İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşe Yaramayan SEO Uygulamaları

Akif95

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
herşeyden önce görüntü kalitesine önem verenler için aşağıdaki kaynak adresine gidip okumanızı öneririm.

Bazı SEO teknikleri vardır ki bunlara SEO Tekniği demeye çekiniyorum heryerde karşıma çıkıyor. SEO konusunda yeterli eğitimi almamış kişiler yani bu işe çok yeni başlayan kişiler tarafından forumlarda yazılır.
Şimdi size bu gıcık yöntemleri söylemek istiyorum.
1-) AutoSorf
Özelliklede Free site sahiplerinin kullandığı birşey. Örnekle açıklamak gerekirse siz 15 saniye birinin sitesinde açık kalıyorsunuz ve kredi kazanıyorsunuz, daha sonra kazandığınız krediye göre de 15 saniye sizin sitenizde geziyorlar. Google’nin sevmediği işler..
2-) Toplistlere Eklemek
Bunu yapan arkadaşlarıma çok kızıyorum. Forumlarda yazıyorlar “site ekle hit kazan / site ekle yüksel” vs.. Nah yükselirsin! Kaç kişi toplistlerde site arıyordur bir kişi acaba ? Nasıl hit gelecek ? Hite gerek yok önemli olan backlink diyenler içinde cevabım var elbette, toplistler link çöplüğüdür. Sen siteni binlerce linkin arasına ekleyip Google sıralamalarında düşüş yaşayacaksın, adam sana verdiği kodla tertemiz backlink alacak. Ne güzel iş!
3-) Programla Hit Almak
Alın size para tuzağı! Adamın biri bir program yazıyor. Bu programda değişken ip’lerden sitenize istediğiniz kelimede tıklanıyor ve mesela haftalık 2-3k hit sağlıyor. Birkaç günlük faydasını görürsün sonrası hep düşüştür.
4-) Pop-up ile Kendi Sitenizi Açmak
Bazı arkadaşlarımız var ki anasayfaları 20k hit alıyor olsun. Sitesinin index dosyasına pop-up kodunu yerleştiriyor ve günlük hiti 20k’dan 40′k ya ulaşıyor. Tabi Google bunu anlamayacak kadar gerizekalı değilmi!?
5-) Forumların Sırf Üye Panelinden Backlink Kazanamk
Bildiğiniz gibi vBulletin, SMF, myBB gibi scriptleri kullanan forum sitelerinde üyeler kendi profil sayfalarına websitelerini ekleyebiliyorlar. Bazı arkadaşlarsa sırf bu sitelerden backlink kasmaya çalışıyor. Hatta Google Adsense reklamlarında bazen 9-10$ a backlink kasan yabancı uyruklu sitelere de rastlayabilirsiniz. Herneyse işe yaramıyor. Kanıt istersniz işte size sadece forum sitelerinin üye profil sayfasından backlink kasmış bir site, buyrun. Backlinklerde bulursanız haber verin çünkü biz 1000 forum panelinde yaptırdık, rapordada kontrol ettik robots.txt yüzünden linkler görünmüyor
icon_smile.gif

6) Meta Çöplüğü
Title’ye, açıklamaya, anahtar kelimelere çok fazla harf girerseniz, spam sayılacak anahtar kelimeleri yazarsanız işiniz yaş. Az, öz, temiz bir meta’yı tüm arama motorları sever.
Şimdilik aklımda kalanlar bunlardı. SEO ne değildir yazımı da şuradan okuyabilirsiniz..
RSS’den Takip Et!
Kaynak: SeoAnalizim.Net

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
2-) Toplistlere Eklemek
Bunu yapan arkadaşlarıma çok kızıyorum. Forumlarda yazıyorlar “site ekle hit kazan / site ekle yüksel” vs.. Nah yükselirsin! Kaç kişi toplistlerde site arıyordur bir kişi acaba ? Nasıl hit gelecek ? Hite gerek yok önemli olan backlink diyenler içinde cevabım var elbette, toplistler link çöplüğüdür. Sen siteni binlerce linkin arasına ekleyip Google sıralamalarında düşüş yaşayacaksın, adam sana verdiği kodla tertemiz backlink alacak. Ne güzel iş!
[[/URL]

Başkalarının fikri nedir acaba bu konuda ?

