İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşlem sonrası mavi ekran vee...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam hayatımda ikinci orijinal oyunumu aldım: "Medieval Lords (Build, Defend, Expand)". İlk aldığım orijinal oyun: Total of War: Rome tarzı gibi bir ismi vardı :)

Bir heyecanla eve geldim, kurulumunu gerçekleştirdim.. Uzun zamandan beri crack yapmadan gerçekleştirdiğim bir kurulum olmuştu, garipsedim :)

Ayrıca, orijinal oyun almanın bir faydası da, içerisinde küçük bir kitapçık oluyor ve oyunun ipuçlarını özetliyor. Hoşuma gitti, artık aşarı pahalıya kaçmadıkça orijinal oyun almaya özen göstereceğim.

Her neyse :) Soruma döneyim,

Oyunun introsu başlıyor, başlangıçta ekran kartı tanıtım introsu, peşinden yapımcı firma introsu, peşinden oyunun kendi introsu... Oyun "Loading" kısmına geliyor, o kısım %100 doluyor ve en sonunda... Mavi Ekran. Ve 2 sn. sonra bilgisayar resetleniyor.

Bunun sebebi nedir?

Donanım özelliklerini de vereyim:
AMD Athlon 64 Processor 3200+ 2.0 GHz
1024 MB DDR RAM
512 MB Asus Extreme AX550 (EAX550)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Oyunun introsu başlıyor, başlangıçta ekran kartı tanıtım introsu, peşinden yapımcı firma introsu, peşinden oyunun kendi introsu... Oyun "Loading" kısmına geliyor, o kısım %100 doluyor ve en sonunda... Mavi Ekran. Ve 2 sn. sonra bilgisayar resetleniyor....................................

çok kötü bir durum , tam açılıcak oynayacağım derken,

ekran kartı büyük ihtimal,

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Teşekkürler Mywedding, ekran kartını yerinden çıkartıp takmaya çalıştım da, mübarek, kaç aydır orada hiç yerinden çıkmadı, daha da çıkmıyor :D

Bi oyun için de ekran kartı değişilmez ki ya, bakalım nolacak.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
DirectX en güncel sürümünü yüklüyorum şu an , inşallah düzelir :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Olmadı... Ekran sürücüsünü yeniliyorum.. Bakalım olacak mı :)

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
mavi ekran sorununu genelde ram yapıyor ama senin ramda 1gb. Oyun cok ağırsa belkide ram'dandır :S

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yazılım ile çözülebileceğini zannetmiyorum. Donanımsal bir hata var bilgisayarınızda. Bu hata pek hoş değil. Yapmanız gereken başta ram olmak üzere. HDD ve ana bileşenleri test ederek arızalı parçayı garantisi var ise garantiye yok ise yenisiyle değiştirmeniz.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ram olması kuvvetle mümkündür. Ancak bilgisayar açılırken mavi ekran görünmesinden (BSOD - Blue screen of death) daha iyi durumdasınız...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yorumlarınız için teşekkür ederim,

Yalnız bu durum yalnızca oyun oynarken belirmekte.. Başka oyunlarda da böyle bir problem yok?

MolenBeek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim,

Yalnız bu durum yalnızca oyun oynarken belirmekte.. Başka oyunlarda da böyle bir problem yok?

bu oyunun ve ekran kartının birbiriyle desteklemediğinden dolayı oluyor..
iki şey birbirine uyumsuz. hiç boşuna kasma ne yaparsan yap olmaz. sadece ekran kartını değişirirsen olur...

benim ekran kartım ati x1600 ve x1600 lerde need for speed oynanmıyor.. carbon, pro street hepsini denedim fayda yok aynı sizin aldıgınız hata.. ama her oyunu oynayabiliyorum. crysis i bile oynuyorum..

araştırdım günlerdir.. oyunun ve ekrankartının birbiriyle uyuşmadığı ve ea nın sitelerinde de bu belirtilmişti..

Ram, Hdd, Ekran Kartı Sorunu yoktur.. sadece birbiriyle uyuşmadıgı için..
ya oyunu geri vericeksin ya da ekran kartını değişireceksin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5