İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşlemci Kullanımı

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 3 gündür bilgisayarıma birşeyler oldu.
Windows açıldığında CPU kullanımı %10 civarlarında. 2 3 düşüyor birden 6'ya yükseliyor. Bu böyle sürüp gidiyor.
Uygulamalar açıkken de %25 - %40 arasında.
Kaspersky, Spybot, Ad-Aware ile tarama yaptım hiçbir sonuç alamadım. En sonunda format attım durum yine aynı.
Sizce sorun neden kaynaklanabilir arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Isletim sisteminden kaynaklanabilir. Isletim sistemi belli araliklar ile bazi istatistikler toplar, dosya sistemini indexler vb... Bu tur aktiviteler CPU yu kullanir. Bellek az ise CPU kullanimi daha cok olur. Har diskini ve Bellegini (RAM) testten gecirmeni de tavsiye ederim.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1024+512 mb ram takılı. Tek tek ve birlikte de bilgisayarı açtım. Durum yine aynı oldu.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Başlat > Çalıştır > msnconfig yaz.
Yukarıdan Başlangıç sekmesine gel.
Gereksiz gördüklerinin işaretini kaldır.
Bilgisayarını yeniden başlat...
Sorunun çözülecektir bence :)

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NeFuSa önerin için teşekkürler. Ama şuan kullandığım Windows'u daha dün kurdum :( Hiçbir program yüklü değil. Açılışta sadece Nod32 ve nVidia sürücüleri var.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Hersey duzgun gozukuyor, acaba ozel bir islem yaparken mi yavaslama gerceklesiyor yoksa herhangi birsey yapmaya kalkincadami yavas?

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi bir işlem yaparken bir anda işlemci kullanımı %100 değerini buluyor. Açıkcası yerinde durmuyor hiç.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bütün sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi bi kapat bakalım sonuç ne olacak.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Isletim sistemini yeniden kurmus zaten,

Dostum, task manager i surekli acik birak ve CPU %100 iken hangi uygulamanin bunu yaptigini bize bildir. Ayrica named.exe calistigini gordum, nedir bu daha dogrusu web yayinimi yapiyorsun?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Isletim sistemini yeniden kurmus zaten,

Dostum, task manager i surekli acik birak ve CPU %100 iken hangi uygulamanin bunu yaptigini bize bildir. Ayrica named.exe calistigini gordum, nedir bu daha dogrusu web yayinimi yapiyorsun?

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
named.exe kullandığım TreeWalkDns adlı programın uygulamasıdır. Dediğini uygulayacağım arkadaşım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5