T

trgy

Misafir
Toplistlere eklenirse sitenizin index alma hızı artabilir fakat üst sıralarda pek yardımcı olmaz. Bunu şöyle düşünelim daha açıklayıcı olur.

Arabanın içine yani koltuklara ufacık bir pepsi yazısı yazdık diyelim bu ancak arabaya binilirse görülebilir. Bir de arabanın dışına koyduk diyelim bu ise her zaman görülebilir.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Toplistlere eklenirse sitenizin index alma hızı artabilir fakat üst sıralarda pek yardımcı olmaz. Bunu şöyle düşünelim daha açıklayıcı olur.

Arabanın içine yani koltuklara ufacık bir pepsi yazısı yazdık diyelim bu ancak arabaya binilirse görülebilir. Bir de arabanın dışına koyduk diyelim bu ise her zaman görülebilir.
Peki 50 adet topliste eklemek ile edineceğimiz faydayı 1 adet pr3 link bize sağlarmı? Yoksa sağlam linklerimiz olsa bile toplistleride es gecmememiz mi gerekir?

T

trgy

Misafir
Peki 50 adet topliste eklemek ile edineceğimiz faydayı 1 adet pr3 link bize sağlarmı? Yoksa sağlam linklerimiz olsa bile toplistleride es gecmememiz mi gerekir?

Bu soru aslında doğru bir soru değil. Aldığın alacağın backlink nereden olacak o önemli. Diyelim ki 2000 kayıtlı ve senin içeriğin ile alakalı ve 10 yıldır açık bir yerden link aldın. Bu aldığın link 50 topliste bedel ama yeni açılmış ilk güncellemede pr3 olmuş alakasız bir yerden alırsan hiçbir faydası olmaz.

Kısacası bu sorunun cevabı kendinde saklı. Nereden ne şekilde ve ne kadar süreli link aldığına bağlı. :)

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Toplist yükseltir link sabitler. Çoğu kişi bilinçsiz kullanır herkez bilinçli yaparsa bu işin tadı kaçar :)) Herşeyin bir püf noktası var. Toplist doğru kullanıldığında fazlası ile etkin bir yöntemdir. ;)

Akif95

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Toplist yükseltir link sabitler. Çoğu kişi bilinçsiz kullanır herkez bilinçli yaparsa bu işin tadı kaçar :)) Herşeyin bir püf noktası var. Toplist doğru kullanıldığında fazlası ile etkin bir yöntemdir. ;)

bilinçli kullanılınca zaten herşey iyidir ;)

bizim wm'lerimiz ne yazıkki herşeyi abartıyor.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Genel link ekleme mantığı bence şudur;
-Linkler mutlaka karşılıksız ve kalıcı olmalıdır.
-Siteye yaşı ve içeriğinizle ilgili bir kaç kalıcı yüksek prli siteden link alabilirsiniz.
-Siteniz ayrıca konu içinde yan sayfalardan ana sayfanıza ve hatta yan sayfalarınıza link alabilmeli.
Bunlar gibi birçok şey eklenebilir. Bence en sağlam link; içeriktaş ve kalıcı linklerdir. Eklediğiniz linkler bir süre sonra kaldırılırsa ters teper ve neye uğradığınızı şaşırırsınız. Bu şekilde şaşkınlık yaşamamak için her bloga link kasmayınız. Hatta 3-5 aylık link satın almayınız.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
1-2-3 ve beş için katılmıyorum. klasik laflar bunlar.denedin mi hiç otosörfün faydası var mı yok mu?botla içerik çekilmiş yaklaşık 4k post olan blog 3 ayda ancak 8 index aldı.sadece 8 yazı indexlendi.uyduruk bir otosörf sitesine sitemi ekledim ve bir de frame kırıcı koydum .günde sadece bir saat döndü.4. günde nerdeyse 3k index aldım.

