İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

isimtescilde SARARAN domain GODADDYe transfer?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
domain sanırım son 1 ay a girince sararıyor. subat 22 civarına kadar süresi var. Bu domaini nezaman transfer etmeliyim. yani ne kadar sürüyor. Son bikaç gune kalırsa arada kalıpta 1 ay uzatma olaylarına girer diye sormak istedim.
Sadece godadyden transfer islemi yapmak yeterlimi ? isimtescille işim olur mu ::)

Daha once deneyen yapan birileri varsa anlatırsa sevinirim. vede promosyoyn kodları var en ucuz yontem nedir bunuda yazabilirsiniz.

tesekkurler

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçenlerde bitiş süresine 4 gün kalan bir domaini başarıyla transfer ettik.Daha ilerisini denemedim hiç.

Transfer için yapman gerekenler şunlar.

Öncelikle isimtescil'den domainin varsa kilidini kaldır.Daha sonra domainin Auth kodunu öğren.Daha sonra Godaddy'den transfer başvurusu yap.Transferin bir aşamasında senden auth kodu isteyecektir mutlaka.Sana gelen maili onaylayarak transferi onayla ve bekle.5-7 gün içerisinde transfer gerçekleşecektir.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Geçenlerde bitiş süresine 4 gün kalan bir domaini başarıyla transfer ettik.Daha ilerisini denemedim hiç.

Transfer için yapman gerekenler şunlar.

Öncelikle isimtescil'den domainin varsa kilidini kaldır.Daha sonra domainin Auth kodunu öğren.Daha sonra Godaddy'den transfer başvurusu yap.Transferin bir aşamasında senden auth kodu isteyecektir mutlaka.Sana gelen maili onaylayarak transferi onayla ve bekle.5-7 gün içerisinde transfer gerçekleşecektir.

o halde bir süre sonra baslamam gerekiyor transfer olayına :) Cevap icin Tesekkurler.

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4-7 gün içinde transfer olayı bitiyor. domainin sana ait olduğuna dair e-mail adresine isimtescilden onay kodu gelecek.. başka işin kalmıyor eski firmayla

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
İlk olarag isimtescilden transfer kodu alıyorsun ve bende yukarda yazan arkadaşlar gibi son 6-7 gün kalan domainimi aynı şekilde aktardım ve kesinlikle sorun yaşamadım. Transfer kodunu aldıktan sonra da aynı kodla GoDaddy firmasında transfer işlemlerine başlıyorsun. İşlemlerinde sorun olmaması için gerekli bilgileri doğru verirsen kalan kısa sürede sorun yaşamadan işlemini bitirmiş olursun.

GoDaddy gerçekten kalite bir firmadır ve sonuna kadar tavsiye ederim. Domain panelleride tam profesyonel bir şeydir.

Kolay gelsin kardeşim.

---

Konu eski ama yeniler için bilgilendirme olması açısından yazıyorum bunları.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5