İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İş Bilen Webmasterlara Açık Teklif.!

broadcaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Freelance olarak başlayacak yapılan işin kalitesine bağlı olarak standart çalışma imkanları ve istenirse ofis ortamı verilecektir.

İlgili Webmaster'ın iyi seviye'de MYSQL,PHP ve Grafik tasarım bilmesi gerekmektedir.Lütfen ASP gibi non-open source yazılımları bilen arkadaşlar bağlantı kurmasınlar.

BAŞVURULAR Referans listesi ve Kısa bir özgeçmiş ile SADECE [email protected] adresine kabul edilecek ve aynı gün bilgi verilecektir.

BU İLAN KESİNLİKLE REKLAM VEYA ÖZGEÇMİŞ İÇİN VERİLMEMİŞTİR.KONU VE İŞ CİDDİ AÇIK TEKLİFDİR.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bence siz asp'yi non-open olduğu için değil hostingi pahalı geldiği için istemiyorsunuz. bi de bu ilan biraz ucuzcu işi gibi geldi.

B

burak

Misafir
PHP ve MYSQL , ASP ve ACCESS/MSSQL den daha verimli bir teknoloji ve daha ucuz(genellikle bedava) , ucuza yapmak varken neden bosuna para versin ki.

broadcaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burak'a kesinlikle katılıyorum.Diğer yandan Windows TABANLI yazılımlar ile neden kendimizi kısıtlayalım asp vardı şimdi asp.net oldu yarın ne olur bilinmez Bill Gates'i neden zengin edelim1.Artık Windows'da Open Source(Unix,Open BSD ve Linux)artık hemen hemen aynı fiyat'da host ediliyorlar...Arada olabilecek 1-2 USD bizce hiç önemli değila ma sizin ucuzcu mantığınız burada kalabilir.Diğer yandan PHP ve MYSQL'ile çalışmayan bir işletim sistemi söyleyin.Birde %100'ünün desteklendiği asp mantıkllı open source işletim sistemi.

Dolayısı ile Gelecek LİNUX ve OPEN source Tabii ileriyi görüyorsanız.Ve Anlık iş yaptırmak isteseydik direk template alıp edit ederdik bu iş biterdi.İnan hiç masraf edilmezdi.Ancak elimizde her hafta Onlarca iç varken ve bunlara dahil yetişemiyorken işimizi büyütüp başka bir arkadaşı daha bünyemize katmak'da bir sakınca görmedik.Ama ilk tasarımında da denemek hakkımızdır sanırım.(Bunda ucuzculuk nerede.?)

Bu sebeple AÇIK İLANIMIZ DEVAM EDİYOR KENDİNE GÜVENEN Bu işi hakkıyla yerine getirdiğine inanan Programcı ve Web Masterlar sizleri bekliyoruz.

İyi şartlarda çalışır Yaptgığınız işin kalitesine bağlı olarak iyi gelir sahibi olursunuz...

[email protected]

PLUS 4 WEB

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
gelecek kaygılı bu mesajdan sonra aklıma bir soru geldi?

neden bu kadar linux ve open source sevdalısı varken herkes bill amcanın windows'unu kullanıyor?

cevabı ven vereyim kimse yazılım piyasasını open source bırakmaz!

1-2 $ host farkı olabilir. ama sunucu üzerinde kullanılan yazılım lisansı fiyatlarından haberiniz olduğunu düşünüyorum.

neyse sizinle tarışmak değil amacım sizde "open source" larlarınızla mutluluklar dilerim:)

S

Sticks

Misafir
zokkie sana şunu söyleyeyim:

Bir insan ticari olarak bir beklentisi var ve kendine güveniyorsa konu hosting'in ne kadar ucuz veya pahalı olduğu değildir. Konu ticaret , yani paradır. Bunu bilmen senin yararına olur.

Ve sen öyle diyorsun ancak şöyle birşey vardır ki ; Türkiye'de ASP hosting çok ucuzdur çünkü çoğu kendini host sanan kişiler Unlimited yani sınırsız sandığı yerlerden dedicated veya Reseller hesabı alırlar ve sınırsız diye adlandırdıkları paketleri size ucuza kakalarlar. İki gün sonra batınca da kapatırlar yada seni dolandırırlar. Fakat yurt dışı pazarına baktığın zaman ASP değil PHP tercihtir ve PHP geleceğin dilidir.

Ve sana da tavsiyem insanların başlıklarına "bu ilan biraz ucuzcu işi gibi geldi." diyeceğine bildiğin var ise sen sun insanlar yararlansın yada bilgi sahibi olsun. Değil mi ? Neyse uzatmaya gerek yok . İyi çalışmalar , başarılar.
zokkie' Alıntı:
bence siz asp'yi non-open olduğu için değil hostingi pahalı geldiği için istemiyorsunuz. bi de bu ilan biraz ucuzcu işi gibi geldi.

C

canm

Misafir
Tartışmanın sonunu sanırım şu iki site belirler.....
Yahoo=PHP+Unix
Google=(C++) + Linux Redhat.
Ve dünyanın en büyük hosting şirketi olan Exodus = Linux Serverları kullanıyorlar..hatta (gazımı alamadım :)) ) Yine dünyanın en büyük özel efekt şirketi olan ILM (Industrial Light&Magic) te Linux Server a geçti...

