İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

islami database

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bilgili arkadaslarimizin bilgisine biraz ihtiyacimiz var eger musait iseniz

wordpress de

WordPress database error: [Table 'sefaat.wp_yeniusers' doesn't exist]
SELECT ID FROM wp_yeniusers WHERE user_login = 'admin'

WordPress database error: [Table 'sefaat.wp_yeniterm_taxonomy' doesn't exist]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_yeniterms AS t INNER JOIN wp_yeniterm_taxonomy AS tt ON tt.term_id = t.term_id INNER JOIN wp_yeniterm_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag') AND tr.object_id IN (365, 363, 362, 359, 356, 355, 354, 353, 352, 351) ORDER BY t.name ASC

soyle bi sorun yasadik sunucumuz godaddy deydi ve hostgator a gectik acaba bu tablo veya mysql bozuklugu (artik ustadlar ne isim veriyorsa) nasil duzeltebilirim insALLAH RABBIM razi olsun (amin)

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wp_yeniusers ve wp_yeniterm_taxonomy isimli tablolar veritabanınızda bulunmadığı için hata alıyorsunuz.

Sorun nasıl oluşmuş olabilir ?
-Yedek alınırken veya içeri aktarılırken yarım kalmış olabilir.
-Düşük bir ihtimal isimler değişmiş olabilir.

Nasıl düzeltilebilir ?
-Veritabanını sıfırlayıp orjinal yedek tekrar veritabanı içine aktarılabilir.
-Bu isimdeki tablolar manuel olarak tekrar oluşturabilir. Tabii daha önceden bu tablolar içinde bulunan bilgiler olmayacaktır. Yeni bir hataya sebebiyet verebilir.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
islami bilgileri içeren veritabanı anlamına gelebilir :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
şimdi niye böyle yazdın diye soracaksın, din düşmanı olacaksın.
yani alemi nedir " islami database " yazmanın?
" arkadaşlar database şu sorun var. yardımcı olurmusunuz " yazmak varken
yani " islami database " yazınca dahamı duygusal olur ve daha çokmu yardım gelir?

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites belliki amacin yardim etmek degil bari kalp kirma deki bi yanlislik olmus olabilir sen boyle soyleyince haklimi oldun daha rutben artti .... neyse

desolate abi zahmet verdik kusura bakma ama burda eksik bir tablodanmi bahsediyor yoksa bozuk bi tablodanmi bahsediyor cunku daha onceki kullanimimda yorumyapmak istedigim zaman hata aliyordum ( sayfa bitti diyordu )...

yardimin icinde tsk ederim abi

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden böyle birşey yapmış olabilir ?
-nickname'i de islami olduğu için, benim database'im anlamına getirmiş olabilir.
-içinde islami bilgiler olduğunu vurgulamak istemiş olabilir.
-dediğin gibi "bu bir din vazifesidir" anlamına getirmiş olabilir
-bunlardan hiçbiri aklından geçmemiş, öylesine yazmış olabilir.

dipnot : sanırım dinlenmeliyim, çok fazla neden-sonuç ilişkisi kurmaya başladım. konuyu da daha fazla saptırmak etik olmaz.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
desolate abi zahmet verdik kusura bakma ama burda eksik bir tablodanmi bahsediyor yoksa bozuk bi tablodanmi bahsediyor cunku daha onceki kullanimimda yorumyapmak istedigim zaman hata aliyordum ( sayfa bitti diyordu )...

yardimin icinde tsk ederim abi

Estağrufullah, kusur falan yok. "sefaat.wp_yeniusers doesn't exist" sefaat isimli veritabanında wp_yeniusers isimli tablo tamamiyle yok demektir.
Eğer daha önceden de olmasaydı, yine aynı hatayı alırdınız.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
islam : özel mesajını aldım. kusura bakacak birşey yok. bu mesajı yazarken " kelime hatası " yaptığını yazmışsın özel mesajında. açıklama için teşekkür ederim. benim samimi mesajımı algılamışsın. ayrıca tşk ler.
zaten gergin olan bu ortamda, bu tür yuvarlamalar olağan seyiri bozabiliyor.