toplistlerde sadece realiste bir hile ile en çok girilen sitelere çıkar siteni bak bakalım günde kaç hit geliyor realistten?

adam programla google referanslı hit yolluyor sitenize faydası olmasa binlerce kişi digitalpointsde almazdı.

aynı şekilde profil backlink olayına da binlerce kişi satın olıyor.yüzlerce profil backlink satan site var.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yukarı vermiş olduğunuz maddelerin hepsinin yararı vardır, fakat bilinçli ve bu yollar ile nasıl fayda sağlayabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Forumların altındaki imzalarınızdaki linkler size indexlenme gibi konularda yarar sağlar. Toplistler başka bir sebeple işe yarar ve bunların hepsi bir ara da olunca ortaya seo başarısı çıkar. SEO sadece toplist yada başka şeyler yapılarak ortaya çıkan bir başarı değildir. Aksine yapılabilecek çalışmaların tümüdür.

thebaboli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5-) Forumların Sırf Üye Panelinden Backlink Kazanamk
Bildiğiniz gibi vBulletin, SMF, myBB gibi scriptleri kullanan forum sitelerinde üyeler kendi profil sayfalarına websitelerini ekleyebiliyorlar. Bazı arkadaşlarsa sırf bu sitelerden backlink kasmaya çalışıyor. Hatta Google Adsense reklamlarında bazen 9-10$ a backlink kasan yabancı uyruklu sitelere de rastlayabilirsiniz. Herneyse işe yaramıyor. Kanıt istersniz işte size sadece forum sitelerinin üye profil sayfasından backlink kasmış bir site, buyrun. Backlinklerde bulursanız haber verin çünkü biz 1000 forum panelinde yaptırdık, rapordada kontrol ettik robots.txt yüzünden linkler görünmüyor

Merhabalar
Bu yorumunuza ne yazık ki katılmıyorum. Çünkü bende bu işi yapıyorum. Bende kendi sitem için bir adet p4 siteden link aldım ve profil backlink yazılımımla forumlardan profil ve imza linki alarak google da backlink kelimesinde 3. sıraya çıktık. Bu konuda ne dersiniz? Ayrıca indexleme olayı çalışmayı yapana bağlı. Forum linkleri zamanla indexlenir ve unutmayın çok etkilidir
Saygılarımla
Sinan AKDAŞ
Backlink Builder 2 Satış Teknik Destek ve Hosting Uzmanı

X

Xman

Misafir
Bende hiç birine katılmıyorum maalesef, kullanmasını bilirseniz hepsinden de fayda sağlarsınız..

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
googleden kelime bazlı siteye girişler faydalıdır! yalnız bunun kalite ıp ler ile yapılması gerekir! google dünyanın en büyük proxy listesine sahiptir ve kullanılan çoğu proxy tanır ve karalistesindeyse onun üzerinden yapılan girişlere hit vermemesi gayet mantıklıdır ancak sen benim siteme gir bende seninkine şeklinde insan tabanlı(gerçek kullanıcı IP si) girişlere kesinlikle hit verir..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Konu bir miktar hortlamış.

Bu konuda görüşüm şudur: Tek tek yöntemler üzerine konuşmayacağım. Arama motorunu bir şey yapmaya zorlamanın ve arama motorundan bir şey sakladığınızı göstermenin yolu başarısızlıktır.

Daha iyi bir sıralamanın yolu akıllıca davranmaktan geçiyor. Belirli özellikeri incelemek için yeterince istekli olup zaman ayırmak mutlak başarıyı getirir.

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Walla toplist , backliks sanırım hikaye o kadar ben backliks aldım.Adam yeni site acıp 3 post ile ilk sayfada.
1.EMD-Exact Match Domain
2. On Page Seo
Benim gözlemdiğim bu ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5