Hani noldu Bill Amcaya ? :)))))

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bunu yazanların yazarken microsoft internet explorer kullanması ne acı ;)

B

blade

Misafir
Asp yazmak zordur çünkü asp php gibi elini salladın heryerde bedava script olarak dağıtılmaz. asp nin bir inceliği sitili vardır herkes yapamaz zor iştir. Ama arkadaşı kınamıyorum bir türk olarak haklı bu yurdun %90 ı bir iş yapmadan para kazanmanın peşinde o da doğal olarak topluluğa uymuş... Meeeeeeee Meeeeeeee
Bill gates e laf bulacağına onun yaptığı herhangi bir yazılım üzerinde ondan daha usta olduğunu daha iyisini yapabileceğini ispatla. İnsanlar bu imparatorlukları taş atarak kurmadı ona buna laf bulacağınıza kendiniz ispatlayın. asp- asp.net oldu yarın ne olurmuş oldu çünkü keyif için olmadı artık asp html php javascript yetmiyor ondan oldu. EEE tabi size yarnılmaz ayrıca tabii gereksiz canım biz teknolojiyi 10 yıl geriden izlediğimiz için asp.net bizim neyimize php fazla bile:))))
Neyse beyler bu kadar yeter bu arkadaşa cvp bile vermemek lazım ama neyse hadi yine iyisin.
Dostoyoski nin söylediği gibi 'iyi nin en iyisiyle kötünün en kötüsü aslında eşittir' . Sanırım bu senin düşünce tarzına tamamen uyuyor.

gelistirici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. 12 yıldır bu sektörde yazılım yaparım. Son iki yıla kadar beş para kazanamadım. Neden mi? Open Source zırvalığı yüzünden.
2. Open source dediğiniz şeylerin hepsinde en az bir can alıcı eksik vardır. Hiç bir zaman tam bir yazılım open source edilmedi.
3. Bedavacılık kanınıza işlemiş. Sizde bedava iş yapmak zorundasınız artık. yanlış mı? Bir şeyler aldık, vermemiz gerekir diye düşünmediniz mi hiç...
4. ASP ile MySQL gayet şık ve başarılı da oluyor. Örneği : http://www.kenthaber.com adresinde...
5. ASP yazmak o kadarda zor değildir ve Scripti de bulabilirsiniz.
6. Ben de open source bazı kaynaklar verdim, veriyorum... Ancak, sadece prestij için. Ve bunun gerçektende hata olduğuna inanıyorum. Sektörün gelişmesi için çivi çakmanın bile ücretli olması gerekmez mi... A evet, işte buna dikkat. "Taksici bile sizden fazla para kazanıyor". Neden? "Abi, kolay... Ücretiz kaynaklar var hallederiz." kimi halldettin birader? Kendini...
7. Son Söz: PHP için gerçekten ücret ödemek gerekmez. MySQL içinde...Linux içinde. Unutmayın ki geleceğin dili olmak için 3-5 open source programcısının bedava zamanlarını ayırıp yapacağı işle milyar dolarlık bir bütçenin yapacağı iş aynı olamaz. ASP.NET elbette çok güçlü bir desteğe sahip.
8. Bol kazanç dileklerimle.(Open Source ile imkansız tabiki:) )

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,

İlk mesajı gönderen arkadaşımızın yazdıklarını dikkatle okuyun lütfen.
Arkadaş open source demiş ve ihtiyacını belirtmiş. Kimseden ASP PHP kıyaslaması falan istememiş. Yasak değil tabii mesaj göndermek. Ancak, biraz da konu ile ilgili mesaj yazan ve bu mesajları okumak isteyenleri düşünün. ASP ile başladınız diye ve para kazanamıyorsunuz diye neden sürekli bu konuyu uzatıp duruyorsunuz. Yeni bir mesaj atarsınız "ASP mi PHP mi?" diye konuyu orada tartışırsınız.
Ayrıca, konuyla ilgili olmadığı için PHP ve open source aleyhinde yazılan mesajlara herhangi bir yanıt vermiyorum. Kesinlikle verilebilecek yanıt olmadığı düşünülmesin.

Saygılar,

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php ve mysql geliştiricisi olarak söylemek istediğim birkaç şey var; öncelikle php, mysql veya linux birkaç adamın geliştirdiği bir sistem değil, tam aksine yüzbinlerce yazılım geliştiricisi olan sistemlerdir. windows gibi 100 kişinin üzerinde çalıştığı sistemler değildir.

windows eğer yaptığı işe tam anlamı ile güveniyor olsaydı, windows 2000'in kaynak kodları internete yayıldığında o kodları gösteren siteleri heklemezdi yada güvenlik konusunda kırmızı alarm vermezdi yada dünyaca ünlü dedektiflik şirketlerine milyar dolarlar bayılmazdı.

linuxcular kendilerine o kadar çok güveniyorlarki, o kadar iyi iş yapıyorlarki sistem kodlarını milletin eline vermek için can havliyle çalışıyorlar.

başka bir konu; eğer linux sizin deyiminizle ...tan olsaydı IBM, Motorola, Turkcell, Telsim, IMKB, Aycell, TTelekom ve bağlı şirketler ve bütün dünyada bu tür irili ufaklı yüzbinlerce şirket sunucularında linux kullanmazdı.

open source yüzünden para kazanamamak saçmalıktır. open source sistemler doğru kullanıldığında ve doğru pazarlama stratejileri ile pazarlandığında para kazanmamak sadece aptallıktır.

G

Gold

Misafir
Selamlar..
Tamamen open source yanlisi bir bilgisayar sistemeleri yoneticisiyim.
Bu tartismada bir tek sey soylemekle yetinecegim;

"Meyve veren agac taslanir.."

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ya kimse php kullanılmasın demiyo ya da open source bi savaş açılmış pozisyonu doğmasın isteyen istediğini kullanır tabi de bu tartışmada ilk yazıyı yazan arkadaşın derdi open source'u korumak değil sadece 2$ daha ucuz olsundu. ok?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5