kolay gelsin

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi ben ifade eksikligimden dolayi ozur dilerim web olayinda cok iyiyim diyemem bu yuzden tarif eksikligim var kusura bakma tek amacimiz insanlara islami hizmet sunabilmek gordugun gibi basligi bile :) hatali yazmisiz bu yuzden sende kusura bakma...

ozetle sunu ifade etmek isterim abime ...

eskiden : tek hata suydu

yorum yapmak istedigim zaman sayfa bitti diyordu bembeyaz oluyordu ve geri geldigimde f5 yaptigimda yorumumun yapildigini goruyordum bunun haricinde bi sorun yoktu.
eksik tabloya gelince baska bi yere sifir kursam ve ordaki isime yarayan tabloyu alabilirmyim ? acaba

favorites abi dedigim gibi amacim acindirmak degildi eger oyle algilandi ise kusura bakmayin...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet sıfırdan başka bir yere kurup o tabloları PhpMyAdmin ile seçip kurabilirsin ama neden silindiyse ona göre bir çözüm üretmen lazım. Yorumlarla ilgili tablolar değil de başka şeyler yok gibi yeniusers filan bu ne demekse artık o tabloyu bulamıyor. Wordpress de böyle bir tablo mu var:)

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle hiç wordpress kullanmadığımı belirteyim. Fakat, isimlerden anladığım kadarıyla orjinalinden gelen değil de ek paket olarak kurulum neticesinde oluşturulmuş tablolar olabilir. Farklı bir veritabanına, aynı paketi veya aynı sürüm wordpress'i tekrar kurun. PHPMyadmin'e girip yeni kurduğunuz veritabanındaki tabloları, eski veritabanına taşıyabilirsiniz. Eğer taşıma işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, söyleyin açıklamalı resimleri koyarım.

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi sanirim siz sifir veritabina konulari eklemeyi soyluyorsunuz yani bunu resimli anlatabilirseniz cok minnettar kalirim daha oncede bu sekilde sorunlar yasadim yani sifir database e sadece isine yarayan bilgiyi atabilmek guzel bir bilgi olurdu simdiden tsk ederim desoLate abim tsk ederim

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Not1 : Altta anlatılanları yapmadan önce veritabanı yedeğini her ihtimale karşı alınız.
Not2 : Bunları yaptıktan sonra farklı bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü bahsi geçen iki tablo eski veritabanına boş bir şekilde gelecektir.

Öncelikle farklı bir dizine, farklı bir veritabanı ile wordpress ve eklentilerini en baştan kurun. Sonrasında cpanel, plesk vb hangi yönetim panelini kullanıyorsanız o panele ait PhpMyAdmin'e giriş yollarını bulup, girin.
Panel Giriş Resmi :
ge7l6z0g9ynprvcdmg2u.jpg

Sol taraftaki, veritabanları bölümünden yeni kurulum yaptığınız veritabanını seçin. Tablolar listelenecektir alt tarafında, sonrasında eski veritabanınızda olmayıp, hata vermesine sebep olan tabloları bulun. Üzerine tıkladığınızda ;

6ixyqokzmi3j5ou3v72d.jpg

İşlemler bölümüne girip, Tabloyu Kopyala bölümünden, eski veritabanını seçiyosunuz ve tablo ismini yazıyorsunuz. Sonrasında, Git butonuna basarak, yeni tablo, eski veritabanına kopyalanmış oluyor.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
-konu dışı- yahu islami kesime uygun var, islami kurallar var hadi hepsini tamam da!

Bu islami database nedir yahu...
Madem islami oku üfle database yükensin? Neyse arkadaş konu başlığını yanlış açmış sanırım!

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğiniz üniteyi önceki sayfada geçtiğimizi düşünmüştüm :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5