İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsmail Cem Vefat etti

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsmail cem vefat etti.Ancak sanırım suikast ile olmadığından pek ilgi görmedi.Umarım hepimiz ermeniyiz deyip gaza gelenler şimdi Türk olduklarını hatırlayıp bu büyük insana da görülmemiş bir uğurlama yaparlar.
saygılar..
Eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem, tedavi gördüğü İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde 09.50'de hayatını kaybetti.

İsmail Cem, 26 Aralık'ta akciğer kanseri tedavisi için yatırıldığı İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde 28 gün sonra hayatını kaybetti. Cem, 15 Ocak'ta enfeksiyon nedeniyle yoğun bakıma alınarak antibiyotik tedavisi görmeye başlamıştı. Cem, antibiyotik tedavisinin 8'inci gününde yaşam savaşını kaybetti.
kaynak:Hurriyet.com.tr

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Allah Rahmet eylesin.. Siyaset karıştırmadan insan olduğu için Allah cc mekanını her müslüman gibi cennet eylesin..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Allah Rahmet eylesin ve başımız sağ olsun. veda şiirini buraya yazalım bari:

'Veda'

"Çok ileri bir tarihte
Çok yaşlı olarak
Sessizce ayrılmalıyım
Kimseye pek gözükmeden
Ve kimseyi rahatsız etmeden.

* * *

Masamın üzerinde
Dünden kalan işler
Tamamlanmamış yazılar
Okunmayı bekleyen kitaplar
Ve anılar ve umutlar.

* * *

Filleri kuyruğundan çekerek
Tepeleri aşırtmaktı görevim
Günler bitti filler tükenmedi
Ben elimden geleni yaptım
Gerisini siz tamamlayın.

* * *

Boşa geçmedi hayatım
Daha fazlası olabilirdi ama
'Buna da şükür' demeliyim
İşte sevgili dostlar
Ben böyle veda etmeliyim.

New York, 1995 "

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tıpkı dediği gibi bir veda oldu.Çok yaşlı kısmı hariç.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umarım hepimiz ermeniyiz deyip gaza gelenler şimdi Türk olduklarını hatırlayıp bu büyük insana da görülmemiş bir uğurlama yaparlar.

Ne Ecevite ne Ceme ne bir başkasına böyle ilgi beklemeyin onların locaları yok! Medya ne istersen işine ne gelirse ona ilgi gösterir bir zamanlar mason locasına yalakalanmak için Garihede aynısını yapmışlardı hatırlarsanız şimdide ermeni locası...

Allah rahmet eylesin o gruptan bi Kemal Derviş kaldı sanırım...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amin.
Üstelik sadece başarılı dürüst akıllı bir siyasetçi değil aynı zamanda bir zamanların Dışişleri bakanı.Yani devlete fiilen de hizmet etmiş birisi.Hani hakeden hakettiğini alsa bu kişi cumhurbaşkanlığına kadar gidecek kalitede kabiliyette birisi.Umalım da dediğiniz gibi olmasın ama sanırım o ilgiyi göremeyecek.Yazık..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden olayı Hrant Dink'in cenazesiyle kıyaslıyorsunuz anlamıyorum.Hrant Dink sıradan bir Ermeni değildi.Aslında sıradandı ancak ölümü sıradan değildi.Kimse bana Hrant Dink 17 yaşındaki bir çocuğun milliyetçi duygularının sonucunda öldürüldü demesin.Olayın amacı belli.Türkiye'nin Ermeni'ler tarafından iyice köşeye sıkıştırıldığı bir dönemde olayı daha da kızıştırıp Türkiye'yi daha da suçlu çıkarmaya çalışmak.

Bugün Hürriyet gazetesinde güzel bir manşet vardı.

"Kurşun ters tepti.Türkiye tek yürek oldu."

Ne güzel özetlemişler herşeyi.Emin olun dün yapılan o büyük cenaze töreni Türkiye'yi büyük belalardan kurtaracak koz olacak ileride.

Bu forumda kimsenin "Dünya bir Ermeni'den daha kurtuldu" diyerek sevinecek kadar alçak olabileceğini düşünmüyorum.Aksine herkesin olayı lanetlemesi gerekmekte.Eğer gerçekten Türk Milliyetçisi iseniz bu olayın Türkiye'yi büyük kaoslara sürüklemek için atılmış bir adım olduğunu anlamanız lazım.Ve bu duruma tepkinizi Hrant Dink'in öldürülmesini lanetleyerek dile getirmeniz lazım.Olayı lanetlemeliyiz ki dünya bizim Ermeni düşmanı olmadığımızı,barış ve dostluk taraftarı olduğumuzu görsün..

Yok bunları desteklemiyorsanız da Ermeni Soykırımı'nı kabul eden ülkeleri de kötülemeyin o zaman..

Bu arada İsmail Cem için de Allah rahmet eylesin..Yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olayla birebir alakası yok ama kabul etmek lazım ki bizler kendi değerlerimizden sıyrılıp batı neyi hoş görebilecekse onu yapmaya bayılıyoruz.Şimdi İsmail Cem e de en az dink kadar büyük bir tören düzenlenmezse bu yurt dışı için ne olur bilmem ama Ülkemize kendi içimizde ayıp olmazmı en azından.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi değerlerimizden sıyrıldığımız yok.Unutma ki bizler savaş meydanında çarpıştığı Yunanistana ait Yunan bayrağını yerden kaldırtan Atatürk'ün torunuyuz.

İsmail Cem'e tören yapılmamasının ayıp olacağını sanmıyorum.Çünkü İsmail Cem'in ölürsem beni törenlerle anarlar veya uğurlarlar mantığıyla yaşadığını sanmıyorum.Ama eminim cenazesine çok sayıda kişi katılarak bir tören havasını ister istemez oluşturacaklardır.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Allah rahmet eylesin. Dış işleri bakanı oldugu zamanlardan beri severdim kendisini. Erken vefaat etmiş :(

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Olayla birebir alakası yok ama kabul etmek lazım ki bizler kendi değerlerimizden sıyrılıp batı neyi hoş görebilecekse onu yapmaya bayılıyoruz.Şimdi İsmail Cem e de en az dink kadar büyük bir tören düzenlenmezse bu yurt dışı için ne olur bilmem ama Ülkemize kendi içimizde ayıp olmazmı en azından.
Dink'e duzenlenen toren degil bu vahşete tepki idi. İsmail Cem için de çok büyük tören yapılacak takip etmediğin için bilmiyorsun sanirim. Ecevit'in cenaze töreninide görmezden gelemezsin.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Allah rahmet eylesin. namuslu siyaset yapmaya çalışan ender insanlardan biriydi.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim bildiğim kadarıyla ismail cem iki senedir bu hastalıkla boğuşuyodu zaten ve amerikaya gidiyodu tedavi için. neyse sabah sabah fazla bişey yazmak istemiyorum. nur içinde yatsın.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Merhum ismail cem için başlık açıp , konuyu başka yönlere çekmeye bayılıyorsunuz...

Allah rahmet eylesin, ailesine , yakınlarınada sabır versin..Büyüğümüzdü.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5