 22:02, 1 user, load averages: 0.96, 1.40, 1.61

kendime ait iki sunucumun uptime bilgisi. 2 sunucuda aldığım günden bu yana açık. Lütfen yaşadığınız olayı genelemeyiniz yada fdc'ye doğru taş atmayınız, biraz da kendinize dönüp bakınız.

Death; FDC'yi de alternatifler arasına almalısın. FDC'den sunucu satan arkadaşlarımız var forum da eminim ki yardımcı olacaklardır.

saygılar

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3:51PM up 61 days, 3:19, 1 user, load averages: 0.39, 0.78, 1.01

3:51PM up 61 days, 22:02, 1 user, load averages: 0.96, 1.40, 1.61

kendime ait iki sunucumun uptime bilgisi. 2 sunucuda aldığım günden bu yana açık. Lütfen yaşadığınız olayı genelemeyiniz yada fdc'ye doğru taş atmayınız, biraz da kendinize dönüp bakınız.

Death; FDC'yi de alternatifler arasına almalısın. FDC'den sunucu satan arkadaşlarımız var forum da eminim ki yardımcı olacaklardır.

saygılar

simdi ircd calistiracagim icin ona uygun fiyatida ucuk olmuyacak nasil bir sunucu olabilir ?

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
simdi ircd calistiracagim icin ona uygun fiyatida ucuk olmuyacak nasil bir sunucu olabilir ?

10 kişlik ircd var 100 kişilik ircd var, bilmum modul eklenmişircd var yaln ircd var. kafandaki yapıyı anlatırsan tahmini bir donanım gereksinimi dşünebiliriz.

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 kişlik ircd var 100 kişilik ircd var, bilmum modul eklenmişircd var yaln ircd var. kafandaki yapıyı anlatırsan tahmini bir donanım gereksinimi dşünebiliriz.

toplam 30 ip olabilir yada en fazla 32.
her sunucuyu 200 kisilik hesap edelim.
radio hosting yine ip sayisina gore yani 30 - 32 tane
ayrica webserver olarakda kullanacagim sadece ircd degil yani, web server kullanacagim ama tabiiki 1000 tane site barindiramayiz en azindan 100 tane host saglamasi lazim siradan siteler olarak dusunucez yani hitleri cok yuksek olmayan.
ircd modulleri olarak spy, rmtkl bi kac modul daha eklenebilir. radio icin eggdrop olabilir. oyun botu icin eggdrop olabilir. extra program olarak ya stats yada proxy korumasi olabilir, yine ayni sekilde ip sayisina gore.
simdilik aklima gelen bunlar. birde panel olarak hep plesk kullandim isletim sistemi olarak redhat7.0 7.2 7.3 9.0 fc1 fc2 kullandim. simdi ise centos varmis onun hakkindada bilgim yok bilgi verirsen sevinirim. simdilik bu ay bu is icin 100 en fazla 200ytl bir miktar ayirdim biraz komik olabilir ama durumum bu sekilde. simdiden cok tesekkur ederim, saygilar sevgiler. he birde son olarak msn adresinizi yazarsaniz sevinirim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
fdc sana uyuyor sende ona hocam .

fiatlara bir göz at.

amd performans düşer diyorlar irc de .bunuda göz önünde bulundur .

180 dolar civarında olacaktır senin isteklerine göre bir sunucu

ip ler fdc de ücretsiz bu arada

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5