İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşlemci Isısı kontrolü

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar MSI 925XE yonga setli bir ana kartım ve 2.8 GHZ 800 MHZ işlemcim var. işlemci 30 derecelik bir odada. çalışırken(zorlarken) 60 derece civarına çıkıyor. Ancak ana kartla gelen Core center adlı programla işlemciye giden enerjiyi 1.31 den 1.37 ye çıkarttığımda ısı 30 derecelere düşüyor. ANcak gösterge (ayar göstrgesi değil) 1.12 gösteriyor yüklseltince düşüyor. Bilgisayar stabil çalışıyor şu an 3.2 GHZ de. Voltajı yükseltmeme rağmen göstergenin ve ısının düşmesini anlayamadım bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
işlemcinin fanını temizlemeyi denedin mi?
bazen fana takılan pislikler tozlar vs. ler nedeniyle fan normalden daha az dönüyor ve dediğin gibi işlemci ısınıyor

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fanlar temiz

Benim sorun. Şu an işlemci ısısı değil. işlemcinin voltajıyla oynadım. >Bunu programla yaptım ancak gösterge ben yükselttikçe düşüyor ve işlemci ısısı da düşüyor. Ben 1.31 den 1.38 e çıkardım gösterge 1.31 den 1. 11 e düştü işlemci ısısda yarı yarıya düştü. Ayrıca işlemci 2.8 ve şu an 3.2 ile çalışıyor. Yani bu durumun bir sakıncası olurmu diye soruyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5